PZC Servicepunt ontlast werkgevers Advocaat: falen zorg debet aan geweldpleging 34 25 31 Met rode oortjes luisteren naar 'mama' Berk Goes saneert plein sneller Pluim fcrV^ICi BEVELANDEN-THOLEN Koor A58 bereidt zich voor op wedstrijd der laureaten Vrijdag 25 januari 2008 Stichting mikt op veteranencafé in Terneuzen Tip? redgoes@pzc.nl Bevelandse gemeenten, CWI en UWV bundelen krachten in Goes' loket. door Frank Balkenende GOES - Werkgevers op de Bevelan- den kunnen straks terecht bij een regionaal servicepunt in Goes. Aan één balie of op één telefoon nummer kunnen ze vragen stellen over vacatures, opleidingen en reïntegratietrajecten. Het werkgeversservicepunt, dat op 1 april in bedrijf moet zijn en te vinden is in het Goese stadskan toor, is een initiatief van de Beve landse gemeenten, het Centrum voor Werk Inkomen (CWI) en uitkeringsinstantie UWV. Ze hebben hun krachten gebun deld om het werkgevers makkelij ker te maken. Op dit moment krij gen die namelijk voortdurend aller lei banenjagers over de vloer: van uitzendbureaus, CWI, UWV, ge meenten en reïntegratiebedrijven. Dat kost werkgevers veel tijd. „We horen daar wel eens kritische geluiden over. Vandaar dat we pro beren de contacten met het be drijfsleven op deze manier te stroomlijnen. Straks krijgt een werkgever geen tien jobhunters over de vloer, maar eentje die voor alle betrokken partijen op pad gaat. Daarnaast is het handig voor werkgevers om aan één loket alle vragen te kunnen stellen", zegt Lars van der Beek, hoofd werk en inkomen van de gemeente Goes. Het Ondernemers Contact Goes, de organisatie van Goese bedrij ven buiten de binnenstad, heeft zich al achter het plan geschaard. 1^ Een servicepunt moet Beveland- se werkgevers ontlasten. Voor al le vragen kunnen ze er terecht. Ook krijgen ze straks hooguit één banenjager over de vloer. Goes zelf wil nog meer bijstandsge rechtigden aan een baan, stage plaats en scholing helpen. Afgelo pen jaar wilde de gemeente het aantal mensen met een uitkering terugbrengen van 620 naar 580. Aan het eind van het jaar noteerde de gemeente 600 cliënten. Een te genvaller die werd veroorzaakt door het generaal pardon. Goes is centrumgemeente voor de huisves ting van alsnog toegelaten asielzoe kers en kreeg daardoor 32 extra aanvragen voor een uitkering. Om in 2008 een tandje bij te zetten, wordt het model Soest overgeno men. Dat betekent dat iemand kort na zijn aanvraag direct al aan de slag gaat in het bedrijvencen trum (het om te bouwen reïntegra- tieproject De Oosterscheldewerf), waar wordt bekeken welke kwali teiten en kansen die persoon heeft. De gemeente garandeert dat zes weken na de aanvraag er een beslis sing ligt over toekenning. Na de zes weken volgen bemiddeling naar een baan, een reïntegratietra- ject of een opleiding. Goes hoopt dit jaar het aantal bijstandsgerech tigden te laten dalen naar 570. Ook wordt de moeilijkst bemiddelbare groep nog eens 'gescreend'. GOES - Met rode oortjes zaten zo'n dertig volwas senen gistermiddag in de bibliotheek van Goes te luisteren naar 'voorleesmama' Marjan Berk. Zij las voor uit enkele van haar pikante verhalen. Het was een verrassingsbezoek van Berk. Stichting Kinderopvang De Bevelanden, de bibliotheken van Noord- en Zuid-Beveland en boekhandel Het Paard van Troje vonden het tijd worden dat de oudere (50+) voorlezers op de peuterspeelzalen en kinderdagverblijven eens in het zonnetje wor- Justitie eist celstraf voor mishandelen van zowel ex-vriendin als moeder. door Emile Calon MIDDELBURG - Met beschuldigende vinger wees advocaat A. Bals giste ren richting de Zeeuwse