Zeeland PZC 25 'Axel raakt afslag Tractaatweg kwijt' Zwemlessen Terneuzen komen in de knel ZEEUWS-VLAANDEREN 34 31 Rabobanken van start met unieke gratis verhuisactie Koor A58 bereidt zich voor op wedstrijd der laureaten Vrijdag 25 januari 2008 Stichting mikt op veteranencafé in Terneuzen Tip? redtern@pzc.nl Terneuzen vindt plan van provincie onaanvaardbaar. door Conny van Cremberghe axel - Axel is wederom, in de per ceptie van de provincie, gedaald in de pikorde van woonkernen. De stad dreigt zijn afslag van de Trac taatweg te verliezen. In 'Vensters op Zeeland', het route- ontwerp voor de A58-N62 door Zeeland, is de afslag Axel van de Tractaatweg geschrapt. Alleen de afslagen N61 bij Terneuzen-Zuid, Langeweg-Hulst en Westdorpe blijven in de toekomst bestaan. Directeur Wegen en Verkeer van Rijskwaterstaat in Zeeland, Wies Vonck, stelt in het boekje over de Zeeuwse wegenhoofdas dat 'de vi sie een goed onderbouwde analy se van de komende ontwikkelin gen op en rond de wegen is'. Burgemeester [an Lonink van Ter neuzen en verkeerswethouder Co 'Een plaats als Axel heeft een goede ontsluitingsweg nodig' van Schaik, die 'Vensters op Zee land' deze week schampertjes om schreef als 'dat dure boekje', den ken daar toch wat anders over. Lo nink ontdekte dat in het route tracé geen plek meer was voor de w ffegafps I I B&n In een routeontwerp voor de A58-N62 is de afslag Axel van de Tractaatweg geschrapt; onacceptabel, vindt de gemeente Terneuzen. afslag Axel. „Dat kan natuurlijk niet. Axel kan niet ontsloten wor den via Spui en Magrette en de Langeweg-Drieschouwen. Een plaats van de omvang van Axel heeft een goede onstluitingsweg nodig. Die is er. Waarom zou je die schrappen?" Ook houdt de tra foto Camile Schelstraete céstudie volgens Lonink geen reke- niet aan gedacht." Het dagelijks be ning met ontwikkelingen. „Straks stuur van Terneuzen heeft de pro hebben we een glastuinbouwge- vincie laten weten nooit met deze bied zonder ontsluiting. Daar is plannen akkoord te gaan. PvdA wil dat gemeente extra badpersoneel aantrekt in zomer. door Raymond dc Frel terneuzen - De zwemlessen voor zo'n twaalfhonderd kinderen in het gemeentelijk zwembad Vlie gende Vaart in Terneuzen kunnen van juni tot september niet wor den gegarandeerd. De gemeente Terneuzen vreest in die periode dikwijls te kampen met een tekort aan gediplomeerd personeel. Directe oorzaak van het personeelstekort is de openstelling van de vijf gemeentelijke buitenba den. „Daarvoor hebben we ook ge diplomeerde mensen nodig", zegt wethouder Adhémar van Waes van de gemeente Terneuzen. „Bij slecht weer is het probleem niet zo groot. Maar als het een hele zo mer prachtig weer is, zullen er pe riodes zijn dat wij de zwemlessen niet kunnen garanderen. Dan heb ben we het natuurlijk niet over de schoolvakantie, want dan wordt er sowieso geen les gegeven. Dat neemt niet weg dat we zitten te springen om gediplomeerde op roepkrachten." PvdA-raadslid Jan Jonkman kaart te het probleem gisteren aan bij het Terneuzense college van burge meester en wethouders. „Gemid deld duurt het behalen van een A-diploma vijftien tot achttien maanden. Als je als gemeente ge middeld maar zes maanden les kan geven, betekent dit dat een kind dat op zijn vijfde zijn eerste zwemles krijgt, met een beetje ge luk op zijn achtste verjaardag een 1^ De gemeente Terneuzen kan in de lente en zomer niet garande ren dat alle zwemlessen door gaan. Terneuzen zit verlegen om gediplomeerd personeel. diploma heeft", rekent hij uit. „Het is net zoiets als met autoles- sen. Als je een te lange periode tus sen de ene en de andere les laat, verleer je sommige handelingen weer." Bovendien stelt Jonkman dat, als gevolg van de lesuitval, kinderen pas op latere leeftijd de buitenba den zullen bezoeken. „Er zijn dan nog wel mogelijkheden om in par ticuliere baden te lessen, maar daaraan hangt vaak een flink prijs kaartje." Jonkman vreest ook dat de wacht lijsten voor zwemlessen oplopen. Van Waes stelt dat Terneuzen op dit vlak gemiddeld scoort. „De wachttijd bedraagt nu ongeveer een jaar tot veertien maanden. Dat is niet meer dan in andere gebie den", zegt hij. De mogelijke lesuitval treft overi gens niet de zogenoemde 'vangnet- lessen'. De gemeenteraad van Ter neuzen schafte drie jaar geleden het schoolzwemmen uit kosten overwegingen afj maar riep wel een regeling in het leven voor kin deren die om uiteenlopende rede nen in de groepen vijf en zes nog geen zwemles hebben gehad. Zij mogen op kosten van de gemeen te alsnog leren zwemmen. De Zeeuws-Vlaamse Rabobanken zijn van start gegaan met een unieke verhuisactie. Wie een hypotheek bij de bank afsluit kan in aanmerking komen voor een gratis verhuizing. Een mooie aanbieding waar menig huizenkoper wel oren naar heeft. Wie wil per slot van rekening niet dat de inboedel door professionele verhuizers naar het nieuwe droomhuis wordt gebracht? De campagne wordt opgeluisterd door een bijzondere eyecatcher: twee Mini Coopers die volledig zijn "gepimpt" en overladen met meubels en andere inboedel zullen letterlijk als een rode draad door de actie rijden. Deze opvallende autootjes, die met name benadrukken hoe je vooral niet wilt verhuizen, zullen continu in de regio opduiken op evenementen of gewoon op straat om de bijzondere actie te promoten. Erkend verhuisbedrijf "Door onze klanten een gratis verhuizing door een erkend verhuisbedrijf aan te bieden, denken wij een zeer aantrekkelijk aanbod te kunnen doen voor huizen kopers. We willen ze graag alle zorgen uit handen nemen" aldus Johan de Winter, algemeen directeur van Rabobank Hulst. De actie werd afgelopen donderdag ludiek opgestart toen Eric Naessens, adviseur Hypotheken Vermogen met één van de mini's door een stapel verhuisdozen reed bij het nieuwe nog te verbouwen Rabobank kantoor in Hulst. Johan de Winter, Eric Naessens, Bianca van den Bos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55