Zeeland Eén keer graaien, vijf fietsen Regeling over geluid uit Grote Kerk Veere Acht maanden werken is twee jaar wachtgeld Minder schade tijdens oudjaar in Veerse dorpen Tessel in finale spreekwedstrijd NaturaSana Q Pechtold is te gast in museum 'De Piraat' 26 I Vrijdag 25 januari 2008 PZC W Omwonenden maken afspraak met gemeente en Muziekpodium. veere - Muziekpodium Zeeland kan de Grote Kerk in Veere ook dit jaar gebruiken voor concerten. Met omwonenden en de gemeen te Veere zijn afspraken gemaakt over de geluidsoverlast. De Grote Kerk wordt pas in 2009 verbouwd om een einde te maken aan de geluidsoverlast voor omwo nenden. Geluid lekt nu weg via het dak van de kerk. Dit jaar heeft Muziekpodium Zeeland 37 evene menten op het programma staan. Met de mensen in de buurt is afge sproken dat bij 22 concerten meer geluid uit de kerk mag komen dan volgens de regels is toegestaan. Zo'n zelfde regeling was vorig jaar ook al getroffen. Het is de enige manier om Muziekpodium Zee land concerten te laten organise ren in de Grote Kerk. De omwo nenden stelden toen en ook nu de eis dat de regeling voor maximaal één jaar geldt, zodat steeds over verlenging gesproken moet wor den. Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG bicgekerke - De schade tijdens de nieuwjaarsnacht in de gemeente Veere is weer een stuk lager dan voorgaande jaren. Dat is te danken aan het goede overleg over het ont steken van vreugdevuren. Er is voor twintigduizend euro ver nield, maar dat is tienduizend eu ro minder dan in de jaarwisseling 2006/2007. De schade was het minst in die dorpen waar vooraf goed overleg over de viering is ge voerd en waar de dorpsraden nauw betrokken waren bij de festi viteiten. De gemeente wil daarom voor de volgende jaarwisseling be ter overleggen met Biggekerke, Koudekerke en Oostkapelle. In Biggekerke werd zonder mede weten van de gemeente een vreug devuur ontstoken. In Oostkapelle was veel overlast rond de speel tuin aan de Torenstraat. In Koude kerke werd voor ruim vierduizend euro vernield. De gemeente Middelburg baggert de watergangen, zoals hier bij de Dauwendaelselaan. Zelfs een wasmachine komt bij baggerwerk boven water. door Maurits Sep middelburg - Zo moeilijk als het op de kermis met de grijpautoma- ten soms is, zo makkelijk gaat het in de Middelburgse sloten. Eén keer graaien en je hebt zo vijf fiet sen te pakken. Zelfs een wasmachine haalden de baggeraars in de watergang bij de Dauwendaelselaan boven water. Maar dat was een uitzondering, glimlacht Joost Eggebeen van de gemeente Middelburg. Middelburg is bezig met een in haalslag. De watergangen waren al te lang niet schoongemaakt. En dat is nu wel te zien aan de troep die eruit tevoorschijn komt. „We maaien wel ejjc jaar het riet in de watergangen en dan vinden we ook wel fietsen en zo. Maar nu ko men we in alle hoekjes." Een paar weken graaien levert al leen in de Dauwendaelse sloten al 'Als het zo lang in de modder heeft gelegen, pak je het echt niet vast hoor' vier tot vijf vrachtwagenladingen afval op. Zoals daar zijn: zeventig fietsen, twintig roodwitte paaltjes die normaal gesproken in het mid den van fietspaden staan om au to's tegen te houden, diverse scoo zwijndrecht - Tessel Giele (13) uit Middelburg is gisteren in Zwijn- drecht doorgedrongen tot de lande lijke finale van de 'junior speaking competion'. Dat is een wedstrijd voor leerlin gen van het tweetalig onderwijs (tto) op scholen voor voortgezet onderwijs. De scholiere tto-gym- nasium 2 van het Goese Lyceum moest samen met zeven andere kinderen van scholen uit Zuid-West-Nederland een spreek beurt in het Engels houden over het onderwerp 'technologie en ik'. Tessel deed dat zo goed dat ze op 2 april in Utrecht een gooi mag doen naar de nationale titel voor spreken in het Engels. foto