Zeeland Controle op behuizing Polen 1 Advocaat: jongeman gewelddadig door falen hulpverlening a Motorroof Vlissingen Fietsster (55) gewond de Jonge Hoek van Dijke Uil Kortingen van 16~68% www.binnenuit.nl PZC Vrijdag 25 januari 2008 29 Reimerswaal wil meer grip op woonsituatie buitenlandse arbeiders. door Luc Oggel kruiningen - Reimerswaal wil meer grip krijgen op de huisves ting van buitenlandse werknemers in de gemeente. Een beleidsplan is in de maak. „Er komen er steeds meer, we kunnen onze ogen er niet meer voor sluiten", zegt wet houder [aap Sinke. Sinke schat dat in Reimerswaal en kele honderden buitenlandse werk nemers verblijven, voornamelijk Polen. Zij zijn er niet meer alleen tijdelijk, maar werken het hele jaar bij bedrijven in de gemeente. „We hebben voor een groot deel zicht vussingen - In de Vlissingse Jacob van Campenstraat is tussen woens dagavond en donderdagochtend een geparkeerde motorfiets gesto len. Het gaat om een rode Honda ter waarde van van 2750 euro. De politie heeft de motor in de in ternationale signaleringssystemen gezet. oost-souburg - Bij een aanrijding liep een 55-jarige fietsster uit Oost-Souburg gistermiddag een hersenschudding op. Ze moest naar het ziekenhuis. Op de Burgemeester Stemer- dinglaan kreeg de vrouw geen voorrang van een 44-jarige auto mobilist uit Middelburg. Een bot sing was het gevolg. op waar ze zich bevinden, maar we worden toch regelmatig gecon fronteerd met panden waar die mensen dan ook ineens blijken te zitten", verduidelijkt de wethou der de noodzaak van een betere aanpak. Binnen het gemeentehuis wordt sinds november aan het docu ment gewerkt. De hoofdlijn is dat bouwinspecteurs panden bezoe ken waar buitenlandse werkne mers zijn ondergebracht. Die wor den gecontroleerd op veiligheid en eventuele strijdigheid met het ter plaatse geldende bestemmings plan. Met name de veiligheid is volgens wethouder Sinke een belangrijk punt. „In het geval van onveilige si tuaties kennen we geen pardon, we treden dan direct op. Je moet dan denken aan een hoge dwang som met een korte termijn." Bestemmingsplantechnisch ligt de zaak wat ingewikkelder. Sinke: „Dat hebben we eigenlijk onder schat. We zijn in overleg met pand- eigenaren en ook met detache ringsbureaus. We hebben wel te maken met mensen, niet met die ren die je uit een hok kunt jagen. We moeten zorgvuldigheid be trachten en dat kost tijd. Maar om dat er steeds meer buitenlandse werknemers komen, kunnen we In de gemeente Reimerswaal ko- men steeds meer buitenlandse werknemers. Om daar meer grip op te krijgen, wordt gewerkt aan een beleidsdocument. Genieten van onze verbouwings- uitverkoop modern living easy living Binnenkort valt er nog méér te genieten bij BinnenUit: wij gaan uitbreiden! Kom nu naar onze Verbouwings-uitverkoop Volop showroommodellen moeten plaatsmaken: WEEKEND i Zaterdag 26 en zondag 27 januari 2008 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend of tijdens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 20.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. zon. 20.00 - ma 8.00 uur: R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. Tandartsen J. P. F. Kremer, Bellinkplein 1, Middel burg, tel. (0118) 612565. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 20.30-zon. 20.30 uur: M. Sinke, tel. (0118) 62045 Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom (voor gezinsverzorging, wijk verpleging en uitleen verpleegartikelen): tel. 0118-684000. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. A. van der Wolf en B. Focker-de Fei- ter, A. Gogelweg 14, Vlissingen, tel. (0118) 466548. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aan melden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. onze ogen er niet voor sluiten. Er komen ook vragen vanuit de bevol- king." Volgens Sinke is het de verant woordelijkheid van de werkgevers om te zorgen voor goede huisves ting. „Zij geven aan die mensen nodig te hebben, dus dat is niet meer dan logisch." Inmiddels zijn al enkele panden ge controleerd, mede naar aanleiding van een brand op nieuwjaarsdag in Rilland. Die verwoestte het voormalige gemeentehuis, dat on derdak bood aan enkele tientallen Polen. Voor het pand was overi gens net een gebruiksvergunning afgegeven. Het is de bedoeling dat het docu ment over een paar maanden klaar is. lOp zoek naar een I stoere skelter? www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 Justitie eist celstraf voor mishandelen van zowel ex-vriendin als moeder. door Emile Calon middelburg - Met beschuldigende vinger wees advocaat A. Bals giste ren richting de Zeeuwse hulpverle ning. Zorginstellingen konden eind vorig jaar een jongeman, wiens voorlopige hechtenis was opgeheven, niet adequaat genoeg hulp bieden. Daardoor verviel hij vervolgens weer in gewelddadig ge- drag. Die achttienjarige jongeman stond gisteren terecht voor mishandeling van zijn ex-vriendin en zijn moe der. Zijn ex had hij eind oktober en begin november mishandeld in zijn woning in Middelburg en in Goes. Daarbij zou hij zelfs haar keel hebben dichtgeknepen en ge zegd hebben: 'Het is bijna voorbij meisje'. Zijn Goese moeder was begin de cember zijn slachtoffer. Dat was nadat hij al was opgepakt door de politie voor het geweld tegen zijn ex. Zijn voorarrest werd vervol gens echter geschorst omdat het de eerste maal was dat hij met jus titie in aanraking was gekomen en omdat er uitzicht was op behande ling van zijn problemen. Zijn moeder, gisteren aanwezig in de Middelburgse rechtszaal, stelde dat het de hoogste tijd wordt dat haar zoon wordt behandeld. Vol gens haar is daar, door tal van pro blemen, nimmer iets van terecht gekomen. Uit de onderzoeken door de gedragsdeskundigen blijkt ook dat de jongeman tal van pro blemen heeft die alleen maar ver holpen kunnen worden door goe de hulpverlening. Officier van justitie I. Zondervan vond de beschuldiging van de raadsman richting de zorginstellin gen niet terecht. Volgens hem is het nu eenmaal zo dat er wachtlijs ten zijn waardoor mensen met problemen niet direct geholpen kunnen worden. „Waarom zou ie mand die geschorst is uit zijn voor lopige hechtenis wel per direct ge holpen moeten worden en ande ren moeten wachten?", vroeg hij retorisch. Zondervan haalde het rapport van een van de gedragsdeskundigen aan die waarschuwde dat de jonge man, 'als hij zo doorgaat', behan deld moet worden in een tbs-kli niek. Wat de officier betreft is het nog niet zover. Hij eiste een celstraf van tien maanden waarvan zes voorwaardelijk en de verplichting om alle behandelingen die door de reclassering worden voorgesteld, ook daadwerkelijk te volgen. Advo caat Bals vroeg de rechtbank om op zo'n kort mogelijke termijn de jongeman uit de gevangenis te ha len en te laten behandelen. Uitspraak 6 februari. Een 18-jarige verdachte verviel in gewelddadig gedrag door het falen van de zorg, zegt zijn advo caat. De officier van justitie eist echter tien maanden celstraf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31