Tractaatweg maakt te veel herrie Redding kost veel moeite Flor Vriends kan met zijn camping geen kant meer op Verkoop neppillen bestraft 30 en 31 21 27 Oosterschelde, de parel van Zeeland Dinsdag 22 januari 2008 'Meer bussen in avonduren is weggegooid geld' Tip? redtern@pzc.nl Nieuw provinciaal wegenbeleid wekt irritatie in Terneuzen. door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De Tractaatweg moet niet verdubbeld worden volgens het 'Vensters op Zeeland-idee'. De provincie dient ervoor te zorgen dat de nieuwe vierbaansweg voor zien wordt van deugdelijke geluids- werende voorzieningen. Dit stelt de Terneuzense verkeerswethou der Co van Schaik. Het dagelijks bestuur van Terneuzen keert zich met dit standpunt volledig tegen dat van gedeputeerde Harry van Waveren (ruimtelijke ordening), die voor de herinrichting van de bredere Tractaatweg, wil kiezen voor een open wegprofiel met een brede groene middenberm en bui tenbermen zonder geleiderails met een minimale breedte van tien meter. Van Schaik: „Het is leuk dat het provinciebestuur waarde hecht aan het open land schap en dat ze dat allemaal in een duur boekje nog eens vertellen, maar de mensen die langs die we gen wonen, hebben daar echt ma ling aan. Die willen zo min moge lijk overlast van wegen. En daar om vinden wij dat die Tractaat weg snel verdubbeld moet worden en voorzien dient te zijn van goe de geluidswerende maatregelen. Als Van Waveren zo hecht aan dat open landschap, dan nodig ik hem uit om op de komende hoorzittin gen zijn verhaal te doen. Hij is dan binnen een kwartier van mening veranderd. Zoniet, dan wordt-ie op zo'n avond wellicht gegijzeld." Volgens Van Schaik zijn er overi gens nog wel meer redenen om af te zien van een vierbaansweg met brede midden- en zijbermen. „Houdt de provincie aan dat plan vast, dan moet er minstens een nieuwe windmolen in de Koegors- polder tegen de vlakte en dan zul len er op het tracé Axelse Sassing- Westdorpe kostbare ingrepen moe ten worden gepleegd, omdat daar aan de westkant de Sasdijk in de weg ligt en aan de oostkant het na- Wethouder Van Schaik: 'Mensen die wonen aan wegen hebben maling aan open landschap, die willen zo min mogelijk overlast van die wegen.' tuurgebiedje bij de Zwartenhoekse Kreek. Met een variant zonder bre de bermen zijn die problemen he lemaal niet in beeld", benadrukt Van Schaik. De verkeerswethouder vindt bo vendien dat de provincie - in plaats van dure boekjes te maken - er beter aan had gedaan om de Tractaatweg recentelijk niet te voorzien van een nieuw zoab-laag. „Mensen klagen nu terecht over een toename van verkeerslawaai. Met een verdubbeling wordt dat al leen maar erger. Daar moet iets te gen gedaan worden." door Frank van Cooten WATERLANDKERKJE - Twee jonge koeien zijn gisteren verdronken in een gierput van een boerderij aan de Philipsweg in Waterlandkerkje. Twee andere dieren zijn met een speciale koeienbroek levend uit de put getakeld. De vier jonge koeien zakten rond het middaguur door het rooster van de volle put in de koeienstal. Volgens een politieman lukte het de beesten het losliggende rooster opzij te schuiven waardoor ze een paar meter naar beneden vielen. Het kostte de brandweer veel moeite de beesten uit de verwaar loosde stal te bevrijden. Er was weinig plek voor het plaatsen van zware apparatuur. Na het leegpom pen van de put werd met touwen en kettingen geprobeerd de bees ten te bevrijden maar dat lukte niet meteen. Al vrij snel verdronk een van de vier koeien. Een takel wagen uit Terneuzen en een koeienbroek uit Axel boden uren later uitkomst. Voor een van de drie overgebleven beesten kwam deze hulp te laat. De overige twee werden uitgeput uit de put geta keld. De politie stelt samen met de AID een onderzoek in. Een nog levende koe wordt uit de put getakeld. foto Peter Nicolai door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren beslist dat het Terneuzense bedrijf Distri- fit het geld, dat zij met het illegaal als medicijn op de markt brengen van het erectiestimulerende mid del Libidfit heeft verdiend, in de staatskas moet storten. De rechtbank kwam eigenlijk op een hoger bedrag uit, maar afge rond op het bedrag dat het Open baar Ministerie had becijferd: 1.013.636,83 euro. Distrifit importeerde in de jaren 2003 en 2004 vanuit China een middel dat daar gebruikt wordt om erectieproblemen te lijf te gaan. Het zou om een puur plant aardig product gaan en Belgische onderzoeksinstellingen hadden verklaard dat het middel toelaat baar was. Echter niet voor de Nederlandse markt, want op de website van het bedrijf en in de bijsluiters werd ge daan alsof het om een medicijn ging. En daar had het bedrijf geen goedkeuring voor. Ook bleek dat het middel chemische bestandde len bevatte. Volgens het OM had het bedrijf gewoon geprobeerd veel geld te verdienen met een ille gale kopie van Viagra. Het bedrijf werd eind april door de rechtbank veroordeeld tot het betalen van 20.000 euro en heeft daar beroep tegen aangetekend. Ondernemer al dertien jaar in onzekerheid over toekomst bedrijf. door Frank van Cooten RETRANCHEMENT - Recreatieonder nemer Flor Vriends van camping de Sandt Plaet in Retranchement kan al dertien jaar geen kant uit. Hij wil de kwaliteit van zijn verou derde camping graag opkrikken, maar verkeert al sinds 1995 in on zekerheid over wel of geen ontpol- dering van de Willem Leopoldpol- der voor uitbreiding van het Zwin. Ontpoldering betekent het einde van de camping op die plek. Een verplaatsing vindt hij niet erg. Hij kan dan bouwen aan zijn nieuw kwalitatief hoogstaand recreatiebe- drijf onder de noemer 'recreatiena- tuur in de polder'. Maar dan moet hij wel zeker weten dat de uitbrei ding van het Zwin doorgaat. Hij hoopte die zekerheid begin dit jaar te krijgen, maar door het be sluit van het Rijk om gedwongen ontpoldering een paar jaar op te schuiven weet hij nog steeds niets. „Mijn bedrijf staat al jaren stil. Een aantal plaatsen op de camping staat al leeg vanwege de onzekere toekomst." Vriends liet gisteren een kaartje zien van de Internatio nale Zwin Commissie van 31 janua ri 2003 met de verschillende scena rio's van het Zwin. „Toen waren de ontpolderingsplannen al be kend maar met mij is nooit gespro ken. Kijk, ik ben niet voor of tegen ontpoldering maar voor de ont wikkeling van mijn bedrijf is ver plaatsing de beste optie. Sanering is onbespreekbaar. Door het uitstel moet ik nu echter weer afwach ten. Innovatie wordt ons onmoge lijk gemaakt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49