Kritiek gemeenten op blauwe vlaggen Zeeland De computer als bindmiddel Kinderraad maakt belofte waar: kinderdisco 50% gerardm" Uitverkoopmaand Alle monturen met een ide korting! FOCUS OPTIEK pzc Vrijdag 25 januari 2008 27 Zeeuwse kustplaatsen doen niet meer mee als aanpak niet verandert. door Maurits Sep domburg - De Zeeuwse kustge- meenten dreigen zich niet meer aan te melden voor de toekenning van de blauwe vlag voor het schoonste en veiligste strand. Te duur, te weinig profijt, onduidelij ke richtlijnen en controles op de verkeerde momenten luidt de kri tiek van Veere, Vlissingen, Noord-Beveland, Schouwen-Dui- veland en Sluis. Zij hebben hun grieven uiteenge zet in een brief aan de Stichting Keurmerk Milieu Veiligheid en Kwaliteit. Dit jaar dingen de Zeeuwse kustgemeenten nog wel mee naar de blauwe vlaggen, maar dat is geen garantie voor de volgen de jaren waarschuwen zij. Deelname kost vanaf dit jaar dui zend euro per blauwe vlag. In Zee- verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl Lezing zwaartekracht en donkere materie middelburg - Het Natuurkundig Gezelschap houdt morgen een le zing in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. R. Wijers, professor aan de Universiteit van Amster dam, spreekt over donkere materie en de zwaartekracht. Ook gaat hij in op de onderzoeken die hiernaar worden gedaan. De lezing begint om 14.00 uur en kost 3 euro voor niet-leden. land wapperden vorig jaar 28 blau we vlaggen. Dat geld kunnen de ge meenten niet besteden aan het daadwerkelijk schoon en veilig ma ken van de stranden, merken de gemeenten op. Daar komt bij dat de vlaggen al leen maar in top mogen als de strandposten bezet zijn. Een groot deel van het badseizoen kunnen strandgasten dus niet zien dat zij op een prijswinnend strand zijn. De gemeenten vinden dat jam mer, omdat zij wel erkennen dat de blauwe vlag een internationaal erkend symbool is en dus een 'uit hangbord' is. Een derde punt van kritiek is dat het nog niet duidelijk is hoe de Eu ropese richtlijn eruit gaat zien en wat dat voor de kosten van de Deelname aan de blauwe vlag is te duur, de vlag mag niet vaak ge noeg wapperen en controles zijn op de verkeerde momenten, kla gen de Zeeuwse kustgemeenten. Carnaval in Oude Smitse Koudekerke koudekerke - In café De Oude Smitse in Koudekerke wordt mor gen vanaf 21.00 uur een carnavals feest gehouden. Het is voor de der de maal dat de uitbaters van dit Walcherse café dit feest organise ren. Volgens hen bleek de afgelo pen jaren dat er met name onder de jeugd veel belangstelling voor is. De bezoekers die het origineelst verkleed zijn, maken kans op een prijs. Alzheimercafé in het Gasthuis Middelburg middelburg - In het Gasthuis in Middelburg is morgen een Alzhei mercafé. Dat duurt van 14.30 tot 17.00 uur. Huisarts C. Albers uit Middelburg spreekt daar over de mentie en wat een huisarts kan doen voor mensen met deze ziek te. Het Alzheimercafé is bedoeld voor patiënten en familieleden. Het Gasthuis staat aan het Noord- poortplein. blauwe vlag gaat betekenen. De Zeeuwse kustgemeenten zullen daarom dit jaar een test laten uit voeren naar de veiligheid op één van de stranden met een blauwe vlag. Die kan dan worden gebruikt bij de herziening van de richtlij nen. Ook over de tijdstippen waarop de controles plaatsvinden, zijn de kustgemeenten ontevreden. Nu ge beuren die drie keer per jaar in de zomermaanden op verschillende tijdstippen op de dag. De gemeen ten willen alleen in de ochtend worden gecontroleerd, omdat vol gens hen alleen dan een goed beeld is te krijgen van de inspan ningen om de stranden schoon te maken. Bovendien vinden zij dat elke controle bij gelijke weersom standigheden (wind, getijde) moet worden uitgevoerd. De stichting die de blauwe vlag gen toekent, was gisteren niet be reikbaar voor een reactie op de kri tiek van de kustgemeenten. Cursus positief denken bij Spirituele Akademie middelburg - De Brahma Kumaris Spirituele Akademie begint mor gen met een cursus positief den ken. Deze internationale organisa tie heeft in december een vesti ging in