Twee ziekenhuizen bepleit 'Bescherm privacy automobilist' 4 en 5 2 en 3 WÊSÊÊÊÊÊÊM Geïnteresseerd? Bacteriealarm in ziekenhuis Enschede Als het te warm is wil niemand spruiten Vrijdag 25 januari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 21 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Specialisten: bouwen bij Middelburg én een hospitaal bij Goes. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De medisch specialis ten van Ziekenhuis Walcheren en de Oosterscheldeziekenhuizen wil len een nieuw ziekenhuis bij Mid delburg aan de A58 én een zieken huis bij Goes. Welk van de twee het hoofdziekenhuis wordt, be paalt aanvullend onderzoek. De keuze moet snel gemaakt wor den, vinden de artsen. Zij willen een besluit in maart. „Als blijkt dat een hoofdziekenhuis bij Mid delburg het meest gunstig is, moe ten we dat doen. Als blijkt dat Mid delburg als hoofdlocatie inferieur is, moeten we voor Goes kiezen", zegt voorzitter van de Vereniging Medische Staven van de ziekenhui zen Arie Lavrijssen. Voorzitter van de raad van be stuur van zowel Ziekenhuis Zee- land-in oprichting als de Ooster scheldeziekenhuizen Hans Simons noemt het unanieme advies van de artsen heel gelukkig. „Het aller belangrijkst is dat de artsen het sta dium van denken over Walcheren of Goes in termen van 'winnaars' of'verliezers' voorbij zijn. De keu ze voor twee locaties in plaats van één nieuwe locatie ondersteunt de raad van bestuur in zijn ideeën over de inrichting van de zorg voor Noord- en Midden-Zeeland." De komst van één nieuw centraal ziekenhuis, die na een vergadering Specialisten willen een nieuw zie- kenhuis aan de A58 bij Middel burg én een ziekenhuis bij Goes. In maart moet bekend zijn welk het hoofdziekenhuis wordt. van de Vlissingse specialisten in een uitgelekte e-mail werd bepleit, met Middelburg als bouwlocatie, vindt de vereniging te lang duren en te duur. „Dat standpunt kwam van één collega die zijn visie op de vergadering deelde met een aantal collega's", zegt Lavrijssen. De werkgroep die onder leiding van directeur Olav Bouhuys van de Oosterscheldeziekenhuizen de haalbaarheid berekende van nieuwbouw- of verbouwmogelijk- heden, maakt nu dezelfde som men voor een nieuw ziekenhuis bij de A58 op Walcheren met Goes als polikliniek met bedden voor kort verblijf. Bouhuys, die be gin deze maand om persoonlijke redenen terugtrad uit de raad van bestuur, leidt dat onderzoek. Simons zegt de second opinion die de Walcherse gemeenten laten maken te willen afwachten, alsook de verkenning die de Statenfractie van de PvdA door de Roosevelt Academy laat maken. „Maar ik wil er niet omheen draaien", zegt Simons. „Voor een koerswijziging moeten bijzondere argumenten naar boven komen nu raad van be stuur en artsen het eens zijn." Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bei gratis 0800 - 0231 231 Miljardenfraude bij Franse bank PARIJS - De Franse bank Société Générale is het slachtoffer gewor den van grootschalige fraude door een van zijn eigen werknemers. De effectenhandelaar joeg er 4,9 miljard euro doorheen met risi covolle beleggingen. pagina 9: grootste fraude ooit Van Aartsen eerste burger van Den Haag DEN HAAG - Oud-minister Jozias van Aartsen (60) is gisteravond door de gemeenteraad van Den Haag voorgedragen als nieuwe bur gemeester. Hij volgt Wim Deet- man op, die op 1 januari opstapte. De voordracht moet nog worden goedgekeurd door de Kroon. Privacy bestaat niet meer Bij medische experimenten zijn slachtoffers onvermijdelijk 77% oneens 23% aantal reacties: 457 Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 10; Meningen: 11; Auto: 15; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 34; Econo mie: 35 t/m 37; Beurs: 38; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Kijk morgen in deze krant! ROME - De oppositie in de Italiaanse senaat ont kurkt de champagne na het aftreden van de Itali aanse premier Romano Prodi. Die diende gistera vond zijn ontslag in bij president Giorgio Napoli- tano. Prodi had kort daarvoor een vertrouwens- stemming in de senaat verloren, waardoor hij ge dwongen was op te stappen. Napolitano kan be sluiten tot vervroegde verkiezingen, maar hij kan ook een interim-regering benoemen die een her vorming van de kieswet moet voorbereiden. pagina 7: Prodi stapt op na nederlaag foto Alessandra Tarantino/AP DEN HAAG - De gegevens die be kend worden bij kilometerheffing mogen niet worden gebruikt voor opsporing. Alleen in extreme geval len, zoals bij terreurdreiging, zou een onafhankelijke instantie gege vens over verplaatsing van automo bilisten aan de overheid moeten kunnen leveren. Dat stelt de groot ste belangenvereniging van auto mobilisten, de ANWB. De bond overweegt de steun voor de kilometerheffing in te trekken als de privacy niet voldoende wordt gewaarborgd. De heffing moet in 2011 ingaan voor vrachtwa gens en vanaf 2012 voor personen auto's. De gegevens worden verza meld via een satelliet, die contact maakt met een apparaat in de au to. Hiermee kunnen de verplaat singen van een auto precies wor den nagegaan. ANWB-directeur Guido van Woer- koni ziet 'er de noodzaak piet van in' dat de overheid over die gege vens beschikt. De kilometerhef fing, die de wegenbelasting en de aanschafbelasting BPM gaat ver vangen, is bedoeld om het Rijk te voorzien van geld voor infrastruc tuur, aldus Van Woerkom. „Het vertrouwen in de overheid zal niet toenemen als ze ook de beschik king krijgt over de gegevens." De ANWB die 3,9 miljoen leden telt, wil dat niet de overheid, maar een onafhankelijke instantie de ge gevens opslaat en verwerkt. Die in stantie zou dan moeten regelen te gen welke voorwaarden externe partijen, zoals verzekeraars, over delen van de informatie mogen be schikken. pag 6: angst voor 'big brother'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1