I Binnenland Bacteriealarm f r Ergernis over treuzelen OM met besluit over vervolgen van Wilders F Zonder ontslagrecht op agenda geen werkgevers bij Voorjaarsoverleg Biomassa kan milieu schaden Wie goed doet, goed ontmoet Probiotica in voeding onderzocht :3 LEG LENGTH 5.6 M A t e I 8 Vrijdag 25 januari 2008 pzc APK? ga naar: voordeligkeuren.nl den haag - Minister Maria van der Hoeven van Economische Zaken is het met de milieubeweging eens dat het zinvol is onderscheid te ma ken tussen goede en foute biomas sa bij het opwekken van energie. „Uw insteek bevalt mij", zei de CDA-bewindsvrouw toen ze giste ren een rapport hierover in ont vangst nam. Sommige soorten van biomassa leiden tot de kap van oer wouden, hogere voedselprijzen en soms zelfs tot meer uitstoot van het broeikasgas CO2 dan bij het opwekken van stroom met kolen of olie. Ook mest is 'fout', omdat hierbij het broeikasgas methaan vrijkomt. Van der Hoeven wilde niet beloven dat ze de indeling in goed en fout uit het rapport over neemt bij de nieuwe subsidierege ling voor het opwekken van groe ne stroom. Openbaar Ministerie bekijkt 42 aangiften tegen PW-politicus. den haag - Het Openbaar Ministe rie (OM) beslist binnen enkele we ken of het PW-leider Geert Wil ders gaat vervolgen wegens discri minatie en het aanzetten tot haat. Tegen de politicus zijn 42 aangif ten gedaan nadat hij vorig jaar zo mer opriep tot een verbod op de Koran en een immigratiestop voor moslims. Volgens een woordvoer der van het OM buigt het college van procureurs-generaal, het hoog ste orgaan binnen het OM, zich momenteel over een advies van het Landelijk Expertise Centrum Discriminatie (LECD). Gisteren maakte advocaat Gerard Spong be kend een nieuwe zaak aan te zul len spannen namens dertig studen ten van de Universiteit van Am sterdam. Spong ergert zich aan het OM omdat het tot dusver niets leek te doen. „Het zijn lafbekken, bang beschuldigd te worden van politieke vervolging." Ook het Lan delijk Beraad Marokkanen (LBM) stelt dat het OM veel te lang treu zelt met een mogelijke vervolging. Het LBM heeft inmiddels de minis ter van Justitie om opheldering ge vraagd. Zo wil het weten waarom de Centrum Partij in 1995 wel is aangepakt en Wilders tot nu toe niet. Daarnaast waarschuwt LBM-voorzitter Mohammed Rab- bae desnoods via de rechter vervol ging af te dwingen. „Als het OM niet tot actie komt, stappen we zelf naar de rechter." Ook advocate Els Lucas uit Lelystad, één van de indieners van de eerste aangiften tegen de politicus, zegt naar het ge rechtshof te stappen wanneer het OM besluit Wilders niet te vervol gen. Het gerechtshof kan het OM dwingen alsnog tot vervolging over te gaan. Vooruitlopend op de vertoning van de anti-Koranftlm van Wilders maanden Marokkaan se organisaties gisteren hun achter ban kalm te blijven. Word Sociaal Dienstverlener (MBO] aan HogeschoolZeeland □pen dag 2 februari www.hz.nl PETER VAN STRAATEN den haag - De Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) onderzoekt of voedingsmiddelen waarin probioti ca verwerkt zijn, schade kunnen toebrengen aan mensen met een fragiele gezondheid. Dit doet zij op basis van al bekend en lopend onderzoek naar deze 'goede' bacte riën. Een woordvoerder van de VWA verwacht dat het onderzoek enkele maanden in beslag neemt. Bij een medisch experiment in vijf tien ziekenhuizen naar het effect van deze 'gezonde' bacteriën op patiënten met een acute ontste king van de alvleesklier, vonden 24 mensen de dood. Gezonde