Lex de Meester Praktijk voor complementaire gezondheidszorg Een gezond lichaam begint met schone darmen - colon hydrotherapie/ hoge darmspoeling - voedingsadvies Kijk op www.naturasana.nl of voor meer informatie neem contact op met Miranda Stobbelaar, tel. 0118-681300, Kerkstraat 6, Koudekerke. ters, winkelwagentjes, meerdere banden van auto's en tractoren en dus één wasmachine. De beste vindplaats was tot nu toe het fiets pad bij De Overloper. In eerste instantie wordt alles ge woon op een hoop gegooid, ver telt Eggebeen. Zo blijft het even lig gen, desnoods ook een nacht. „We werken vier dagen lang van zeven uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds. Dan komt het er niet al tijd van alles meteen weg te breng en. Maar als het zo lang in het wa ter en de modder heeft gelegen, pak je het echt niet vast hoor." Bang dat het 's nachts wordt terug gegooid, is hij dan ook niet. „Later zoeken we alles uit. Oud ij zer gaat apart, rubberen banden ook. De rest gaat naar de stort." middelburg - Kamerlid Alexander Pechtold en schrijfster Naema Ta- hir hebben het Zeeuws Museum beoordeeld. Het resultaat is mor gen te zien in Avro's Museumgas- ten. In dat programma nemen twee bekende Nederlanders tel kens een museum kritisch onder de loep. De uitzending is om 17.25 uur op Nederland 2. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle door Miriam van den Broek vlissingen - Twee wethouders en een burgemeester nemen vandaag afscheid van Vlissingen. De wet houders krijgen voor enkele jaren wachtgeld mee. Wat zijn de regels rond wachtgeld en wat krijgen de Vlissingse ex-bestuurders? In de Algemene Pensioenwet Poli tieke Ambtsdragers is vastgelegd dat wethouders recht hebben op een uitkering, het wachtgeld. De hoogte van de uitkering is in het eerste jaar tachtig procent van het inkomen. Vanaf het tweede jaar bedraagt de uitkering zeventig pro cent van het inkomen. Het aantal jaren waarin zij hierop recht hebben, is gelijk aan het aan tal jaren dat ze wethouder waren. Wel zijn er voorwaarden. Zo krijgt een ex-wethouder minimaal twee jaar wachtgeld en maximaal zes jaar. Ton Croné, die slechts acht maan den wethouder was in Vlissingen, krijgt daarom toch nog twee jaar wachtgeld. Iemand die langer dan tien jaar wethouder is geweest én die ouder was dan vijftig op het moment dat hij uit het ambt stapte, heeft recht op wachtgeld tot aan zijn 65e ver jaardag. Dat is in Vlissingen het ge val met Henk de Haas. Twaalf jaar was hij wethouder; van 1991 tot eind 2003. Toen hij opstapte was hij 52 jaar. Kosten wachtgeld Vlissingse wethouders vanaf 2008 Ton Croné: Twee jaar wachtgeld. Kosten in 2008: 72.800 euro. Kosten in 2009: 63.700 euro. Connie Seifbel: Twee jaar wachtgeld. Kosten in 2008: 72.000 euro. Kosten in 2009: 60.000 euro. Tineke Verhage: Drie jaar wachtgeld. Kosten in 2008: 72.800 euro. Kosten vanaf 2009: 63.700 euro. Ellie Walrave: Vier jaar wachtgeld. Kosten in 2008: 72.000 euro. Kosten vanaf 2009: 63.700 euro. Maaike Walraven: Twee jaar wachtgeld. Kosten in 2008: 69.200 euro. Kosten in 2009: 42.500 euro. Piet van der Maden: Anderhalf jaar wachtgeld, tot aan zijn pensioen in 2009. Kosten in 2008: 63.700 euro. Kosten in 2009: 26.500 euro. Tobias Meijers: Tweeëneenhalf jaar wachtgeld tot aan zijn pensioen in 2010. Kosten 2008: 50.000 euro. Kosten 2009: 50.000 euro. Kosten 2010: 41.700 euro. - Henk de Haas: Negen jaar wachtgeld tot aan zijn pensioen in 2016. Kosten van 2008 tot en met 2015: 63.700 euro. Kosten in 2016: 53.000 euro. Leny Poppe: Acht jaar wachtgeld tot aan haar pensioen in 2015. Kosten: geen. Het wachtgeld is volledig weggevallen tegen haar inkomsten als burgemeester van Zundert. Bron: kostenoverzicht wachtgeldverplichtingen gemeente Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28