Zeeland PZC Record aan wachtgeld in Vlissingen WALCHEREN 34 25 31 Beter zicht op groei kinderen www.onderdetoren.com Olmenhof (Griffioen) Pluim Een prikkel voor de zintuigen Koor A58 bereidt zich voor op wedstrijd der laureaten Vrijdag 25 januari 2008 Stichting mikt op veteranencafé in Terneuzen Tip? redwalch@pzc.nl Negen ex-wethouders kosten gemeente een half miljoen in 2008. door Miriam van den Broek vlissingen - Meer dan een half miljoen euro betaalt de gemeente Vlissingen dit jaar aan haar ex-wet- houders. Voor Vlissingse begrip pen is dat een recordbedrag aan wachtgeld. Niet eerder stonden er ook zoveel oud-wethouders op de begroting. De wethouders Ellie Walrave, Con- ny Seijbel en oud-burgemeester Anneke van Dok nemen vanmid dag met een receptie afscheid van Vlissingen. Tineke Verhage en Ton Croné leggen op 31 januari hun functie neer. Zij hebben ervoor ge kozen dat in stilte te doen, dus zonder receptie. Met het vertrek van deze vier wet houders staat de teller op negen oud-wethouders die recht hebben op wachtgeld. Leny Poppe is voor alsnog de enige met een betaalde baan en kost daarom Vlissingen niets. Van Dok maakt gebruik van een regeling voor vervroegd pen sioen. Henk de Haas krijgt van alle ex-wethouders het meeste geld. Hij heeft tot en met het jaar 2016 recht op wachtgeld en kost de ge meente jaarlijks 63.700 euro. Dat is overigens niet het bedrag dat hij krijgt. Een wethouder die langer dan een jaar werkloos is, krijgt on geveer 2880 euro netto per maand, laat Wim Arendse van personeels zaken van de gemeente Vlissingen weten. Voor alle oud-wethouders samen betaalt de gemeente tot en De gemeente Vlissingen betaalt in 2008 een recordbedrag aan wachtgeld voor ex-wethouders. Het gaat om in totaal negen oud-bestuurders. met 2016 in totaal 1.638.000 euro. Om die kosten voor de toekomst te beperken, heeft de gemeente raad in 2006 besloten dat ex-wet- houders begeleid moeten kunnen worden naar nieuw werk. Zodra ze weer een baan hebben, wordt hun salaris in mindering gebracht op het wachtgeld. Voor de laatste lichting ex-wethouders trekt Vlis singen 17.000 euro per persoon uit voor de werkbegeleiding. Conny Seijbel maakt daar inmiddels al ge bruik van. Ellie Walrave denkt er nog over na. Of Croné en Verhage op de mogelijkheid ingaan, is nog niet bekend. Een bedrag van 17.000 euro per persoon is een hoop geld. Toch is het volgens Arendse niet buiten sporig veel. Bureaus die de begelei ding naar nieuw werk verzorgen, vragen ongeveer twintig procent van het jaarsalaris. Het kan uitein delijk veel geld besparen als hier door de wachtgeldperiode verkort wordt. Oud-wethouders hebben geen sollicitatieplicht. Wel heeft de Vlissingse raad in 2006 gezegd dat het zeer gewenst is dat wethou ders jonger dan 57,5 jaar gaan solli citeren. pagina 26: acht maanden werken is twee jaar wachtgeld middelburg - Kinderen die zich niet goed ontwikkelen, worden voortaan eerder geholpen. Kinder opvang Walcheren, Zorgstroom en Bureau Jeugdzorg Zeeland gaan samenwerken om stoornissen vroeger te ontdekken en dus snel ler te kunnen verhelpen. Alle kinderen van nul tot vier jaar komen pakweg veertien keer in contact met Zorgstroom via con sultatiebureaus en huisbezoeken. Ruim de helft van de kinderen komt ook in de peuterspeelzalen en kinderdagverblijven van Kin deropvang Walcheren. Bureau Jeugdzorg zoekt welke hulp het beste geschikt is voor kinderen met een probleem en kan ook de andere organisaties helpen. De drie organisaties tekenen vol gende week een overeenkomst voor de samenwerking. Ontdek het mysterie van de vrijmetselarij OPEN DAG 26 januari, aanvang 14.00 uur adres: Palingstraat 64 4381 AG Vlissingen vlissingen - De gevel was al beschilderd door graffitikunstenaar Martijn Prins. En nu hebben scholieren van het Technasium van het Schelde- mond College ook nog 'zintuigprikkelende tuin- objecten' ontworpen voor hun buren, de ouderen die in de tijdelijke locatie Weyevliet van verpleeg huis Ter Reede wonen. Een grote theepot bijvoor beeld en een pauw. Locatiemanager Fer de Bruin van Weyevliet is vast van plan om van de ontwer pen ook echte beelden te laten maken. Hij hoopt dat de ouderen door die prikkelende beelden ac tiever worden. foto Lex de Meester Bezoek dé woonwinkel van Middelburg De verhuur is gestart van: 48 comfortabele nieuwbouwappartementen Olmenlaan - Middelburg Meer info bij Woongoed in Onder de Toren T 0118 650147 Nieuwe Kerkgang X 4331 BE Middelburg Tip? redactie@pzc.nl Minutenlang staat ze elke och tend weer voor de spiegel, die Schouwse vrouw. Want hoewel het eerste cijfer van haar leeftijd binnenkort een 4 wordt, voelt ze zich jong en energiek. En zo wil ze er dus ook uitzien. Groot zijn dan ook haar zorgen over het feit dat het aantal com plimentjes over haar uiterlijk in rap tempo minder wordt. Man lief, vrienden, collega's: ze geven niet zo vaak een pluim meer. Gisteren kwam de waardering toch nog. Uit onverwachte hoek, dat wel. Want haar zevenjarige zoon deelde moederlief bij het ontbijt mee: „Mama, je doet er wel lang over, maar dan mag je er nog best zijn, hoor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27