Koopjesdagen in Goes missen sfeer leidt tot overlast Mogelijk woningen op terrein Molcon bepos 'Kijken achter de geraniums' krijgt vervolg www.zeepoort.nl/pzc Rolluiken Zonwering DVZ Zonwering Tentoonstelling watersnoodramp BPZC Vrijdag 25 januari 2008 27 Ria de Bat bekijkt een afgeprijsde tas tijdens de Goese 'restantendriedaagse'. foto Willem Mieras Winkeliers weigeren massaal om met spullen op straat te gaan staan. door David Duijnmayer GOES - Ze is er speciaal voor naar de stad gekomen. Ria De Bat staat afgeprijsde tassen te bekijken, maar is flink teleurgesteld in de 'restantendriedaagse'. Tijdens deze Goese koopjesdagen, die gisteren begonnen zijn, zouden op straat en in de winkels spectaculair afge prijsde artikelen te vinden zijn. Maar dat valt tegen. Uitverkoop is er wel, maar bijna niemand staat buiten met de koopwaar. „Er is helemaal niks", constateert De Bat. „Dit is toch niet leuk meer? Ik mis sfeer, vroeger waren er veel meer kramen. Nou ja, ik denk dat ik die tas maar ga kopen, dan heb ik tenminste nog wat." „Dit jaar doen wel heel weinig winkels mee", ziet ook Janita Geel hoed van Jeans Centre, waar nog wel een kraampje voor de deur staat. „Vroeger had bijna iedereen een kraampje." Ook overbuurman Ron Steenbakker van Steutel He renmode heeft afgeprijsde jassen, overhemden en truien voor de winkel uitgestald. Dat andere win keliers niet op straat staan, is vol gens hem vooral gemakzucht. „Het kost veel tijd om uit te zoe ken wat je in een kraampje legt. En niet iedereen heeft zin om met dit weer buiten te staan." Dat hoeft ook helemaal niet, vindt Ron Berks van de Ondernemers Organisatie Goes (OOG): „Het zou fijn zijn als winkels op straat wat meer ruchtbaarheid aan de drie daagse gaven, maar het is niet noodzakelijk om de verkoop ook buiten te doen. De restantendrie daagse is een kapstok waar win kels hun uitverkoop aan kunnen 'Nou ja, ik denk dat ik die tas maar ga kopen, dan heb ik tenminste nog wat' ophangen. Wij zorgen voor pos ters en reclame, en ondernemers mogen zelf bepalen of ze er iets mee doen. Het aantal kraampjes is niet maatgevend voor het succes, in deze tijd van het jaar kun je GOES - Vijfenvijftig jaar na dato be steden de gemeentearchieven van Goes en Noord-Beveland aandacht aan de watersnoodramp met een tentoonstelling in het Goese stads kantoor. Ook het Goese Lyceum en het Ostrea Lyceum dragen hun steen klanten beter in de winkel heb ben." Maar ook dat valt nogal tegen, vol gens de winkeliers. „Het publiek is een beetje verzadigd", denkt Ron Steenbakker, „want vorige week was het ook al koopjesmarkt. Bo vendien zijn de weersverwachtin gen erg slecht." Het toenemend aantal grote win kelketens in de Goese winkelstra ten maakt het organiseren van de driedaagse niet eenvoudiger, want die kunnen niet altijd zelf beslis sen of ze meedoen. „Bij ons wor den de acties landelijk bepaald", legt assistent-bedrijfsleider Mathijs Hage van kledingzaak WE uit. „Wij hebben de grootste sale al ge had, we proberen nu juist weer de nieuwe collectie te verkopen." tje bij met onder meer maquettes en animatiefilms. Scholieren vol gen de komende maand gastlessen in het stadskantoor. De tentoon stelling 1953 De Ramp 2008 wordt donderdagavond om acht uur offi cieel geopend en is daarna nog de hele maand februari te zien. Heinkenszands bedrijf laat op eigen kosten onderzoek uitvoeren. HEINKENSZAND - Molcon, fabrikant van tractorwielen, laat op eigen kosten onderzoeken of woning bouw mogelijk is op het bedrijfs terrein aan de Zwake in Heinkens- zand. De resultaten worden in mei verwacht. laren geleden was er ook al sprake van woningbouw aan de Zwake. Dit ging toen niet door, omdat de gemeente Borsele voorrang gaf aan de ontwikkeling van de wijk Over de Dijk. De Zwake stond vo rig jaar nog wel op de Borselse wo- ningbouwplanning, voor 2011 met twintig huizen. „We hebben daar over in september een gesprek ge had met de gemeente", laat direc teur Erik Mol weten. „Toen is ons duidelijk geworden dat wij zelf het initiatief moeten nemen. We heb ben een bureau de opdracht gege ven na te gaan welke planvorming hier mogelijk is." Molcon heeft deze stap gezet, om dat het bedrijf voor alles zekerheid wil over de vestigingsplaats. De fir ma heeft de laatste tijd veel geld ge stoken in vernieuwing van het be drijfsproces, maar (nog) niet in de gebouwen. „We willen zekerheid", stelt Erik Mol, „anders blijft het sudderen." HEINKENSZAND - Samen iets doen aan eenzaamheid. Met dat doel voor ogen is vorig jaar in Borsele het project 'Kijken achter de gera niums' begonnen. Het project kan alleen een succes worden als er zo veel mogelijk organisaties - met al hun medewerkers en vrijwilligers - bij betrokken worden. Om dat voor elkaar te krijgen, vinden bin nenkort in De Stenge in Heinkens- zand informatieavonden plaats. De eerste informatieavond, komen de dinsdag, is voor medewerkers van professionele (zorgorganisa ties. Zij komen beroepsmatig bij veel mensen aan huis. De tweede bijeenkomst is dinsdag 26 februari en die is bedoeld voor vrijwilligers organisaties en hun medewerkers. Beide avonden zijn vanaf half acht tot half tien. Er wordt onder meer verteld hoe eenzaamheid te onder kennen valt en wat er eventueel te gen kan worden gedaan. Kompleet geleverd en gemonteerd Ruime korting voor doe-het-zelvers Hoofdstraat 51 Kruiningen Telefoon (0113)21 16 45 De voor autoverkeer afgesloten weg langs De Zwake. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49