Verzet tegen Bouman blijft Nachtservice en banen op de tocht bij ziekenhuis Dirksland Milde straf na vuistslag GIJZEL Reddingspoging koeien kost veel moeite Herdenking van watersnoodramp PZC Dinsdag 22 januari 2008 25 Raad van State buigt zich over uitbreiding van woonboulevard. door Rob Paardekam POORTVLIET - De woonboulevard in Bergen op Zoom blijft zich ver zetten tegen uitbreiding van con current Bouman Potter in Poort vliet. Ze stapt naar de Raad van State om de plannen tegen te hou den. Themacentrum Bergen op Zoom BV, zo heet de exploitant van de woonboulevard in Bergen, werpt al een hele tijd bezwaren op tegen uitbreiding van de meubelzaak in Poortvliet. Die wil flink groeien en heeft daarvoor de naastgelegen loods van Budelpack aangekocht. Ook het stuk parkeerterrein tus sen de huidige meubelzaak en de loods wordt bebouwd. Al met al groeit het vloeroppervlak van on geveer 25.000 naar 50.000 vierkan te meter. Themacentrum Bergen op Zoom BV vreest een toenemende concur rentie en tekende eerst bij de ge meente bezwaar aan tegen de uit breiding. Daarbij kwam ze zelfs met het argument dat de wegen de grotere verkeersdrukte niet aan zouden kunnen. De gemeente ver wierp de bezwaren uit Bergen op Zoom, waarna een beroep bij de provincie werd ingesteld. Ook die oordeelde dat er niets mis is met de plannen van Bouman. Themacentrum had tot 17 januari de tijd om bij de Raad van State te gen dit laatste besluit in beroep te gaan. Dat is gebeurd. Zelf doet de onderneming er geen mededelin gen over, maar een woordvoerder van de Raad van State meldt dat de zaak op 16 januari is aange bracht. „Een zittingsdatum is nog niet bekend", zegt ze. „Maar ik denk dat de zaak over twee tot drie maanden wordt behandeld." Directeur A. Bouman van de woonboulevard in Poortvliet zegt De meubelboulevard in Bergen op Zoom stapt naar de Raad van State om de uitbreiding van meu belzaak Bouman Potter in Poort vliet tegen te houden. dat de nieuwe stap voor hem niet echt onverwacht komt. „Ze spelen het spel tot het eind." Als de zaak al over enkele maanden wordt be handeld, hoeft het volgens Bou man niet voor veel vertraging te zorgen, omdat hij toch pas na de zomer met de uitbreiding wil be ginnen. De loods van Budelpack komt immers pas in juli beschik baar. Bouman gaat uit van een voor hem gunstige uitspraak, om dat de gemeente en de provincie eerder al oordeelden in zijn voor deel. „Bovendien staat het omge vingsplan de uitbreiding toe." De directeur heeft de bezwaren nooit goed begrepen, omdat Poortvliet en Bergen op Zoom in zijn ogen geen echte concurrenten zijn. WATERLANDKERKJE - TWee jonge koeien zijn gisteren verdronken in een gierput van een boerderij aan de Philipsweg in Waterlandkerkje. Twee andere dieren zijn met een speciale koeienbroek levend uit de put getakeld. De vier jonge koeien zakten rond het middaguur door het rooster van de volle put in de koeienstal. Volgens een politieman lukte het de beesten het losliggende rooster opzij te schuiven waardoor ze een paar meter naar beneden vielen. Het kostte de brandweer veel moeite de beesten uit de verwaar loosde stal te bevrijden. Er was weinig plek voor het plaatsen van zware apparatuur. Na het leegpom pen van de put werd met touwen en kettingen geprobeerd de bees ten te bevrijden maar dat lukte niet meteen. Al vrij snel verdronk een van de vier koeien. Een takel wagen uit Terneuzen en een koeienbroek uit Axel boden uren later uitkomst. Voor een van de drie overgebleven beesten kwam deze hulp te laat. De overige twee werden uitgeput uit de put geta keld. DE SPECIALIST IN LIJSTEt - lijstenmaker! Biezelingsestraat 102a, Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl Een nog levende koe wordt uit de put getakeld. foto Peter Nicolai ouwerkerk - Alle inwoners van Schouwen-Duiveland, Tholen en Goeree-Overflakkee krijgen een oproep om donateur te worden van het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Die groep 'vrienden' bestaat nu uit tweehonderd gulle gevers, die minstens vijftien euro per jaar betalen. Het museum hoopt dat aantal uit te breiden. Op de huis-aan-huisflyer staat ook het programma rond de herden king van de Watersnoodramp. Het museum is geopend van donder dag 31 januari tot en met zondag 3 februari tussen 13 en 17 uur. Dage lijks is er om 13.30 uur een poly goonjournaal te zien over de ramp. Een uur later volgen beel den uit een bepaald gebied: Schou wen-Duiveland (1 feb), Zuid- Hol land (2 feb) en West-Brabant (3 feb). Om 15.30 uur is er een film over ooggetuigen (donderdag om 16 uur). Op donderdag 31 januari wordt het boek Uit het water