Meningen; negeren Beste strategie is om Geert Wilders te 'Van Halst' én Van Halst pé wzï&m?:.. PZC Vrijdag 25 januari 2008 1 1 GOES - Huisarts Paul van Dijk uit Zaltbommel schreef in zijn co lumn voor de Wegenerkranten, waaronder de PZC, op de pagina gezondheid van 16 januari over een zekere meneer Van Halst, transporteur van tweedehands au to's, slikker van medicijnen, die bo- vendien ook nog een 'goede beken de van de politie is'. Van Dijk voert in zijn stukken zijn patiënten uiteraard niet met hun naam op, maar gebruikt verzon nen namen. Deze bescherming van de privacy pakte nu verkeerd uit. Het geval wil dat in Kamper land echt een meneer Van Halst woont die een onder meer een ga- rage-, autotransport- en bergings bedrijf heeft. Stom toeval, maar niet minder vervelend voor de Kamperlanden Hoewel er in Kamperland geen huisarts met de naam Paul van Dijk actief is, kan de indruk ont staan dat het de echte Van Halst betreft. Maar die heeft dus hele maal niets te maken met de denk beeldige Van Halst die de colum nist heeft opgevoerd. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Agent 4 Bij deze wil ik reageren op het arti kel en de brieven over de politie (PZC, 23-01). Ik vind ook dat de politie meer loon moet krijgen. Denk aan onregelmatige werktij den en het kunnen omgaan met nare gebeurtenissen, zoals de brand in Arnemuiden. Maar de po litie wil ook meer gezag hebben en uitstralen. Daar moeten ze dan zelf ook meer voor doen. Geen dingen doen, als ze in functie zijn, TE CAST Yilmaz Coban, moslim en CDA-raadslid van de gemeente Middelburg en Henk Soepenberg, lid van de PvdA en de Koorkerkgemeenschap. We vinden het de hoogste tijd om ons teweer te stellen tegen het ge dachtegoed van Geert Wilders en de zijnen. De reden daarvoor is dat we vinden dat Wilders door zijn generaliserende en agressieve manier van debatteren schade aan de samenleving aanricht. Als je je als buitenlander in een an der land vestigt, zijn enkele zaken van belang. Jij bent gast en zult je daarom in eerste instantie als gast gedragen. Van diegenen die al be woners zijn van het land waar jij je vestigt, verwacht je dat zij zich als gastheer gedragen. Dat houdt in dat er over en weer een bepaalde mate van hoffelijk heid en fatsoen verwacht mag wor die wij burgers ook niet mogen doen. Laat ze in uniform goed ge kleed gaan. Dus geen handen in de zakken, en de pet op, zoals ik laatst enkele agenten zag lopen bij de demonstratie op de Markt in Middelburg. Dames en heren van de politie, als u gezag wilt, treedt dan op, anders lacht de jeugd u uit. De ouderen ergeren zich er aan. Verder niets dan lof voor de politie en ik hoop dat de polite meer gaat verdienen. Wim Adriaansen Gerbrandijlaan 72, Middelburg Belg in Nederland Ik ben één van die 7700 Belgen die reeds jaren in Zeeuws-Vlaanderen wonen en werken (PZC, 23-01). Reeds 22 jaar moet ik om de vier jaar het beroemde kaartje ophalen den. Vergelijk het maar met hoe je gasten in je woning ontvangt. Wilders en de zijnen denken daar anders over. De politicus plaatst de gasten in de verdachtenbank. Zijn redenering is: onder het ko ren zit het kaf Laat ik al het koren maar als kaf behandelen en dus de hele groep over één kam scheren. De man is hier zo mee in de weer, dat hij een soort kokervisie op de werkelijkheid heeft ontwikkeld én hij doceert die nog eens. Hij weet hoe het komt, dat de nieuwkomers in Nederland min der deugen dan de andere Neder landers. Dat komt, beweert hij, doordat zij moslim zijn. Voor hen is de Koran hun leidraad. Net als in de Bijbel staat er in de Koran een aantal ge welddadige passages. Wilders strategie is dat hij de Ko ran wil aanpakken en verbieden. Want als de Koran wordt verbo den, worden de uitwassen uitge roeid. Dit is een heel brute metho voor mijn verblijf hier. Tot nu tot was dat een simpele actie. Even naar de gemeente, zelfs een tijdje een ophaalmoment bij de politie, en klaar. Nu is het systeem veran derd, ophalen in Rijswijk, bij Den Haag. Het is echt van de zotte om voor een plastic kaartje vierhon derd kilometer te rijden en tunnel- kosten te betalen. Daarnaast kun nen we dan mee in de kilometers