'Als Wim opvliegend is, zwijg ik' Othene groen genoeg Toneelspelen is soms net als toveren z PZC Dinsdag 22 januari 2008 25 Wim en Irene ten Hoor-de Clercq vierden hun 65-jarig huwelijk in De Redoute in Sas van Cent. foto Camile Schelstraete Wim en Irene ten Hoor vieren 65-jarig huwelijk in De Redoute in Sas. door Raymond de Frel sas van cent - Natuurlijk wilden Wim en Irene ten Hoor gistermid dag in het verzorgingscentrum De Redoute in Sas van Gent wel even kletsen over hun verleden en lief de voor elkaar. Ze kregen er tijdens de receptie voor hun 65-jarig huwelijk echter nauwelijks de kans toe. De ene kus op de rechterwang was nog nat, of de volgende felicitant voor zag de linkerwang alweer van een verse pakkerd. Maar als het mo ment het ook maar even toeliet, verhaalde Wim ten Hoor over vroeger. Over hoe hij als kleine jon gen in Nederlands-Indië woonde, over hoe hij op zijn tiende in Ne derland kwam en over zijn veertig dienstjaren bij de douane in Sluis en Sas van Gent. En niet te verge ten over die unieke zin in zijn pas poort: 'Geboren op 5 augustus 1918 aan boord van de Noordam op de Atlantische Oceaan 6.18 gra den noorderbreedte en 17.01 gra den westerlengte'. „Als mensen dat lezen, vragen ze vaak waar de Noordam ligt. Laten we het er op houden dat ik geboren ben ter hoogte van de Canarische Eilan- 'lk geloof dat hij eerst verliefd op mij werd. Ik was nog maar een jong ding.' den. Mijn ouders waren op weg naar Indië, waar mijn vader onder officier in het leger werd", zei hij. Eenmaal in Sas van Gent beland, TERNEUZEN - Toonbeeld begint 28 januari het project 'De Toneel Toverschool van Professor Dreojs'. voor kinderen van 6 tot en met 8 jaar. Het uitgangspunt is dat toneel spel soms net is als toveren, je kunt zijn wie je maar wilt. Door middel van speloefeningen en im provisaties wordt gewerkt aan spel- plezier, samenwerken en samen spel, fantasie, spelen van een rol, luisteren en kijken naar elkaar, con centratie en lichamelijke expressivi teit. Elke week vertelt professor Dreojs een verhaal. Door met an dere kinderen te oefenen, te verkle den en decors te bouwen, brengen de kinderen spelenderwijs het ver haal tot leven. De cursus is op maandagen van 15.45 tot 16.45 uur en loopt van 28 januari tot en met 2 juni. Tevens is er een eindpresen tatie op vrijdag 6 juni. Informatie en inschrijven via 0115-455950, of toonbeeld@terneuzen.nl. ging hij met regelmaat samen met een vriend op de koffie bij Irene de Clercq. „Ik geloof dat hij eerst verliefd op mij werd. Nee, niet an dersom. Ik was nog maar een jong ding, hoor!", vertelde ze. Samen kregen ze twee zonen en een dochter. „Ze schelen allemaal tien jaar. Da's niet bewust, het ging gewoon zo. Toen wij na twee jongens een meisje kregen, sprong Wim een gat in de lucht. Weet je, wij verstaan elkaar goed. Als Wim opvliegend is, zwijg ik. En anders om ook..." En weg was ze weer. Op naar de volgende dikke kussen. Locatie voor school in nieuwe woonwijk wel geschikt vinden B en W. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In de Terneuzense woonwijk Othene zuid is genoeg openbaar groen. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op vragen van raadslid Giel van Boom (TOP Gemeentebelangen). Die verwees naar een onderzoek van het bureau Triple E dat meld de dat de wijk niet aan de landelij ke groennorm zou voldoen. Dat is volgens B en W echter af hankelijk van welke norm als uit gangspunt wordt genomen. „Hier voor geldt geen eenduidige norm", betoogt het college. Als de groenzo- nes langs de Zaamkreek en Water violier worden meegeteld en ook de groenstrook tussen de woon wijk en de Otheense Kreek, dan wordt er 110 vierkante meter groen per woning gerealiseerd. Wordt die laatste strook niet mee Champagnepiramide in center Wijnegem wijnegem - In het shopping center Wijnegem (bij Antwerpen) wordt tot en met vrijdag een wereldre cordpoging champagneglazen sta pelen gedaan. Luuk Broos pro beert een 43.680 glazen tellende pi ramide te bouwen. Hij kampt met tegenslagen in verband met tril ling door roltrappen en liften in het centrum, dat met de poging haar vijftienjarig bestaan viert. Expositie Photolimits in stadhuis Terneuzen terneuzen - Vijf jonge Belgische fotografen exposeren tot en met 15 februari werk in het stadhuis van Terneuzen. Zij hebben zich vere nigd in het platform Photolimits, dat zich richt op langlopende re portages over culturele of sociale inspanningen, ecologische kwes ties en religieuze thema's. Deelne mers zijn Bernard Onderdonck, Isabelle Pateer, Ronny Smedts, Francky Verdickt en Danny Veys. Stadsraad Axel geeft visie op de toekomst axel - De stadsraad van Axel houdt donderdag vanaf 20.00 uur een openbare vergadering in cultu reel centrum De Halle in Axel. Ver tegenwoordigers van politie en ge meente Terneuzen zijn aanwezig voor beantwoording van vragen. De stadsraad presenteert zaterdag om 15.30 uur in het stadhuis haar toekomstvisie op de leefbaarheid van de stad. Ook deze bijeen komst is openbaar. Pootersdijk in Spui gaat op de schop spui - De Pootersdijk in Spui gaat binnenkort op de schop. Om de in woners van Spui en Magrette te in formeren houdt de gemeente Ter neuzen donderdag om 19.30 uur een bijeenkomst in dorpshuis De Drie Gehughten. Wethouder Co van Schaik geeft ook een toelich ting op de problematiek van het doorgaand verkeer en parkeerpro blemen in de Sparksstraat. Ook wethouder Jaap Bos is present. geteld, dan blijft er toch nog 97 vierkante meter groen per woning over. Nog steeds ruimschoots bo ven de norm van 75 vierkante me ter die Triple E hanteert, stellen B en W vast. Die zien dan ook geen enkele reden om actie te onderne men om meer groen in de wijk te realiseren. Het college is het niet eens met Van Boom dat de locatie voor een nieuwe school aan de Schelpenlaan niet geschikt zou zijn. Van Boom ziet die liever cen traal in Othene Zuid. B en W wij zen er op dat school en de super markt ook bedoeld zijn voor het noordelijk deel van Nieuw-Othe- ne. Dan liggen deze voorzieningen wel degelijk op een centrale plaats, betogen B en W. „Ook vanuit een oogpunt van bereikbaarheid en ontsluiting is deze locatie de meest geschikte." Dat de nieuwe school op die plaats een hoog ge bouw moet worden, vinden B en W vanuit stedenbouwkundig oog punt 'als accent in de wijk verant woord'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53