mensen kunnen volgens de VWA met een gerust hart een flesje Yakult, Actimel of Vifit drin ken. Yakult, één van de producen ten van melkdrankjes met probioti- sche bacteriën, werd gisteren over spoeld met telefoontjes van onge ruste consumenten. Het leger plaatst mobiele intensive care-units bij Medisch Spectrum Twente Defensie biedt uitkomst na uitbraak bacterie in ziekenhuis Enschede. enschede - Op de intensive care-af- deling van het Medisch Spectrum TVvente (MST) in Enschede is giste ren bij twee patiënten een gevaar lijke, resistente bacterie aangetrof fen. De intensive care (ic) is nu ge sloten voor nieuwe patiënten. Het leger is gisteravond begonnen om op de parkeerplaats een mobiele noodafdeling te plaatsen. De uitbraak van de voor risicogroepen (mensen met ver minderde weerstand) gevaarlijke ziekenhuisbacterie 'acinetobacter' op de algemene intensive care-af- deling dwong het ziekenhuis tot een 'ingrijpende operatie', aldus Aad Arkenbout, woordvoerder van het MST. De Raad van Be stuur moest onder grote tijdsdruk handelen. De besmette intensive care moet nu zo snel mogelijk wor den gereinigd. Gistermiddag werd besloten het ministerie van Defen sie te vragen een mobiele nood- unit uit Ermelo beschikbaar te stel len. Nog in de middag gaf Defensie in Havelte toestemming. „De unit is inzetbaar voor tal van operaties, wereldwijd, maar ook in Neder land", zegt Defensie-woordvoer der Timo van der Veen. De unit heeft Defensie miljoenen euro's gekost. De voorziening is volgestouwd met alle noodzakelij ke medische apparatuur die op een intensive care-afdeling en in een operatiekamer wordt gebruikt. jij wit ,v\zert. "Seks- twos: wii- wieEe. LieEog, oaaiz mozt "rocH eexi Moderoplosr/wr; t/ood"rc. mimjbaj hjrsj o VNO-NCW baalt ook van stijgende kosten zorgverzekering. den haag - Het Voorjaarsoverleg tussen het kabinet en de sociale partners lijkt van de baan. De werkgevers weigeren aan te schui ven bij het halfjaarlijkse overleg over het sociaal-economische be leid van de overheid, zolang de ver soepeling van het ontslagrecht niet op de agenda staat. Bovendien eisen zij compensatie voor de stij gende kosten van de zorgverzeke ring, waaraan werkgevers wettelijk vijftig procent bijdragen. „Als ons op voorhand niets wordt geboden, komen wij niet", aldus een woordvoerder van VNO-NCW. Hij legt er de nadruk op dat het niet alleen gaat om het ontslagrecht. „Bedrijven betalen zich blauw aan het nieuwe zorg stelsel, zonder dat zij daar enige in vloed op kunnen uitoefenen." Vorig jaar werd het Voorjaarsover leg ook al overgeslagen, omdat toen tijdens de Participatietop in de zomer afspraken zouden wor den gemaakt om tweehonderddui- m De werkgevers boycotten het Voorjaarsoverleg zolang het ont slagrecht niet op de agenda staat. De vakbonden willen dat het overleg wel doorgaat. zend moeilijk bemiddelbare werk lozen aan een baan te helpen. De werkgevers zouden zich daarvoor extra inspannen in ruil voor de versoepeling van het ontslagrecht. „De Participatietop is mislukt", zei WD-Kamerlid Nicolaï gisteren tij dens het debat met minister Don- ner. „En nu dreigt ook het Voor jaarsoverleg te mislukken. Het be leid zit écht op slot." Een voorbari ge conclusie, vond Donner. De vakbonden willen dat er wél een Voorjaarsoverleg komt. Vol gens FNV en CNV valt er genoeg te bespreken en frustreren de werkgevers de uitvoering van de participatie-afspraken. pagina 3: commentaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4