Middelburg geopend. De cursus wordt gegeven in de Bel- linkstraat 31 in Middelburg. Na za terdag volgen nog drie lessen, op 2, 9 en 16 februari. Alle lessen du ren van 14.00 tot 15.00 uur. Deelna me is gratis. Oranjevereniging van Zoutelande viert feest zoutelande - Reginald Peene treedt morgenavond op in Zaal Middendorp in Zoutelande. Hij zingt liedjes, speelt sketches en ver telt verhalen. Zijn optreden staat in het teken van het thema 'Als de dag van toen'. Het optreden maakt deel uit van de feestavond van de Oranjevereniging. Die begint om 20.00 uur. Entree kost 2 euro (le den) of 6,50 euro (niet-leden). ICT-studenten helpen zeventigplussers met internetten en e-mailen. door Dewi Gigengack middelburg - Zeventigplussers en doorgewinterde ICT-jongens, dat is geen gebruikelijke combinatie. Maar gistermiddag tijdens de infor matiemarkt Netwerk 70-plus in Het Palet in Middelburg wel. T\vee aan twee zitten ze achter compu ters, te internetten of te e-mailen. De twintigjarige Onur Arslan helpt mevrouw Van den Bos met het zoeken naar een recept op in ternet. „Dit is toch een laptop? Ia, zo ver ben ik al!" Het bleek een onverwachte succes formule: laat ouderen, bijgestaan door studenten ICT-beheer, ken nismaken met de mogelijkheden van de computer. Gisteren was dat een simPC: een versimpelde com puter speciaal voor ouderen. Bijna zeshonderd zeventigplussers meld den zich aan voor de dag. De 73-jarige mevrouw Van den Bos schrikt wel even als ze de prijs van die computer hoort: 850 euro. „Wat nou als ik er geen hout mee doe? Dan zet ik 'm aan de straat en ben ik m'n centjes kwijt." Het lijkt haar ook wel een ingewikkeld apparaat. „Maar ik ben in twee strijd. Op tv verwijzen ze vaak naar het internet voor meer infor matie. Bijvoorbeeld bij Eigen Huis en Tuin. Daar word ik boos van. Ze verplichten je om een compu ter te hebben." De organisatie ziet de computer ook als middel tegen een sociaal isolement. Hiervoor heeft Van den Bos het apparaat in elk geval niet nodig. „Nee, ik ben niet eenzaam. Ik kom elke week juist twee dagen te kort, zoveel heb ik te doen." Ook mevrouw Eising, die iets ver derop zit, is niet om die reden ge komen. Ze heeft thuis een compu ter en kan wel e-mailen en inter netten. „Maar ik zou er iets beter 'Sommige mensen hebben zelfs nog nooit een computer aangeraakt' in willen worden." Sociale contac ten zou Eising niet via de compu ter onderhouden. „Ik ben een beet je bang om er afhankelijk van te zijn. Ik ontmoet mensen liever per soonlijk. Maar als je aan huis ge kluisterd bent, is het natuurlijk een prachtig middel." Ook voor de ROC-studenten is het een leerzame dag. „Sommige mensen hebben zelfs nog nooit een computer aangeraakt, of we ten niet wat downloaden is", ver telt student Frans Westerink. Dat is voor deze echte kenners dus wel even wennen. „Wij denken zoveel sneller en de helft gaat automa tisch. Maar je moet het wel stap voor stap uitleggen." door Maurits Sep nieuw- en sint joosland - De kin derraad van basisschool De Lonne- boot zou Nieuw- en Sint Joosland leuker gaan maken. Ze komen die belofte na: morgen kunnen de kin deren in het dorp naar de eerste kinderdisco in het dorpshuis. Het liefst zou de kinderraad elke week zo'n disco willen houden, maar dat lukt niet. Waarschijnlijk wordt er nu een keer in de zes we ken een disco gehouden in het dorpshuis. De kinderdisco is bedoeld voor kin deren van zeven tot en met der tien jaar. Zij kunnen in het dorps huis terecht van 19.00 tot 22.00 uur. Entree voor het dansfestijn kost 1 euro. De kinderraad van De Lonneboot krijgt bij het organiseren van de disco hulp van de Stichting Wel zijn Middelburg. Die stichting was ook met het idee gekomen om een kinderraad op te zetten. De kinde ren van De Lonneboot waren meteen enthousiast. Eén van hun eerste ideeën was ook een kinder disco. Actie alleen geldig in de maand januari Student Frans Westerink helpt mevrouw Eising internetten, foto Ruben Oreel Nieuwe Burg 9 4331 AG Middelburg Telefoon 0118-625310 's maandags gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29