hulpverle ning. Zorginstellingen konden eind vorig jaar een jongeman, wiens voorlopige hechtenis was opgeheven, niet adequaat genoeg hulp bieden. Daardoor verviel hij vervolgens weer in gewelddadig ge drag. Die achttienjarige jongeman stond gisteren terecht voor mis handeling van zijn ex-vriendin en zijn moeder. Zijn ex had hij eind oktober en begin november mis handeld in zijn woning in Middel burg en in Goes. Daarbij zou hij haar keel hebben dichtgeknepen en gezegd hebben: 'het is bijna voorbij meisje'. Zijn Goese moeder was begin decem ber zijn slachtoffer. Dat was nadat hij al was opgepakt door de politie voor het geweld tegen zijn ex. Zijn voorarrest werd vervolgens echter geschorst omdat het de eerste maal was dat hij met justitie in aanraking was gekomen en omdat er uitzicht was op behandeling van zijn problemen. Zijn moeder, gisteren aanwezig in de Middelburgse rechtszaal, stelde dat het de hoogste tijd wordt dat haar zoon wordt behandeld. Vol gens haar is het daar, door tal van problemen, tot nu toe nimmer echt van gekomen. Officier van justitie J. Zondervan vond de beschuldiging van de raadsman richting de zorginstellin door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes zoekt naar een andere methode om de grond onder het Bleekveld te zui veren. Daar zat vroeger een wasserij (Zee- tex), waardoor de grond is veront reinigd met chloorverbindingen. Goes plaatste in 1991 een grondwa terzuiveringsinstallatie, maar die schoonmaakmethode gaat veel te langzaam. Om de installatie in bedrijf te hou den, trekt Goes elk jaar 30.000 eu ro uit. „Het resultaat is dan nog niet optimaal. Het zuiveringspro ces verloopt te traag en daardoor zouden we tot in lengte van jaren deze installatie moeten laten staan. Dat heeft gezien de kosten weinig zin", aldus wethouder Ri- nus Dieleman. Goes nodigt nu vier specialistische bureaus uit om een nieuwe aan pak te presenteren. Welke kosten gemoeid zijn met een nieuwe schoonmaakoperatie is nog niet be kend, maar eerder is minimaal zes ton genoemd. Daarbij hoeft de ge meente niet te rekenen op bijdra gen van provincie en Rijk. „We hebben uitvoerig overlegd met de provincie, maar subsidie zit er niet in. We gaan dit nu zelf oppakken." den gezet. „Ze komen gedurende acht a tien we ken een uurtje om voor te lezen; ze volgen een cursus bij de bibliotheek en gebruiken de specia le voorleescollecties", aldus Letta Vermeulen van de bibliotheek in Goes. foto Willem Mieras gen niet terecht. Volgens hem is het nu eenmaal zo dat er wachtlijs ten zijn. Hij eiste een celstraf van tien maanden waarvan zes voorwaarde lijk en de verplichting om alle be handelingen die door de reclasse ring worden voorgesteld, ook daad werkelijk te volgen. Bals vroeg de rechtbank om op de kortst mogelijke termijn de jonge man uit de gevangenis te halen en te laten behandelen. Uitspraak 6 februari. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Minutenlang staat ze elke och tend weer voor de spiegel, die Schouwse vrouw. Want hoewel het eerste cijfer van haar leeftijd binnenkort een 4 wordt, voelt ze zich jong en energiek. En zo wil ze er dus ook uitzien. Groot zijn dan ook haar zorgen over het feit dat het aantal com plimentjes over haar uiterlijk in rap tempo minder wordt. Man lief, vrienden, collega's: ze geven niet zo vaak een pluim meer. Gisteren kwam de waardering toch nog. Uit onverwachte hoek, dat wel. Want haar zevenjarige zoon deelde moederlief bij het ontbijt mee: „Mama, je doet er wel lang over, maar dan mag je er nog best zijn, hoor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47