Kozoom wil de hele wereld Nigel Short haalt zij'n gram Coverse dicht bij NK Berry Dallinga kan het met bolwerken 36 Dinsdag 22 januari 2008 pzc W Kesler: Hiddink was eerste keus Oranje rijswijk - Henk Kesler heeft gister avond op de tv-zender Het Ge sprek gezegd dat Guus Hiddink de eerste kandidaat was voor de op volging van Marco van Basten als bondscoach van het Nederlands elftal. De succesvolle Achterhoeker heeft de directeur betaald voetbal van de KNVB echter laten weten, toen deze hem polste, dat hij niet op nieuw beschikbaar is voor Oranje. Hiddink is momenteel werkzaam als bondscoach van Rusland. Van Basten neemt na het EK van dit jaar afscheid van Oranje. Schotse bondscoach debuteert tegen Kroatië glasgow - De nieuwe bonds coach van Schotland zal naar verwachting op 26 maart zijn de buut maken. Dan spelen de Schot ten, in de kwalificatie voor het we reldkampioenschap voetbal van 2010 een van de tegenstanders van Oranje, op Hampden Park in Glas gow een oefenwedstrijd tegen Kroatië. De SFA hoopt volgende maand de opvolger van Alex McLeish te kun nen presenteren. Op het kandidatenlijstje staan Graeme Souness, Tommy Burns, Mark McGhee en George Burley. Billy Davies heeft zich daar zelfs vanaf laten halen. Twente wil contract Engelaar verlengen enschede - FC Twente is met Or lando Engelaar in gesprek om zijn contract open te breken en te ver lengen tot 2011. De huidige verbintenis van de aan voerder loopt in 2009 af De actie van Twente is opmerkelijk, omdat Engelaar wordt begeerd door Ajax. De Enschedese club heeft Ajax ech ter laten weten dat er over een ver koop van de middenvelder niet valt te praten. TAvente heeft zich gisteren daar naast officieel bij VW gemeld voor Nordin Amrabat. Bart Dierckx nieuwe trainer Wolfaartsdijk wolphaartsdijk - Bart Dierckx wordt met ingang van volgend voetbalseizoen de nieuwe trainer van Wolfaartsdijk. De oefen- meester heeft bij de zaterdag-vier deklasser een eenjarig contract ge tekend. Dierckx is bij Wolfaarts dijk de opvolger van Marcel de Nijs. Wolfaartsdijk staat momenteel op de vierde plaats met 24 punten uit veertien duels. HVMDarts blijft tweede na winst middelburg - In de superleague heeft het team van HVMDarts uit Middelburg weer gewonnen. Zater dag werd met 6-4 gewonnen van de Aanbeveling uit Berkel-En- schot. HVMDarts staat hierdoor nog steeds op de tweedee plaats, die uiteindelijk recht geeft op promo tie naar de overgangsklasse. Bar de Belt uit Oost-Souburg speel de met 5-5 gelijk tegen 't Vaartje uit Dongen. Hierdoor bedraagt het verschil tussen HVMdarts en Bar de Belt nu zes punten. Frans multimediabedrijf geeft wereldbeker in Sluiskil extra cachet. door Barry van der Hooft sluiskil - De organisatie van de wereldbeker driebanden in Sluis kil heeft zich de afgelopen jaren wel bewezen. Afgelopen jaar gin gen Meerten Dallinga en co in zee sluiskil - Van de elf Zeeuwen die gisteren in actie kwamen tijdens de wereldbeker driebanden in Sluiskil, waren er halverwege de avond al zeven gesneuveld. Onder hen was ook Berry Dallinga. De thuisspeler verloor zijn eerste par tij ongelukkig met 2-1 van de Deen Kim Straarup. Omdat hij er vervol gens niet in slaagde met 2-0 van Engelsman komt met overwinning uit 'handenschudincident' door Marco Knippen WIJK AAN ZEE - Schaker Nigel Short ontstak zondagavond in ra zernij toen de beroepscommissie het protest tegen de reglementaire nederlaag Ivan Cheparinov toeken de en bepaalde dat het treffen uit de achtste ronde van de grootmeestergroep B bij het Corus Chess Tournament op herhaling moest. Dat het overschrijden van een fat soensnorm - Cheparinov had bij aanvang van hun ontmoeting ge weigerd Short de hand te schud den - onbestraft bleef, deed de met Kozoom, een Frans video-pro ductiebedrijf dat gespecialiseerd is in het registreren van de biljarts- port. Bij de vierde editie zijn ze opnieuw