Zeeland voor swingende senioren doorgaand verkeer Bruinisse niet bijster rolstoelvriendelijk Regeling voor geluid uit kerk Aanpak storm verliep redelijk pzc Vrijdag 25 januari 2008 27 t Calandweg dicht voor t 7 zierikzee - De Calandweg in Zie- rikzee wordt dinsdag 29 januari af gesloten voor het doorgaande ver keer. De afsluiting is noodzakelijk om enkele noodreparaties aan het weg dek te kunnen uitvoeren. Door gaand verkeer moet omrijden via de N59. De omleiding wordt aangegeven door middel van borden. Voor de laatste maal schrdösels van Kees burch-haamstede - De strao van Burgh-Haamstede en Kees de Kra ker lijken onlosmakelijk aan elkaar verbonden. Al bijna een kwart eeuw verkoopt De Kraker zijn 'schröösels' vanaf een antieke handkar aan de toe schouwers. Toch komt aan dit 'ver bond' een einde. Volgende week verkoopt hij voor de 25-ste en laat ste keer de speciale, volgens eeu wenoud recept gemaakte, koeken. Drie getuigen van mishandeling fietser goes - Bij de Zeeuwse politie heb ben zich drie mensen gemeld met 'waardevolle informatie' over de mishandeling van een 56-jarige fietser in Goes. De mishandeling, waarbij de fiet ser door een bromfietser werd ge slagen, bespuugd en uitgeschol den, vond zondag plaats op de 's-Gravenpolderseweg. Aan de hand van de verklaringen zoekt de politie verder naar de dader. Lezing zwaartekracht en donkere materie middelburg - Het Natuurkundig Gezelschap organiseert morgen een lezing in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. R. Wijers, professor aan de Universiteit van Amsterdam, zal spreken over don kere materie en de zwaartekracht. Ook gaat hij in op de onderzoeken die hiernaar worden gedaan. De le zing begint om 14.00 uur en kost drie euro voor niet-leden. veere - Muziekpodium Zeeland kan de Grote Kerk in Veere ook dit jaar gebruiken voor concerten. Met omwonenden en de gemeen te Veere zijn afspraken gemaakt over de geluidsoverlast. De Grote Kerk wordt pas in 2009 verbouwd om een einde te maken aan de geluidsoverlast voor omwo nenden. Geluid lekt nu weg via het dak van de kerk. Dit jaar heeft Muziekpodium Zeeland 37 evene menten op het programma staan. Met de mensen in de buurt is afge sproken dat bij 22 concerten meer geluid uit de kerk mag komen dan volgens de regels is toegestaan. Zo'n zelfde regeling was vorig jaar ook al getroffen. Het is de enige manier om Muziekpodium Zee land concerten te laten organise ren in de Grote Kerk. De omwo nenden stelden toen en ook nu de eis dat de regeling voor maximaal één jaar geldt, zodat steeds over verlenging gesproken moet wor den. door Piet Kleemans bruinisse - De meeste trottoirs van Bruinisse zijn voor rolstoelen, rollators en kinderwagens letter lijk struikelblokken. Volgens de Vrijwilligers Advies Commissie (VAC) ontbreekt het vrijwel overal in het dorp bij trot toirs aan op- en afritten. De VAC vraagt de gemeente Schou- wen-Duiveland vriendelijk doch dringend om, als er straten gereno veerd worden, alsnog op- en afrit ten aan te brengen. Bij voorkeur op straathoeken recht tegenover el kaar. Als de gemeente dan toch be zig is: ook de openbare verlichting is op een aantal plaatsen voor ver betering vatbaar. De parkeerplaats Noorddijk wordt door de VAC om schreven als 'erg donker' en het zelfde geldt voor de brandgangen aan onder meer de Hertsbeke- straat en Julianastraat. Terwille van slechtzienden pleit de VAC ervoor de 'Amsterdammer tjes' in Bruinisse te voorzien van een wit kopje. Ook staat op het verlanglijstje van de VAC het door trekken van het voetpad van de huisarts tot aan de nieuwe begraaf plaats, liefst in combinatie met het creëren van parkeerplaatsen bij de dokter. Voor de parkeerplaats achter com plex De Vanger vraagt de VAC ook aandacht. De adviescommissie pleit voor extra - liefst vandalisme- bestendige - verlichting. De over steek naar het zwembadje en de kinderspeelplaats aan de Deltatstraat is volgens de VAC on veilig. Er stond een hekje om te voorkomen dat kinderen de straat op konden rennen, maar dat is in verband met renovatiewerk aan het zwembadje verwijderd. Snel te rugplaatsen, is de wens van de VAC. Ook wordt gepleit voor een hekwerk langs de speelplaats. dordrecht - Waterschap Holland se Delta, dat onder meer op Goe- ree-Overflakkee actiefis, kijkt met een redelijk goed gevoel terug op het eigen optreden tijdens de storm die in de nacht van 8 op 9 november over het land raasde. Het schap vroeg medewerkers en vrijwilligers die toen te maken had den met dijkbewaking naar hun er varingen. Die bewaking gold op Goeree de bewuste nacht tussen 0.00 en 5.00 uur, nadat wegens de combinatie storm en hoogwater het calamiteitenplan van het water schap op tafel was gekomen. Punt van aandacht was wel dat een aantal vrijwilligers (die het schap zelf voor dat doel opleidt) niet op de hoogte werd gebracht van het instellen van de bewaking. Ook bleek dat niet iedereen de ge wenste uitrusting en bescherming (zoals kleding en verlichting) van het waterschap had ontvangen. De meesten bleken dergelijke bagage overigens zelf te bezitten. Oud-bestuurders flinke last voor Vlissingen vlissingen - De gemeente Vlissin gen is dit jaar meer dan een half miljoen euro kwijt aan wachtgeld voor ex-wethouders. Ellie Walrave, Conny Seijbel en oud-burgemees- ter Anneke van Dok nemen van middag afscheid. Tineke Verhage en Ton Croné leggen 31 januari hun functie neer. Met het vertrek van deze vier wet houders staat de teller op negen oud-wethouders die recht hebben op wachtgeld. Boekpresentatie in bibliotheek Kapelle kapelle - De stichting Internatio nale Kinderhulp (IKN) presen teert 14 februari om 20.00 uur het boek kind tussen twee vuren, de Ne derlandse vertaling van Child of the crossfire van Alcyon Ruth Fleck. De IKN is een fondswer vingskantoor van de organisatie voor weeskinderen International Childrens Care (ICC). De presenta tie vindt plaats in de bibliotheek Kapelle. Reserveren is gewenst. Paling, rivierkreeftjes en cherrytomaatjes op een stokje; in de keuken van Pontes Pieter Zeeman wordt hard gewerkt om de bezoekers van de Goud voor Oud-dag van Aemstie Alive culinair te verwennen. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39