Zeeland Vervolg project eenzamen Ook met sudoku's oplossen kun je leuke prijzen winnen Ji&Ê Eén keer graaien, vijf fietsen JÉIL de Jonge Hoek van Dijke Veere: schade oudjaar neemt af ■L M 'A. T' Tentoonstelling over Ramp SP2C Vrijdag 25 januari 2008 29 Initiatiefnemers 'Kijken achter de geraniums' houden info-avonden. HEINKENSZAND - Samen iets doen aan eenzaamheid. Met dat doel voor ogen is vorig jaar in Borsele het project 'Kijken achter de gera niums' begonnen. Het project kan alleen een succes worden als er zo veel mogelijk organisaties - met al hun medewerkers en vrijwilligers - bij betrokken worden. Om dat voor elkaar te krijgen, vinden bin nenkort in De Stenge in Heinkens- zand informatieavonden plaats. De eerste informatieavond, komen de dinsdag, is voor medewerkers van professionele (zorgorganisa ties. Zij komen beroepsmatig bij veel mensen aan huis. De tweede bijeenkomst op dinsdag 26 februa ri is voor vrijwilligersorganisaties en hun medewerkers. Beide avon den beginnen om 19.30 uur. MIDDELBURG - Zo moeilijk als het op de kermis met de grijpautoma- ten soms is, zo makkelijk gaat het in de Middelburgse sloten. Eén keer graaien en je hebt zo vijf fietsen te pakken. Zelfs een wasmachine haal den de baggeraars in de watergang bij de Dauwendaelselaan boven wa- Genieten ven onze verbotiwinps- uitverkoop modern living easy living 2 Binnenkort valt er nog méér te genieten bij Binnenuit: wij gaan uitbreiden! Kom nü naar onze cs Verbot^vlngs-uftverkoop 2_~_ Volop showroommodellen moeten plaatsmaken: ICOT l Tl Cl 211 V zi P. b- C 2 www.binnenuit.nl BIGGEKERKE - De schade tijdens de oudejaarsnacht in de gemeente Veere is weer een stuk lager dan voorgaande jaren. Dat is te danken aan het goede overleg over het ont steken van vreugdevuren. Er is voor twintigduizend euro ver nield, maar dat is tienduizend eu ro minder dan in de jaarwisseling 2006/2007. De schade was het minst in die dorpen waar vooraf goed overleg over de viering is gevoerd en waar de dorpsraden nauw betrokken waren bij de festiviteiten. De ge meente wil daarom voor de vol gende jaarwisseling beter gaan overleggen met Biggekerke, Koude- kerke en Oostkapelle. In Biggeker ke werd zonder medeweten van de gemeente een vreugdevuur ont stoken. In Oostkapelle was veel overlast rond de speeltuin aan de Toren- straat. In Koudekerke werd voor ruim vierduizend euro vernield. Evert van Asselt houdt volgende week een benefiet sudokumiddag. door Paulus Houthuijs BIEZELINGE - Je hobby combineren met een sponsoractie voor een goed doel. „Veel beter kan het toch niet", grijnst Evert van Asselt. Hij houdt volgende week zaterdag een sudokumiddag in Kapelle. De op brengst van de sponsorwedstrijd gaat naar stichting Onyame. De veertigjarige Biezelingenaar maakt al sinds 2004 sudoku's. Hij werkte toen in Belfast en had 's avonds veel tijd over. „Ja, wat moet je daar dan? Ik zag toen de Ja panse puzzels in de krant en ik vond het gelijk leuk om ze te ma ken." Bij terugkomst in Nederland bleek de sudoku hier ook te zijn doorgebroken en kon hij lekker verder puzzelen. Met al zijn ervaring maakt hij nu de meeste sudoku's uit de krant in vijf minuten. „Als ik eenmaal aan een sudoku begin, moet en zal ik hem ook afmaken." Vorig jaar organiseerde Evert voor het eerst een sudokumiddag in Ka pelle voor stichting Onyame. Die zet zich in voor goede doelen in ter. Hoewel dat volgens Joost Egge- been van de gemeente Middelburg toch echt een uitzondering was. foto Lex de Meester GOES - De gemeentearchieven van Goes en Noord-Beveland besteden 55 jaar na dato aandacht aan de wa tersnoodramp met een tentoon stelling in het Goese stadskantoor. Het Goese Lyceum en het Ostrea Lyceum dragen hun steentje bij aan de expositie met onder meer maquettes en animatiefilms. Schoolkinderen volgen de komen de maand ook gastlesssen in het stadskantoor. De tentoonstelling '1953 De Ramp 2008' wordt don derdag om 20.00 uur officieel geo pend en is daarna nog de hele maand februari te zien. lOp zoek naar een I stoere skelter? Ghana. De actie leverde 6000 euro op. Dit jaar is er na de puzzelmiddag ook nog een etentje en een con cert van gospelkoor Confidence. „Vorig jaar was het een paar uur tjes puzzelen en toen was het klaar", legt Evert uit. „Volgende week willen we wat meer uitleg gen over het project en er een ge zellig dagje van maken." 's Middags is de sudokuwedstrijd waarbij deelnemers kunnen kie zen uit puzzels van zes verschillen- 'Als ik eenmaal aan een sudoku begin, moet en zal ik hem ook afmaken' de niveaus. Diegene met de mees te opgeloste puzzels wint een prijs je. Het is niet zeker of er volgend jaar weer een sudokumiddag komt. „Mijn zoon heeft een hekel aan sudoku's en houdt veel liever zo'n fietstocht. Ook een hobby van mij, dus ik heb daar totaal geen problemen mee." De sudokumiddag begint volgen de week zaterdag om 15.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Bieze- lingsestraat in Kapelle. www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 WEEKEND Zaterdag 26 en zondag 27 januari 2008 Huisartsen Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeind na tel. afspraak) Tandartsen Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zondag 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo, Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekendartsen Schouwen-Duiveland. Voor spoed bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdie ren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelin- genstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111- 406111.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41