de Snisse konijnen Kritiek gemeenten op blauwe vlag 1 'Iedereen hetzelfde behandeld' Storing centrale taxi's opgelost Diamanten lid koor geëerd z PZC Vrijdag 25 januari 2008 27 Oud-Ossenissenaar Willy Kint schreef een boek over het mislukte fokproject van pelskonijnen in 'De Snis'. foto Menno Sabel Zeeuwse kustplaatsen doen niet meer mee als aanpak niet verandert. door Maurits Sep DOMBURG - De Zeeuwse kustge- meenten dreigen zich niet meer aan te melden voor de toekenning van de blauwe vlag voor het schoonste en veiligste strand. Te duur, te weinig profijt, onduidelij ke richtlijnen en controles op de verkeerde momenten luidt de kri tiek van Sluis, Veere, Vlissingen, Noord-Beveland en Schou- wen-Duiveland. Zij hebben hun grieven uiteenge zet in een brief aan de Stichting Keurmerk Milieu Veiligheid en Kwaliteit. Deelname kost duizend euro per blauwe vlag. In Zeeland wapperden vorig jaar 28 blauwe vlaggen. Dat geld kunnen de ge meenten niet besteden aan het schoon en veilig maken van de stranden, stellen de gemeenten. Daar komt bij dat de vlaggen al leen maar in top mogen als de strandposten bezet zijn. Een groot deel van het badseizoen kunnen strandgasten dus niet zien dat zij op een prijswinnend strand zijn. Een derde punt van kritiek is dat het nog niet duidelijk is hoe de Eu ropese richtlijn eruit gaat zien en wat dat voor de kosten van de blauwe vlag gaat betekenen. Ook over de tijdstippen van de controles zijn de gemeenten onte vreden. Die zijn in de zomermaan den op verschillende tijdstippen op de dag. De gemeenten willen al leen in de ochtend worden gecon troleerd. De stichting die de blauwe vlag gen toekent, was gisteren niet be reikbaar voor een reactie. door Frank van Cooten SLUIS - Alle nationaliteiten in Zeeuws-Vlaanderen worden gelijk behandeld. „We strijden net zo hard voor alle vluchtelingen", zegt burgemeester Jaap Sala van de ge meente Sluis. Hij reageert hiermee op een relletje dat is ontstaan on der Sluise politici over uitspraken van de Hulster burgemeester Jan Frans Mulder eerder deze week. De burgemeesters hebben afge sproken in actie te komen voor in Zeeuws-Vlaanderen woonachtige Belgen die voor elk wissewasje naar Rijswijk moeten reizen. „Van deze groep heeft Nederland toch niets te vrezen?", zei Mulder. Fractievoorzitter Liber Baarends van D&.T vindt deze uitspraak on behoorlijk en zelfs beledigend voor de grote groep mensen met een andere nationaliteit dan de Belgische of Nederlandse. Volgens Chris van de Vijver (WD) heeft Baarends boter op zijn hoofd om dat zijn partij eerder niets zei over een opmerking van wethouder Bo- lijn (D&.T) over het hebben van Polen als buren. Dat de drie burgemeesters de Bel gen als specifiek voorbeeld noem den, komt volgens burgemeester Sala omdat nu eenmaal veel Bel gen in Zeeuws-Vlaanderen wo nen. TERNEUZEN - De problemen met de bereikbaarheid van de Taxicen trale Zeeuws-Vlaanderen zijn opge lost. Een aantal ouderen en gehan dicapten dat een beroep wilde doen op het WMO-taxivervoer had deze week grote problemen om de centrale te bereiken. Inmid dels is de storing in de telefooncen trale verholpen. Een telefoniste van Regie BV meldde overstelpt te worden met telefoontjes van men sen die uiteindelijk het 'oude' nummer maar belden. De Taxicen trale heeft het vervoer overgeno men van Regie BV, maar niet het bijbehorende telefoonnummer er bij gekregen. Daarom is er nu een nieuw oproepnummer voor het WMO-vervoer. BRESKENS - Mevrouw An de Bliek uit Breskens heeft 65 jaar bij chris telijke koren gezongen. Voor dat diamanten jubileum ont ving ze deze week een speld en een certificaat van de Koninklijke Nederlandse Zangers Bond. Ze kreeg de onderscheiding bij haar afscheid van christelijk gemengd zangkoor 'Looft den Heer' in Nieuwvliet. De Bliek begon haar zangcarrière in 1942 als 15-jarige in het koor 'God is mijn Lied' in Bres kens. Ook toen ze naar Utrecht verhuisde bleef ze actief; van i960 tot 1988 zong ze in het Buurkerk koor van de Domstad. Na haar te rugkomst naar Zeeuws-Vlaande ren streek meldde ze zich aan bij het Nieuwvlietse koor. f(W'I'i/Jiil'li- 1 i Rabobank 4«Tb 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57