Feyenoord doorbreekt negatieve reeks Laurens van Lieren ziet af van deelname aan Jumping Amsterdam Vrijdag 25 januari 2008 Linksback Tim de Cler beslissend in vreemd duel met FC Twente. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De ploeg die gistera vond bijna een helft lang van het kastje naar de muur werd getikt, stapte na negentig minuten onder luid applaus het veld af Feye noord had voor rust niets in te brengen tegen een swingend FC Twente, maar toonde zich in het tweede bedrijf uitermate doeltref fend. Met de 3-1-zege maakten de Rotterdammers een einde aan een negatieve reeks. Bij het ingaan van de winterstop was Feyenoord samen met PSV nog koploper in de eredivisie. Door een kansloze nederlaag te gen de Eindhovenaren (0-1) en een pijnlijke tik bij de nietige stad genoot Excelsior (2-1) raakte de ti tel steeds verder uit het zicht. Zorg wekkend was vooral dat de ploeg van Bert van Marwijk weinig sig nalen afgaf die tot een wederop standing konden leiden. Zijn spe lers aasden daarom gisteravond op een revanche, maar van dat stre ven kwam voor rust heel weinig te recht. De Rotterdammers claimden in de openingsfase een strafschop, na een lichte overtreding van Orlan do Engelaar op Jonathan De Guz man. Scheidsrechter Van Egmond legde de bal niet op de stip en dat was voor Twente het teken om het heft in handen te nemen. De hand van Fred Rutten werd weer zicht baar bij de vloeiende combinaties, die het verschil tussen het moei zaam draaiende Feyenoord en de geoliede TWentse machine duide lijk maakten. In de eigen Kuip was Feyenoord bijna veertig minuten lang de on derliggende partij. FC Twente dic teerde het duel onder regie van En gelaar en kwam verdiend op voor Luigi Bruins bracht Feyenoord vlak vr sprong. André Bahia maakte een domme overtreding op de snelle Romano Denneboom, topscorer Blaise N'Kufo schoot vanaf elf me ter zijn zeventiende van het sei zoen binnen. Nadat Feyenoord even later was ontsnapt bij een schot van Eljero Elia op de paal, kwam de ploeg uit het niets op ge lijke hoogte. De Twentse verdedi ging stapte bij een vrije trap mas saal uit, waarna Luigi Bruins mak kelijk kon scoren. r rust op gelijke hoogte met FC Twen De stand was daarmee weer in evenwicht en dat gegeven gaf Feye noord het nodige vertrouwen. Het startte na rust sterk en kreeg via Nuri Sahin en Theo Lucius twee opgelegde kansen om op voor sprong te komen. Het duo miste al- Na nederlagen tegen PSV en Ex- celsior wint Feyenoord eindelijk weer 's. Na een magere eerste helft herstelt de Rotterdamse club zich tegen FC Twente: 3-1. leen voor doelman Sander Bosch- ker, waarna Roy Makaay op aange ven van Tim de Cler wel raak schoot: 2-1. Ineens waren de rollen omge draaid en voelde Feyenoord dat het moest doordrukken. Het zocht naar een derde treffer en kreeg die ook vrij gemakkelijk. De Cler stoomde op en verschalkte Bosch- ker met een schot in de korte hoek: 3-1. De linksback loodste Feyenoord foto Ed Oudenaarden/ANP daarmee in veilige haven en dat was geen toeval. De Cler is aan een sterk en constant seizoen be zig en scoorde vorige week tegen Excelsior als een van de weinigen een voldoende. Alleen wanneer zijn medespelers in de komende cruciale duels met FC Groningen, AZ en Ajax met de zelfde instelling het veld opstap pen, kan Feyenoord aansluiting blijven houden met de clubs in de top. Arbitragezaak van Alves uitgesteld ZEIST - De spoedarbitragezaak die Afonso Alves bij de KNVB heeft aangespannen tegen AZ is op ver zoek van beide partijen aangehou den. Pim de Vos, de Nederlandse advocaat van de spits, maakte dat gisteravond vlak voor de zitting be kend. Het uitstel geeft AZ en Alves de tijd hun meningsverschil over de rechtsgeldigheid