van deze tijd ww Moskeeën open om Koranfilm Dominoday voor nieuwe snelweg AFSCHEID BURGEMEESTER EN WETHOUDERS 1?' -11 pzc Dinsdag 22 januari 2008 5 emmen - De Nederlandse minister van Verkeer en Waterstaat Camiel Eurlings (links) en de Duit se verkeersminister Wolfgang Tiefensee kijken sa men naar het omvallen van grote dominostenen. Met de domino-actie is gistermiddag de rijksweg A37 tussen Hoogeveen en de Duitse grens nabij Zwartemeer officieel in gebruik genomen. De aanleg is een langdurige klus geweest. De plannings- en bouwwerkzaamheden van de snel weg hebben in totaal zestien jaar in beslag geno men. foto Vincent Jannink/ANP TU blaast omstreden promotie definitief af eindhoven - De Technische Uni- versiteit Eindhoven ziet definitief af van de omstreden promotie van ir. Marcoen Cabbolet, die vorige week zijn onderzoek over kwan tummechanica zou verdedigen. De promotiecommissie oordeelt dat het onderzoek niet voldoende kwaliteit heeft, aldus een zegsman. Vorige week besloot de TU de pro motie op te schorten. Bijna helft van huizen is niet energiezuinig utrecht - Van de 64.109 huizen die inmiddels een energielabel heb ben, valt bijna de helft in de 'aller slechtste' E-, F- of G-categorieën. Dat blijkt uit cijfers van SenterNo- vem. 29.942 huizen hebben een E-, F-, of G-label. Nog eens 14.500 huizen hebben een D-label. De energielabels zijn per 1 januari ver plicht bij de verkoop of verhuur van een huis. Gewonde militair terug in Nederland soesterberg - De gewonde sol daat Marc van de Kuilen is gisteren aangekomen op de militaire vlieg basis Soesterberg. De militair van de luchtmobiele brigade raakte ruim anderhalve week geleden in Uruzgan zodanig gewond dat zijn benen moesten worden geamputeerd. Dezelfde dag sneuvelden twee collega's door eigen vuur. Politie staakt landelijk, voetbal gaat door Rijswijk - De eredivisiewedstrij den Ajax-FC Utrecht en FC Gro- ningen-NEC gaan morgenavond door ondanks de landelijke politie- staking. In alle politieregio's leggen agen ten het werk morgen enkele uren neer. De meeste politiebureaus zijn gesloten voor publiek. De noodhulp blijft gegarandeerd, be nadrukken de vakbonden. Organisaties manen tot kalmte bij uitkomen anti-islamfilm Wilders. Amsterdam - Op de dag dat de Ko- ranfdm van Geert Wilders uit komt, zetten alle Marokkaanse moskeeën van Nederland de deu ren open voor iedereen, vooral voor autochtonen. Dat heeft woordvoerder Brahim Bourzik gisteren namens het Lan delijk Beraad Marokkanen (LBM) gezegd. „Of op de dag zelf, of an ders de dag erna." Ook willen de Marokkaanse orga nisaties samen met andere mos lim- en niet moslimorganisaties een manifestatie organiseren, vlak na het uitkomen van de film. De Marokkaanse gemeenschap wil vooral oproepen tot kalmte. „Wij laten ons niet gek maken door de .heer Wilders", zegt Bourzik. „We wachten af wat voor film het wordt, maar hem kennende zetten we het draaiboek in gang." GroenLinks-Kamerlid Tofik Dibi wil in ieder geval één en mis schien zelfs twee films maken in reactie op de film waar Wilders mee zegt te komen. De eerste film, die dit jaar uit zou moeten komen, heeft als doel mos lims en niet-moslims te verzoe nen. Toch zal de film 'hard en con fronterend' zijn. „Zo praat ik met moslimjongeren die vreselijke din gen zeggen over zaken als homo seksualiteit en vrouwen", zegt Di bi in het interview. „Maar uiteinde lijk wil ik laten zien dat moslims en niet-moslims met elkaar verder moeten. We zijn met elkaar ge trouwd." Een Iraanse parlementariër heeft de Nederlandse regering gisteren gewaarschuwd over de anti-islam- film van Wilders. Als Den Haag de vertoning niet voorkomt, zal het Iraanse parle ment de Iraanse regering oproe pen haar betrekkingen met Neder land te heroverwegen, aldus de parlementariër. ren worden", zo zegt Van der lijking: naar een wedstrijd van Weg. Boer Zoekt Vrouw hield zon- Oranje op een eindtoernooi kijken dag 4.136.000 belangstellenden doorgaans tussen de vijf en zes aan de buis gekluisterd. Ter verge- miljoen mensen. Kijkcijferrecord Boer Zoekt Vrouw Aantal kijkers reguliere uitzendingen Boer Zoekt Vrouw (x 1000) 400C anp - bron: Stichting Kijkonderzoek foto franka slothouber Het gemeentebestuur van Vlissingen stelt een ieder in de gelegenheid af scheid te nemen van oud-burgemeester Anneke van Dok - van Weele en de oud-wethouders Ellie Walrave - Troost en Conny Seijbel. Het afscheid van de oud-collegeleden vindt plaats tijdens een openbare afscheidsreceptie op: vrijdag 25 januari 2008 van 16.00 - 18.00 uur (doorlopend) in de centrale hal van het stadhuis, Stadhuisplein 2 te Vlissingen. Relaties van de vertrokken collegeleden en inwoners van Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem zijn van harte welkom tijdens deze gemeente afscheidsreceptie. VLISSINGEN V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5