gered gepresenteerd (15 uur). Vrijdag 1 fe bruari leggen burgemeester Jack Asselbergs van Schouwen-Duive land en commissaris van de konin gin Karla Peijs een krans (10 uur). Twee inbraken aan Nollepad in Vlissingen vlissingen - Twee gokkasten, een kansspelautomaat en een sigaret tenautomaat zijn tussen zondaga vond en maandagochtend openge broken in Vlissingen. De automa ten stonden in een bedrijf aan het Nollepad. Behalve de inhoud van de kasten, zijn ook de kassa's leeg gehaald. Ook in een woning aan het Nolle pad werd zondagavond ingebro ken. Bij die inbraak werd geld en een horloge gestolen. Nieuwe vorm van financiering pakt ongunstig uit. door Martijn de Koning DIRKSLAND - Bij het Van Weel- Bethesda Ziekenhuis in Dirksland dreigt een aantal diensten buiten kantooruren te verdwijnen. Daar door staan ook enkele tientallen banen op de tocht. Dat is het ge volg van een nieuw financierings- voorstel van minister Klink van Volksgezondheid, zegt directeur P. van der Velden. In het ziekenhuis in Dirksland melden zich jaarlijks twee- tot drieduizend patiënten uit Schouwen-Duiveland. Dat is een kleine tien procent van het to tale klantenbestand. Net als andere kleine ziekenhui zen krijgt Dirksland nu nog een soort compensatiebijdrage van het Rijk. „De inkomsten van een klein ziekenhuis zijn namelijk een stuk lager dan die van de grote", zegt Van der Velden. „Maar de kosten zijn vaak net zo hoog." Dat geldt vooral voor diensten die 's nachts worden aangeboden. Van der Velden: „Neem de verloska mer. Daar hebben we soms maar één bevalling per nacht. Bij grote ziekenhuizen kunnen dat er wel zes zijn. Die hebben dus zes keer zoveel inkomsten en misschien maar twee keer zoveel kosten." Hij noemt ook de service voor men sen met kanker. „Die kunnen nu bij nacht en ontij bellen met vra gen of problemen." De rijksbijdrage die zulke onrenda bele diensten betaalbaar maakt, ptl Het ziekenhuis in Dirksland is ge- schrokken van plannen van minis ter Klink. Die zouden negatieve gevolgen hebben voor kleine hos pitalen als die in Dirksland. dreigt nu dus te verdwijnen. „Het gaat voor ons om één miljoen eu ro. Een enorm bedrag voor een klein ziekenhuis." Volgens Van der Velden zou invoering van het nieu we systeem zeker tot bezuinigin gen leiden. „En dan ligt het voor de hand dat we eerst kijken naar de diensten die we buiten kantoor uren bieden." Dat zou enkele tien tallen banen kunnen kosten. Het zou een enorme slag zijn voor de zorg in de regio, vindt Van der Velden. Want er mogen dan niet al te veel mensen een beroep doen op die 'nachtdiensten', ze zijn vol gens de directeur wel van het grootste belang. „Andere zieken huizen zitten te ver weg." Dirkslands burgemeester S. Stoop heeft eind vorige week mede een brief ondertekend aan minister Klink. Die werd gestuurd door bur gemeesters van zeven gemeenten met een klein ziekenhuis. Officier eist lagere straf, omdat slachtoffer erg vervelend deed. door Ad Roos MIDDELBURC - Er was één enorme, rechtse hoek voor nodig om in de nachtelijke uren van 21 februari een inwoner van Sint-Maartens dijk als een blok naar de grond te doen storten. Vervolgens kreeg hij een aantal flinke trappen en dat was het. „Hij stond op, schudde de 37-jarige plaatsgenoot van wie hij de afranseling had gehad de hand en 'als mannen' verlieten ze de Markt. Wat restte was een plas bloed en een spoor van bloeddrup pels. Gisteren moest de 37-jarige inwo ner van Smerdiek zich verantwoor den voor een poging tot doodslag en het toebrengen van zwaar licha melijk letsel. Zijn slachtoffer had onder meer een hersenschudding en een gecompliceerde beenbreuk opgelopen en volgens het OM was hij tegen het hoofd getrapt. Het begon allemaal in het café Smerdiek. Het slachtoffer was vol gens de officier een vervelende vent, die zeurde over een beamer, en discrimineerde. Er vond een kleine schermutseling plaats en het slachtoffer verliet het café. Zijn plaatsgenoot ging hem achterna en binnen de kortste keren ont stond er opnieuw een vechtpartij. „Het was een gewone vechtpartij", meende de Smerdieker. „We heb ben geknokt, elkaar een hand gege ven en daarmee was de kous af." Omwonenden zagen de vechtpar tij en schakelden de politie in. En zo kwam het justitiële balletje aan het rollen. Mede omdat het slacht offer zelf ook niet bepaald voor beeldgedrag had getoond en de zaak al aardig oud was, eiste de of ficier een gevangenisstraf van tien maanden tegen de dader. Normali ter zou hij achttien maanden heb ben gevorderd. L*J De rechtbank doet over dertien da- gen uitspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41