Zeeland Kamperland moet nog even wachten Baggeren loopt goed Lr - mmm Vijftig kistjes sinaasappelen weg uit truck Mogelijk woningen op terreinen loonwerkers Nisse en Abtskerke DÜIVEL'fïNDS MEÜBELHÜIS Politie ontdekt hennepkwekerij Glucon Combi Max actieverpakking: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN Glucon Combi Vloeibaar 3 halen 2 betalen! Bpzc Dinsdag 22 januari 2008 23 Nieuwbouw wozoco en dorpshuis In Kamperland komt bij de Nieuwstraat en de Korte Nieuwstraat de tweede fase van het centrumplan. /7 Twee groepswoningen voor psycho-geriatrische patiënten Twintig zorgappartementen Dorpshuis en huisartsenpraktijk X? Korte Nieuwstraat Nieuwe school (al gebouwd) Tweede fase met dorsphuis en huisartsenpraktijk Nieuwstraat PZC Rolant Quist foto Ronald den Dekker artistimpression Marsaki arnemuiden - Vijftig kistjes sinaas appelen zijn tussen zondagavond en maandagochtend gestolen uit een oplegger van een vrachtwa gen. De oplegger stond van zondaga vond negen uur tot maandagoch tend zes uur gestald op een par keerterrein langs de A58 ter hoog te van Arnemuiden. De 34-jarige chauffeur, afkomstig uit Spanje, merkte pas bij het afle veren van zijn lading, dat er een ge deelte was gestolen. Bouw van dorpshuis en woonzorgcomplex begint na de zomer. door Joeri Wisse kamperland - Een datum noe men waarop de bouw voor het nieuwe maatschappelijk hart van Kamperland gaat beginnen, is ge waagd. Zeker nadat het project ver traging opliep door juridische pro cedures. Toch waagt Marsaki-direc- teur Ruud de Baar zich er aan. „Na de bouwvak beginnen we met de bouw. Die gaat wel zeker veertien maanden in beslag nemen." De huisartsen en de gebruikers van jeugdsoos De Sik zijn straks de eersten die de bouw aan den lij ve zullen ondervinden. Omdat hun beider onderkomen in juni plaats moet maken voor het nieu we dorpshuis, is de gemeente Noord-Beveland nu al bezig om een tijdelijke oplossing te vinden. „We hopen dat het nieuwe ge bouw van De Sik, dat bij de sport velden komt, in september klaar is", zegt wethouder Kees van der Weele. Daarmee zou de soos, die een 'zomerstop' kent, geen tijde lijk onderkomen nodig hebben. De huisartsen hebben uiteraard wel een tijdelijk onderkomen no dig. Hun praktijk kan waarschijn lijk in het kantoor van de Rabo bank worden voortgezet. De overkant van de Korte Nieuwst raat is al een tijdje klaar voor de nieuwbouw. De kavel op de hoek met de Nieuwstraat wacht sinds nisse - Op de bedrijfsterreinen van loonwerkers Fierloos bij Nisse en Markusse in 's-Heer Abtskerke komt mogelijk woningbouw. Fier loos is volgens de gemeente Borse- le gestopt met bedrijfsactiviteiten. Gesprekken met een ontwikkelaar bevinden zich in een pril stadium. Fierloos zit aan de Zwaakweg, op enige afstand van de kern Nisse. Zes huizen zouden er kunnen ko men. Markusse in 's-Heer Abtsker ke wil juist uitbreiden. Het bedrijf heeft contact gelegd met de ge meente over hergebruik van de huidige locatie voor woningbouw en over een nieuwe locatie bij 's-Heer Abtskerke. Het laatste is niet gemakkelijk. Bij 's-Heer Abts kerke is geen officieel bedrijfster rein. Het dorp zit al enkele jaren verlegen om nieuwbouw. de sloop van de voormalige Prins Willem-Alexanderschool op de bouw van twee groepswoningen voor dementerende ouderen. Die woningen en het dorpshuis met huisartsenpraktijk worden met el kaar verbonden door een 'balk'. Daarin komen de zorgappartemen- 'Met creatieve bezuinigingen is het project betaalbaar geworden' ten die door woningbouwvereni ging RWS aan ouderen worden verhuurd. Voetgangers en fietsers zijn straks de enige weggebruikers die onder de balk door de Korte Nieuwstraat kunnen komen. Marsaki, de projectontwikkelaar die in opdracht van RWS het pro- jen uitvoert, heeft de laatste maan den moeten zwoegen om de plan nen 'financieel en bouwtechnisch' haalbaar te maken. „De kosten in de bouwwereld zijn in een jaar tijd met tien tot vijftien procent ge stegen. We moesten dus slim na denken over bijvoorbeeld alterna tieve bouwmaterialen om het be taalbaar te maken", zegt De Baar. Samen met aannemer Bouwgroep De Kok uit Bergen op Zoom en de architect, WTS uit Vlissingen, is het plan tegen het licht gehouden. Dat heeft, zo verzekert de direc teur van Marsaki, er niet toe geleid dat de toekomstige gebruikers moe ten inleveren op het bijzondere ui terlijk of op de ruimte binnenin. goes - De gemeente en het water schap Zeeuwse Eilanden lopen op schema met hun baggerwerkzaam- heden in Goes. Zowel in de Noordhoek als in de Groote Waterleiding in Goes-Zuid wordt al enkele maanden gebag gerd om de bodem weer op diepte te krijgen. Daardoor moet een be tere doorstroming van het water ontstaan met als gevolg dat er min der stankoverlast is. De afspraken komen voort uit het baggerplan waarin gemeente en waterschap afspraken hebben ge maakt over het wegwerken van achterstallig onderhoud. In dat ka der zijn in het gebied rondom de Hollandse Hoeve in 2007 al water partijen uitgebaggerd. Beide par tijen verdelen de kosten. De huidige werkzaamheden zijn als het goed is in maart afgerond, nog voor het broedseizoen begint. Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 middelburg - De politie heeft gis termiddag een hennepkwekerij in een woning aan de Nieuwe Vlis- singseweg in Middelburg opge rold. De politie trof op de zolder van de woning honderd potten met hen nepstronken aan. Ook was er appa ratuur in het pand aanwezig dat nodig is bij het kweken van hen nep. De bewoner, een 41-jarige man, is meegenomen naar het bureau en verhoord. Hij is ingesloten. Nü 270 tabletten van 105,00 voor 69,90! normale prijs 34,95 per stuk GW www.derodepilaren.nl 500ml van 67,50 VOOr 45,-! normale prijs 22,50 per stuk L Glucon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39