dwing je extra respect af Sluiskil moet het zonder Sayginer doen Legioen van Zeeuwse biljarters dunt snel uit bij de wereldbeker Tsonga verslaat voor derde keer geplaatste speler PZC Woensdag 23 januari 2008 37 Oud-wereldkampioen kondigt vandaag boycot van Turkse spelers aan. SLUISKIL - Semih Sayginer komt de finitief niet naar Sluiskil voor de wereldbeker driebanden. De Turk se biljarter kondigt vandaag in een persconferentie voor de Turkse te levisie aan dat hij en de andere MELBOURNE - De absolute troetel- beer van de Australian Open heeft de halve finale bereikt. Jo-Wilfried Tsonga, nu nog 38e van de wereld, versloeg gisteren voor de derde keer een geplaatste speler. Na An dy Murray (negende geplaatst) en Richard Gasquet (achtste) was hij in de Rod Laver Arena te sterk voor de Russische nummer veer tien van de plaatsingslijst Mikhail loezni. De Franse sensatie, die met 7-5, 6-0, 7-6 won, kwam nooit verder dan de vierde ronde op een grands- lamtoernooi. Tsonga mag het nu opnemen tegen Rafael Nadal. De nummer twee van de wereldrang lijst verloor ook tegen de Fin Jark- ko Nieminen geen set: 7-5, 6-3, 6-1. De Spanjaard kreeg in de eerste set op 5-4 twee setpunten tegen, maar Nadal pakte daarna vijf ga mes op rij en kwam niet meer in de problemen. Turkse topspelers niet meer zullen verschijnen op internationale toer nooien. De boycot wordt pas opge heven als de voorzitter van de Turkse biljartbond, met wie de spelers al jaren in onmin leven, op stapt. Het geschil vindt zijn oorsprong drie jaar geleden toen Sayginer bij het WK voor landenteams plots buiten het Turkse team werd ge- Patrick Vasseur beleeft in tweede partij een ijskoude douche. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Het contingent Zeeuwse deelnemers aan het wereldbeker toernooi driebanden in Sluiskil dunt razendsnel uit. Op de tweede dag sneuvelden al voor de avond was gevallen vijf van de streekfavo- rieten, met Patrick Vasseur uit Cad- zand als opvallendste slachtoffer. De aanhang van Vasseur zag hem na de 2-1-overwinning op de Duit ser Stefan Siegburg al in de volgen de ronde, maar Tater op de dag volgde een ijskoude douche tegen Wim van den Berg. Het werd 0-2 voor de speler, die in de eerste divi sie uitkomt. De setstanden logen er niet om: 15-5 en 15-5. Cees A. Wissel vloog er uit na ne derlagen tegen de Fransman Joël houden. Sindsdien verkeren hij en de andere Turkse toppers, onder wie Adnan Yiiksel, Tayfirn Tasde- mir en Murat Coklu, in staat van oorlog met de voorman van de Turkse bond. De bond schrijft inmiddels ook geen enkele Turkse driebander meer in voor toernooien, zoals de wereldbekers in Sluiskil en Seoel (in december gespeeld). Sayginer Switala en Ben Beijlemans uit Bel gië. De laatste was ooit een super talent bij de zuiderburen, maar brak vanwege fysieke klachten nooit door. Ook john Bakker uit Hoek werd uitgeschakeld. Hij dolf in zijn poule het onderspit tegen Wiljan van den Heuvel (2-0) en Jorge Canto (2-0). Wim de Kok uit Lewedorp beleef de een slechte dag en verloor zijn beide partijen. Piet Koek won één keer, maar verloor zijn tweede par tij. lean Paul de Kraker werd na zijn nederlaag tegen Adri Dem- ming kansloos, ondanks winst op de Duitser Ralf Lenz. Koen Pöpsel begon goed met een overwinning op Sylvia Eckel. De Het is voor de Zeeuwse deelne- mers aan het wereldbekertoer nooi driebanden bijltjesdag. Veel spelers delven het onderspit en verdwijnen van het toneel. voelt die maatregel echter niet, om dat hij op basis van zijn plaats op de wereldranglijst automatisch ge plaatst is. De wereldkampioen van 2003 heeft zich nu echter solidair ver klaard met zijn collega's en van daag zal hij