van de partij en hebben de Fransen hun werkzaamheden wat verder uitgebreid. Het uitver kochte toernooi wordt daardoor nog beter in beeld gebracht en is via internet op allerlei manieren li ve te volgen. de Belg Thomas Broux te winnen, eindigde het toernooi voor Dallin ga al na één dag. Voor Roland Uytdewillegen (We- meldinge) was het ook einde oefe ning na een 2-0-nederlaag in zijn tweede partij, tegen de Spanjaard Sergio Jimenez (0-2). Ook Arie Vink (Groede), Francois Oostdijk (Terneuzen), Rob Duitemeijer 42-jarige Engelsman in razernij ontsteken. Nadat hij de uitspraak had vernomen, gaf hij te kennen er niet over te peinzen opnieuw te gen de 21 jaar jongere Bulgaar aan te treden. Maar daar kwam hij toch op terug. Short nam de handschoen op, na dat Cheparinov gisterochtend de eerste eis van de beroepscommis sie dertien minuten voor het ver strijken van de deadline inwilligde door schriftelijk zowel aan zijn ge bruuskeerde opponent, het organi satiecomité als de toernooispon- TW* De schaakpartij tussen Short en Cheparinov wordt alsnog ge speeld. Nadat beide mannen el kaar toch de hand hebben ge schud, wint de Engelsman. Oprichter Xavier Carrer is met vijf collega's naar het Zeeuws-Vlaam- se dorp afgereisd. Ze zijn van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat in Het Meulengat te vinden en sla pen zowat naast de voordeur. De Fransen hebben kamers in het complex van St. Elisabeth, een cen trum met bejaardenwoningen. Zonder al te veel luxe, maar dat hebben ze ook niet nodig. (Sas van Gent), Ries Rijn (Wilhel- minadorp) en Fons Baart werden uitgeschakeld. De Terneuzenaar verloor van de jonge Fransman Cé- dric Melnytschenko, maar versloeg vervolgens nog wel de Tsjech Jaroslav Korec. Voor de eerste set naar vijftien caramboles had Baart slechts elf beurten nodig. Theo Plat jouw (Axel) en Jens van sors zijn verontschuldigingen aan te bieden. Negen minuten over half twee wandelde hij de speelzaal van dorpshuis De Moriaan binnen, waar Cheparinov reeds op hem wachtte. Met een ijzige handdruk werd de soap nieuw leven ingebla zen. Door in te binden, leek de Bulgaar Short op voorhand schaak te heb ben gezet. Een dubbele nederlaag leek nu in de maak. Het liep echter anders: na bijna zes uur wist Short zijn rivaal te overmees teren. Op de 72e zet streek Chepa rinov gedesillusioneerd de vlag, om vervolgens - nadat hij Short nog wel had gefeliciteerd - met de staart tussen de benen af te drui pen. Hun week speelt zich namelijk vooral in het gebouw ernaast af. De mannen van Kozoom hebben in de grootste speelzaal een kleine studio ingericht, die met te levisies, computers, camera's en microfoons indrukwekkend aan doet. Ze verzorgen live-interviews na de partijen en maken beelden voor hun eigen website en die van de organisatie. Daarnaast werken Dam (Sas van Gent) balanceerden gisteravond laat op de rand van uit schakeling. Patrick Vasseur (Cad- zand) en Cees J. Wissel (Zaam- slag) kwamen eveneens pas laat op de avond in actie. Zij hadden echter wel een kans op het berei ken van de tweede kwalificatieron de, die vandaag om 10.00 uur van start gaat. DEVENTER - Niels Goverse uit Ka- pelle maakt grote kans om deel te nemen aan het Nederlands kam pioenschap allround voor neo-se- nioren. De 21-jarige schaatser kwam na de 500,1500 en 3000 me ter uit op de zestiende plaats. Het hangt nu af van het aantal toege stane deelnemers of Goverse di rect mag meedoen. In Groningen reden Annemarie Pasveer (Arnemuiden) en Anouk Fase (Sint-Annaland) hun selec tiewedstrijden. Pasveer eindigde met een pr op de 500 meter (44,39) bij de junioren C op de vijfde plaats en plaatste zich hier mee voor het NK. Fase slaagde daar niet in. Xavier Carrer (geheel links) is met zijn vijf collega's van Kozoom de hele week bij de wereldbeker in Sluiskil, foto Kozoom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56