Nieuw Borrendamme vertraagd Zeeland PZCI21 wietkwekerij Dierenasiel wil meer subsidie SCHOUWEN-DUiVELAND 30 en 31 27 OSD haalt band gemeente aan Kantelraam opgerold Hoogwerker blijft laag vanwege harde wind Oosterschelde, de parel van Zeeland 'Meer bussen in avonduren is weggegooid geld' Dinsdag 22 januari 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Plannen zorgcentrum afgeslankt wegens forse stijging bouwkosten. door Piet Kleemans zierikzee - De nieuwbouw van het Zierikzeese zorgcentrum Bor rendamme heeft enkele maanden vertraging opgelopen. De start van de eerste fase van de - uit bezuini gingsoverwegingen licht afgeslank te - plannen staat op de rol voor het vierde kwartaal van dit jaar. Over het vernieuwen van het Zie rikzeese zorgcentrum wordt al ja ren gesproken. Aan plannen voor nieuwbouw van zorgcentrum Duinoord in Haamstede en ver pleeghuis Cornelia in Zierikzee wordt gewerkt. Mei vorig jaar werd een totaalvisie gepresenteerd en leek het er nog op dat in ieder geval het werk aan Borrendamme januari 2008 zou kunnen begin nen. De praktijk bleek weerbarsti ger. Januari werd 'medio 2008' en zoals het er nu naar uitziet start het werk pas in het vierde kwar taal van dit jaar. Hoofdoorzaak voor de vertraging is, vertelt Gijs van der Sluis van zorgkoepel Al- lévo, de noodzaak tot bezuinigen. „De afgelopen tijd zijn de bouw kosten zo'n 20 procent gestegen en daardoor dreigde het totaalproject Borrendamme, Duinoord, Corne lia te duur te worden. Hoeveel er bezuinigd moet worden? Nou je praat toch snel over enkele miljoe nen." De noodzaak tot bezuini ging betekende dat diep gesneden moest worden en dat is uiteinde lijk ten koste gegaan van het plan om bij het nieuwe Borrendamme pPi De nieuwbouw van Allévo-zorg- centrum Borrendamme in Zierik zee is enkele maanden ver traagd. Het verdiept parkeren is uit de plannen geschrapt. - liggend in de 'groene schil' van Zierikzee - een verdiepte parkeer plaats aan te leggen. Van der Sluis: „Een landschapsarchitect is nu be zig te kijken of het parkeerterrein op een andere manier landschap pelijk kan worden ingepast. Ik ver wacht dat er op z'n laatst eind maart een aangepast plan ligt." Voor het overige zijn de plannen in grote lijnen ongewijzigd geble ven. Als het oude Borrendamme gesloopt is verrijzen op de plek aan de rand van de stad 37 koop woningen, 47 middeldure huurhui zen en 47 sociale huurwoningen. Verder worden er acht groepswo ningen voor elk zes mensen met psychogeriatrische klachten ge bouwd en verrijst er een gezond heidscentrum met daarin huisart sen, fysiotherapie, apotheek, thuis zorg en mogelijk een tandartsprak tijk. Als alle seinen op groen staan wordt in het vierde kwartaal eerst de linkervleugel van het huidige Borrendamme gesloopt. Aanslui tend volgt de bouw van de groeps woningen en als die fase afgerond is volgt sloop van het resterend deel Borrendamme en de bouw van huur- en koopwoningen. Van der Sluis rekent met een bouwtijd van anderhalf a twee jaar. zierikzee - Onder het motto 'Ma de for Zeeland', gaat de Onderne mersvereniging Schouwen-Duive- land (OSD) de gemeente helpen met de invulling van het nieuwe bedrijventerrein Business Park in Zierikzee. De OSD roept een werkgroep in het leven, die samen met de ge meente een 'pro-actief vestigings beleid' gaat uitwerken. OSD-voor- zitter Olivier Verwest geeft zelf het goede voorbeeld door een neven vestiging van zijn bij Amsterdam gevestigde bedrijf te openen in Zie rikzee. Hij kwam tot dit besluit na dat hij vier uur in de file