als boegbeeld van de Turkse driebandendelegatie een boycot aankondigen om de voor zitter tot aftreden te dwingen. laatste verloor later van de Belg Thomas Broux en was uitgescha keld. Broux en Pöpsel vechten sa men uit wie verder mag. Rinus Pankow (Zierikzee) verloor zijn eerste partij van Erwin van den Heuvel, maar kwam sterk te rug met een 2-0-overwinning op de Tsjech Miroslav Baca. Pankow heeft nog kans om een ronde ver der te komen. De organisatie kreeg gisteren namelijk met twee afmel dingen (Velthuis en Christiani) te maken. Richard de Bruin lijkt na een overwinning op Paolo Nice- foro vrijwel zeker van plaatsing. Voor speler van de dag Alex Balo- menos gloort een vervolg na zijn eerste partij te hebben gewonnen van de Nederlander Aad Breddels. Voor de kwalificatie op donderdag hebben zich ook al twee deelne mers afgemeld. Het zijn niet de minsten: Christophe Roux en Mar co Zanetti. Vliegende start Egypte in de Afrika Cup KUMASI - Egypte is de strijd om de Afrika Cup in Ghana goed begon nen. De titelverdediger won giste ren in groep C met 4-2 van Kame roen. Hosni Abt Rabou en Mohamed Zi- dan maakten beiden twee treffers voor de winnende ploeg. Samuel Eto'o (Barcelona) bracht beide doelpunten van Kameroen op zijn naam. Bij rust leidde Egypte al met 3-0. Diane Valkenburg naar WK allround HEERENVEEN - Diane Valkenburg heeft zich gisteren verzekerd van het laatste Nederlandse startbewijs voor het WK allround, half februa ri in Berlijn. De schaatsster ver sloeg in Heerenveen haar rivale Renate Groenewold op de 1500 meter. Groenewold trok zich ver volgens terug voor de 3000 meter van vandaag omdat ze zich niet fit voelde. Daardoor was Valkenburg zeker van het WK. Peter Varhidi blijft bondscoach Hongarije BOEDAPEST - Enigszins verrassend heeft de Hongaarse voetbalbond bondscoach Peter Varhidi alsnog een nieuw contract gegeven. De 49-jarige oefenmeester leek na af loop van zijn verbintenis vorig jaar december een buitenlandse opvol ger te krijgen. Gisteren liet de bondsvoorzitter echter weten dat de samenwerking met Varhidi toch nog een vervolg krijgt. De bondscoach trad eind 2006 aan. Zaak rond NEC-keeper Babos geseponeerd ZEIST - De aanklager betaald voet bal van de KNVB heeft het onder zoek naar mogelijke misdragingen van NEC-doelman Gabor Babos in het duel met FC T\vente gestaakt. Na bestudering van de getuigenver klaringen besloot de aanklager de zaak te seponeren. Babos werd ver dacht van het trappen naar een te genstander. De Hongaarse keeper was het middelpunt van wat duw en trekwerk. Negen NK-medailles voor familie De Leng RAMSAU - De familie De Leng uit Biggekerke is met negen medailles teruggekeerd uit het Oostenrijkse Ramsau, waar de Nederlands kam pioenschappen langlaufen werden gehouden. Vader Edward behaalde drie keer goud bij de veteranen, zoon Finn won twee keer goud en één keer zilver bij de pupillen en zoon Paavo veroverde bij de mi ni-pupillen driemaal een bronzen medaille. Mark Tuitert mijdt allround-schaatsen HEERENVEEN - Mark Tuitert houdt het allround-schaatsen voorlopig voor gezien. Tot en met de Olym pische Spelen in Vancouver 2010 richt hij zich volledig op de 1000 en 1500 meter. Dat zei coach [ac Orie gisteren na de eerste dag van de skate-off om het laatste ticket voor het WK allround half februa ri in Berlijn. Erben Wennemars heeft de beste papieren. De Belgische driebander Johan Grimon zit door een verkeersongeval in een rolstoel. „Sommige mensen zeggen dat ik voordeel heb omdat de ballen voor mij precies op ooghoogte liggen. Misschien is dat waar, maar voor mij is het veel moeilijker om af te stoten." foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67