Dorp moet attent blijven Zonder banengarantie geen fusie Verzet tegen Bouman GIJZEL Redding koeien uit gierput kost veel moeite |de specialist in lijsten] lijstenmakerij I Biezelingsestraat 102a, Kapelle I 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl it wM M wil pzc Dinsdag 22 januari 2008 25 Burgemeester roept Wemeldingenaren op tot waakzaamheid. door Frank Balkenende wemeldinge - Of de Wemeldinge naren goed uit hun doppen willen kijken, want het zou best kunnen dat er in het dorp iemand met luci fers speelt. De Kapelse burgemees ter Siebe Kramer sluit namelijk niks uit. „We hebben in enkele maanden tijd vier branden en afgelopen vrij dagavond een poging tot brand stichting in de gymzaal gehad. Er is bij die branden geen technische oorzaak gevonden. Dan krijg je het gevoel dat de branden aange- WATERLANDKERKJE - Twee jonge koeien zijn gisteren verdronken in een gierput van een boerderij aan de Philipsweg in Waterlandkerkje. Twee andere dieren zijn met een speciale koeienbroek levend uit de put getakeld. De vier jonge koeien zakten rond het middaguur door het rooster van de volle put in de koeienstal. Volgens een politieman lukte het de beesten het losliggende rooster opzij te schuiven waardoor ze een paar meter naar beneden vielen. Het kostte de brandweer veel moeite de beesten uit de verwaar loosde stal te bevrijden. Er was weinig plek voor het plaatsen van zware apparatuur. Na het leegpom pen van de put werd met touwen en kettingen geprobeerd de bees ten te bevrijden maar dat lukte niet meteen. Al vrij snel verdronk een van de vier koeien. Een takel wagen uit Terneuzen en een koeienbroek uit Axel boden uren later uitkomst. Voor een van de drie overgebleven beesten kwam deze hulp te laat. De overige twee werden uitgeput uit de put geta keld. foto Peter Nicolai Dieven stelen vijftig kistjes sinaasappelen ARNEMUIDEN - Vijftig kistjes met si naasappelen zijn tussen zondaga vond en gisterochtend weggeno men uit de oplegger van een vrachtwagen. De oplegger stond van zondaga vond negen uur tot gisterochtend zes uur gestald op een parkeerter rein langs de A58 ter hoogte van Arnemuiden. De 34-jarige chauffeur, afkomstig uit Spanje, merkte pas bij het afle veren van zijn lading dat er een ge deelte was gestolen. Overvallers Sas van Gent nog niet gepakt SAS VAN GENT - De Zeeuwse poli tie tast nog altijd in het duister wat betreft de overval op de be heerder van de Vlaanderenhal in Sas van Gent. De man werd twee weken geleden in de vroege och tend na het jongerenfestijn Mega Millennium Party in het complex overvallen door twee mannen met bivakmutsen op. Onder bedrei ging van twee koevoeten werd hij naar de kluis gedirigeerd. Nadat hij geld had afgestaan werd de beheer der in zijn kantoor opgesloten. Dj Mason is afsluiter van nieuw Scheldepop TERNEUZEN - De Nederlandse dj Mason is op zondag 13 juli de af sluiter van het nieuwe megapop- festijn Scheldepop op de Axelse Vlakte bij Terneuzen. Mason werd in 2005 ontdekt door dj Tiësto, die hem meenam op zijn wereldtoer- nee. De komende maanden doet Mason Australië, Azië en Zuid-Amerika aan. Hij brak vorig jaar door met de hit Exceeder. Op Scheldepop treden verder on der meer Krezip, Intwine, Nick Simon en Jeckyll Hyde op. stoken moeten zijn, althans, dat sluit je dan niet uit, zeker omdat ze allemaal in Wemeldinge plaats vonden. Daarom roep ik op tot waakzaamheid." Begin augustus vorig jaar ging de Wemeldingse jongerenontmoe tingsplaats in vlammen op. Eind oktober brandde een bijgebouw van de receptie van vakantiepark De Oesterbaai uit. Een oud var kensschuurtje bij de molen ging 12 december in rook op. Begin januari volgde een forse brand in een monumentale boe renschuur aan de Stelhoekweg. De harde oostenwind voorkwam dat het woonhuis ook in de as werd gelegd. Afgelopen vrijdagavond probeerde een man brand te stichten in het portaal van de gymzaal aan de Kro- momme. Op dat moment waren scholieren van openbare basis school (obs) Wemeldinge aan het sporten. Eén leerlinge zag een man benzine uitsprenkelen. Hij ging er snel vandoor, maar getui gen wisten een signalement van de dader te verstrekken: blank, 30 tot 40 jaar, kalend/kaal hoofd. De man is nog niet opgepakt, laat de politie weten. Het voorval gaat als een lopend Inwoners van Wemeldinge moe- ten hun ogen de kost geven. Burgemeester Kramer sluit na vier branden niet uit dat er een brandstichter