had ge staan om op zijn werk te komen. „Naar Schouwen-Duiveland rijden onze klanten tenminste filevrij." OSD en gemeente halen hun band nog verder aan. Ondernemers die zich door bureaucratie gehinderd voelen, kunnen dat via de website osdsignaal.nl kenbaar maken. Ze worden verzameld onder de knop OSD Ruis. Deze klachten komen dan aan de orde in het kwartaal- overleg dat OSD en gemeente voortaan voeren. De vereniging gaat dit jaar verder proberen meer lokale bedrijven mee te laten doen aan de jaarlijkse verkiezing van meest innovatieve onderneming. ZEEUWSE EJEEMfil Tip? redactie@pzc.nl Een stel uit Middelburg besloot laatst eens vroeg onder de wol te kruipen. Ze lagen nog maar net in bed, toen er werd aangebeld. Omdat ze geen bezoek verwacht ten, reageerden ze niet. Er werd voor een tweede keer aangebeld. En ook deze keer dacht het echt paar: „Kom morgen maar te rug. Niet veel later hoorden ze gestommel op het schuine dak waaronder ze lagen. De man stapte uit bed en opende het kan telraam om te kijken. De inbre ker verloor door het openslaande raam zijn evenwicht en viel van het dak af. De bewoner zag hem wegstrompelen en haalde zijn schouders op: Je mag toch wel je eigen raam openen?" middelburg - Politie Zeeland heeft gistermiddag een hennep kwekerij in een woning aan de Nieuwe Vlissingseweg in Middel burg opgerold. De politie trof op de zolder van de woning honderd potten met hen nepstronken aan en apparatuur die nodig is bij het kweken van hennep. De bewoner, een 41-jarige man, is meegenomen naar het bureau en verhoord. Hij is ingesloten. De hennepkwekerij is geruimd. Gemeentelijke bijdrage gaat laatste jaren maar mondjesmaat omhoog. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Het bestuur van het dierenasiel Schouwen-Duiveland in Zierikzee is ontevreden over de hoogte van de gemeentelijke subsi die. Het wil dat die met minstens 6000 euro wordt verhoogd, zodat in ieder geval de personeelskosten eruit betaald kunnen worden. Het bestuur schrijft dat in een brief aan de gemeenteraad en het colle ge- Het asiel krijgt dit jaar bijna 20.000 euro van de gemeente. Dat is evenveel als vorig jaar. Het be stuur merkt op dat het subsidiebe drag sinds 1999 met nog geen 2000 euro is gestegen. „En de kos ten gaan wel elk jaar flink om hoog", merkt voorzitter Theo Ket ting op. Hij wijst erop dat de zorg voor loslopende dieren eigenlijk een taak van de gemeente is. „Die heeft dat aan ons gedelegeerd. Dan is het toch van de zotte dat de ge meente niet wil meebetalen aan de stijgende kosten daarvoor." Het bestuur merkt op dat met het huidige subsidiebedrag niet eens de personeelskosten te betalen zijn. Die bedroegen in 2006 bijna 6000 euro meer dan het huidige subsdiebedrag. „We zijn dus afhan kelijk van giften en betalingen van mensen die bij ons een huisdier halen", zegt Ketting. Die laatste be talingen zijn echter lang niet kos tendekkend. „Die staan in geen verhouding tot wat wij kwijt zijn aan zo'n dier." zierikzee - Zo'n hoogwerker voor de deur is zo bijzonder niet. Wel dat dat ding de lucht niet in kan, zolang het hard blijft waaien. De hoogwer ker bij het gemeentehuis in Zierikzee wordt inge zet bij het jaarlijkse onderhoud van de zonwe ring. Ook moeten er twee reparaties aan de we ring worden verricht. Normaal gesproken een peulenschil. Door de harde wind blijft het werk nu beperkt tot de eerste verdieping. Gaat de wind voor morgen niet liggen, dan moet er een vervolgafspraak worden gemaakt. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43