van de arbeids overeenkomst op te lossen. Higuita (41) terug op Colombiaanse velden BOGOTA - Doelman René Higuita keert terug op de Colombiaanse voetbalvelden. De excentrieke oud-international, 41 jaar oud in middels, heeft een contract onder tekend bij Deportivo Rionegro, dat uitkomt in de tweede divisie. De routinier, indertijd een ver klaard vriend van drugsbaron Pab lo Escobar, wil de jongere spelers bijstaan en de club helpen te pro moveren naar de hoogste afdeling. Feyenoord rekent op Denny Landzaat ROTTERDAM - Feyenoord staat op het punt zich te versterken met Denny Landzaat. De international staat nu nog onder contract bij het Engelse Wigan Athletic. Bert van Marwijk wilde de transfer gistera vond laat nog niet bevestigen, maar enkele spelers lieten na het duel met FC IXvente doorscheme ren dat Landzaat overeenstem ming heeft bereikt met de club. Chanezen zijn dicht bij kwartfinale Afrika Cup ACCRA - De Ghanese voetballers zijn nog een punt verwijderd van de kwarfinales van de Afrika Cup. Het gastland won gisteren ook zijn tweede duel. Namibië, met de Ne derlandse bondscoach Arie Schans aan het hoofd, werd met 1-0 versla gen. Marokko en Guinee maken ook nog kans op de laatste acht. Gui nee won het onderlinge duel ver rassend met 3-2. Dressuurruiter gunt zijn paard Ollright wat extra rust. door Koen de Vries GOES - Laurens van Lieren ziet af van deelname aan Jumping Am sterdam. Het evenement wordt dit weekeinde gehouden in de RAI en telt mee voor de wereldbeker. Hexagons Ollright, het paard van Van Lieren, is niet helemaal fit. Ollright verstapte zich afgelopen week tijdens een training en heeft een gevoelig plekje aan een achter been. Van Lieren: „De dierenarts heeft ernaar gekeken. Het is bijna niks, maar ik wil geen enkel risico nemen. Het is wel jammer, want Ollright liep geweldig lekker." Van Lieren heeft dit jaar maar één doel: deelname aan de Olympi sche Spelen. Op Jumping Amster dam komen tal van wereldtoppers in actie, onder wie Anky van Grunsven, Imke Schellekens-Bar- tels, de Finse Kyra Kirklund, Andreas Helgstrand uit Denemar ken en Catherine Hadad uit de Verenigde Staten. Van Lieren staat hoog genoteerd op de wereldbekerranglijst, maar zal nu hij in Amsterdam niet mee doet flink zakken. Of de finale van de wereldbeker, eind maart in Den Bosch, in gevaar komt is onzeker. „De finale is geen must, maar zou wel mooi zijn", vindt de ruiter van stal Hexagon uit Schore. Hij rijdt morgenochtend met een ander paard wel in de zogenaamde lichte tour, net als stalgenoot Thamar Zweistra. W<1 De dressuurruiters Laurens van Lieren en Hans-Peter Minder- houd nemen niet deel aan Jum ping Amsterdam. Beiden gunnen hun toppaard rust. Ook Hans-Peter Minderhoud, de andere Zeeuwse top-dressuuruiter, komt niet in actie in de wereldbe kerwedstrijd in Amsterdam. De voormalige inwoner van Westka- pelle houdt zijn kruid nog even droog. Minderhoud wil zijn top paard Exquis Nadine pas over twee maanden serieus testen. Hij wil rustig naar de Spelen toewer ken en overbelasting voorkomen. Van zijn andere toppaard Escapa- do heeft hij geleerd dat een onge luk in een klein hoekje zit. De ruin kwam ruim twee jaar geleden over uit Engeland, maar kwam we gens een blessure nauwelijks in ac tie. „Vorig jaar heb ik het met Nadi ne heel druk gehad. Ik moest haar de Grand Prix-oefeningen nog le ren, allerlei kwalificaties doorlo pen en aan de grote wedstrijden meedoen. Dat was erg druk. Dat wil ik dit jaar niet nog een keer meemaken." Barry van Beers "J iï Elisabeth Willeboordse maakt set uit in *3 wil nominatie meteen één beurt .■■•r.r.aBK»-. in ticket veranderen 41 11-2-, n 45 Tip? sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69