actief is. vuurtje door Wemeldinge, merkt Kramer. „Het is natuurlijk nogal wat. Als de man erin was geslaagd brand te stichten, was de veilig heid van leerlingen in gevaar geko men." Bij Meermarkt Tax komt het on derwerp vaak ter sprake aan de kassa. „Mensen zijn bezorgd. Logisch, want die kinderen waren aan het gymmen toen die man brand wil de stichten", zegt assistent-bedrijfs leider Ron Quinten. Natuurlijk zijn leerlingen en ouders een beetje geschrokken. Toch wil locatieleider Cor de long van de obs Wemeldinge er geen drama van maken. „Laten we nuchter blijven." Hebben de Zeeuwse water schappen nog toekomst? De provincie mag deze vraag in februari beantwoorden. Het definitieve rapport van waterschapsgedeputeerde Frans Hamelink is nog niet eens klaar of de discussie over de toekomst van het Zeeuwse wa- terschapsbestel is reeds losgebar sten. In Zeeuws-Vlaanderen zijn de stellingen al betrokken. Het wa terschap Zeeuws-Vlaanderen kant zich tegen een eventuele fusie, de ondernemingsraad van het schap zal zich met hand en tand tegen een samengaan verzetten en de ge meentebesturen hebben - bij mon de van diverse fractiewoordvoer ders - al te kennen gegeven een wa terschapsfusie niet te zien zitten ANALYSE door Conny van Gremberghe als deze mocht resulteren in een verlies aan banen bezuiden de Westerschelde. De geschiedenis lijkt zich weer eens te herhalen. Toch hebben de waterschappen - na de laatste dis cussie over het voortbestaan in 2004 - niets gedaan om te bewij zen dat door samen te werken de apparaatskosten lager zouden kun nen uitpakken. Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen heeft de laat ste jaren wel geïnvesteerd in een sa menwerking met de drie gemeen ten - op het gebied van gezamenlij ke belastingheffing, inzet van per soneel, gezamenlijke inkoop en het afstemmen van computersyste men. Maar het heeft nagelaten om op hetzelfde vlak iets te doen met de Zeeuwse Eilanden. Dat het waterschapsbestel goedko per kan worden ingericht, blijkt uit het nog geheime voorlopige on derzoeksrapport van de provincie. Dat rept van een besparing van 4,3 miljoen euro. Een bedrag dat bo vendien grotendeels ten goede kan komen aan de Zeeuws-Vlaamse in gezetenen. Dat is vier tientjes per kop. Hamelink gaat er vooralsnog vanuit dat de personeelsreductie beperkt blijft tot dertig arbeids plaatsen. Dan zouden er nog ruim vijfhonderd overblijven. Als de provincie kan garanderen dat van dit aantal er minstens 170 in Zeeuws-Vlaanderen gehandhaafd worden, bestaan er hoegenaamd geen argumenten meer om een fu sie om sociaal-economische argu menten af te wijzen. Zonder die garantie zal bestuurlijke Zeeuws-Vlaanderen zich, terecht, flink roeren. Raad van State buigt zich over uitbreiding van woonboulevard. door Rob Paardekam poortvliet - De woonboulevard in Bergen op Zoom blijft zich ver zetten tegen uitbreiding van con current Bouman Potter in Poort vliet. De woonboulevard stapt naar de Raad van State om de plannen tegen te houden. Themacentrum Bergen op Zoom BV, zo heet de exploitant van de woonboulevard in Bergen, werpt al een hele tijd bezwaren op tegen uitbreiding van de meubelzaak in Poortvliet. Die wil flink groeien en heeft daarvoor de naastgelegen loods van Budelpack aangekocht. Ook het stuk parkeerterrein tus sen de huidige meubelzaak en de loods wordt bebouwd. Al met al groeit het vloeroppervlak van on geveer 25.000 naar 50.000 vierkan te meter. Themacentrum Bergen op Zoom BV vreest een toenemende concur rentie en tekende eerst bij de ge meente bezwaar aan tegen de uit breiding. Daarbij kwam Themacen trum zelfs met het argument dat de wegen de grotere verkeersdruk te niet aan zouden kunnen. De ge meente verwierp de bezwaren uit Bergen op Zoom, waarna een be roep bij de provincie werd inge steld. Ook die oordeelde dat er niets mis is met de plannen van Bouman. Themacentrum had tot 17 januari de tijd om bij de Raad van State te gen dit laatste besluit in beroep te gaan. Dat is gebeurd. Als de zaak al over enkele maan den wordt behandeld, hoeft het volgens directeur A. Bouman van de woonboulevard in Poortvliet niet voor veel vertraging te zorgen, omdat hij toch pas na de zomer met de uitbreiding wil beginnen. Bouman gaat uit van een voor hem gunstige uitspraak, omdat de gemeente en de provincie eerder al oordeelden in zijn voordeel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47