lange file die Nederland dagelijks teistert. En dan anderzijds plei dooien houden voor een beter mi lieu! De Zeeuwse burgemeesters hebben zich al laten horen, maar nee, geen reactie terug. Zelf heb ik ook een poging gewaagd om het kaartje gewoon toegestuurd te krij gen, maar helaas. Bij het IND ge ven ze niet thuis en als je aangeeft tegen de procedure bezwaar te wil len indienen, krijg je een kort en bondig antwoord: Mevrouw, dat is de en een redenering die we niet kunnen volgen. Voor ons is het vergelijkbaar met het verbieden van auto's om verkeersongelukken te voorkomen of het in de ban doen van aanstekers en lucifers om brand te voorkomen. In Wil- 'Geert Wilders' optreden werkt ontwrichtend in de samenleving' ders trant geredeneerd zou ook een andere vraag beantwoord moe ten worden: Zouden we de Bijbel verbieden? Katholieke kerken zijn gewijde ge bouwen. Dat houdt in dat je je res pectvol dient te gedragen bij het betreden van een katholieke kerk. Katholieken doen dit, maar ook niet-katholieken gedragen zich in het algemeen gepast als ze in een kerk zijn. Een moskee is geen ge wijd gebouw. Moslims kunnen net uw recht, maar ik kan u al op voor hand zeggen dat u geen antwoord terug zult krijgen... Kristine Provo-Goethals Grotendam 15, Oostburg Natuur We zijn behoorlijk doorgeslagen in Nederland als het om 'de na tuur' gaat. Het voedselprobleem verspreidt zich langzaamaan over de wereld en komt steeds dichter naar de westerse landen toe. Akkerbouwbedrijven krijgen het steeds moeilijker, terwijl de vraag om voedsel juist toeneemt. Dat is vreemd. Goede landbouwgrond en voldoende agrariërs zijn nodig om ons wereldwijd van voedsel te voorzien! Dat is in mijn ogen be langrijker dan die ene vogel die mogelijk uitsterft. Geef boeren de ruimte en hun land, zodat zij voor als protestanten in elk gebouw hun gebeden doen en vieringen houden. Maar een ding is voor hen wel heilig. Dat is het heilige boek: de Koran. Wilders gaat er respectloos mee om. Hij duidt de Koran aan als een crimineel boek en een geweldda dig geschrift. Moslims hebben hier heel veel moeite mee, hij bescha digt hiermee hun geloof en hen als persoon. De film die Wilders maakt, heeft enkel als doel de slechtheid van de Koran aan te tonen en daarmee gaat Wilders een brug te ver. Bo vendien is het spijtig dat Wilders zijn haatredes mag houden in Den Haag, in de Tweede Kamer. Op dit moment rekt hij alle gren zen op. De leden van de Tweede Kamer staan hem toe een minis ter, die in de Kamer te gast is, recht in haar gezicht knettergek te noemen. De grenzen van de om gangsvormen worden opgerekt. Het gaat haast ongemerkt en als het broodnodige voedsel kunnen zorgen. Geen kostbare akkers on der water zetten of als weideland schap inrichten of bossen aanplan ten in Zeeland, waar bossen niet thuishoren. Zeeland is een polder landschap, laat dat aub zo blijven! A.Cappon Weststraat 10a, Wissenkerke Borden weg 2 In Lezers schrijven van 17-01 meldt de heer Vies uit Middelburg dat de borden 'Engeland' nog al tijd te zien zijn in Vlissingen. Hij heeft gelijk, maar tot juli 2007 was er nog een vrachtveerdienst vanuit de Buitenhaven te Vlissin gen naar Dartford, uitgevoerd door de Dartline. De borden kun nen nu wel weg. Leen Minderhouc Groen van Prinstererlaan 22, Vlissinger we niet oppassen wordt deze taal, omgangsvorm en handhaving de norm. Volgens ons is het zo dat elk mens een bepaalde mate van eigenheid heeft. Tegelijk bevindt hij zich in een sociale omgeving, waar fat soensregels gelden. In dat gebied dient het gedrag op elkaar te wor den afgestemd. Dit gaat gepaard met fatsoen en als het kan een bepaalde mate van inschikkelijkheid. Bij Wilders ont breken beide vaardigheden. He laas. Wilders' optreden werkt ont wrichtend in de samenleving. Een islamitische wijsheid luidt: 'Als iemand met een steen naar de hond van de buurman gooit krenkt hij zichzelf ermee'. (M. Al-Ghazali) Het beste wat we kunnen doen, is Wilders en de zijnen negeren wan neer hij generaliseert en haatredes houdt. Hoewel dit heel moeilijk is als hij aan het voor moslims Heili ge Boek komt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11