PZC Dorp moet alert zijn na branden Jaarwisseling kost gemeente duizenden euro's 30 en 31 21 27 Goese fietser (56) mishandeld Kantelraam Zuid-Amerikaanse vogel geeft voetbalclinic op OBS Wemeldinge Oosterschelde, de parel van Zeeland Dinsdag 22 januari 2008 'Meer bussen in avonduren is weggegooid geld' Tip? redgoes@pzc.nl Burgemeester roept Wemeldingenaren op tot waakzaamheid. door Frank Balkenende WEMELDINGE - Of de Wemeldinge naren goed uit hun doppen willen kijken, want het zou best kunnen dat er in het dorp iemand met luci fers speelt. De Kapelse burgemees ter Siebe Kramer sluit namelijk niks uit. „We hebben in enkele maanden tijd vier branden en afge lopen vrijdagavond een poging tot brandstichting in de gymzaal ge had. Er is bij die branden geen technische oorzaak gevonden. Dan krijg je het gevoel dat de bran den aangestoken moeten zijn, al thans, dat sluit je dan niet uit, ze ker omdat ze allemaal in Wemel dinge plaatsvonden. Daarom roep ik op tot waakzaamheid." Begin augustus vorig jaar ging de Wemeldingse jongerenontmoe tingsplaats in vlammen op. Eind oktober brandde een bijgebouw van de receptie van vakantiepark De Oesterbaai uit. Een oud var kensschuurtje bij de molen ging 12 december in rook op. Begin janua ri volgde een forse brand in een monumentale boerenschuur aan de Stelhoekweg. De harde oosten wind voorkwam dat het woon huis ook in de as werd gelegd. Afgelopen vrijdagavond probeerde een man brand te stichten in het Wemeldingenaren moeten hun ogen de kost geven. Burgemees ter Kramer sluit na vier branden en een poging daartoe niet uit dat er een brandstichter actief is. portaal van de gymzaal aan de Kro- momme. Op dat moment waren scholieren van OBS Wemeldinge aan het sporten. Eén leerlinge zag een man benzine uitsprenkelen. Hij ging er snel vandoor, maar ge tuigen wisten een signalement van de dader te verstrekken: blank, 30 tot 40 jaar, kalend/kaal hoofd. De man is nog niet opgepakt, laat de politie weten. Het voorval gaat als een lopend vuurtje door Wemeldinge, merkt Kramer. „Het is natuurlijk nogal wat. Als de man erin was geslaagd brand te stichten, was de veilig heid van leerlingen in gevaar geko men." Bij Meermarkt Tax komt het on derwerp vaak ter sprake aan de kassa. „Mensen zijn bezorgd. Lo gisch, want die kinderen waren aan het gymmen toen die man brand wilde stichten", zegt assis tent-bedrijfsleider Ron Quinten. Natuurlijk zijn leerlingen en ouders een beetje geschrokken. Toch wil locatieleider Cor de Jong van de obs er geen drama van ma ken. „Laten we nuchter blijven." WEMELDINGE - OBS Wemeldinge heeft sinds gis teren twee vogelhuisjes op het schoolplein, waar de vogels uit de buurt in de winter wat extra eten kunnen vinden. De hele middag stond daar om in het teken van vogels. Leerlingen maakten vetbollen, pindaslingers en dennenappels met pindakaas en vogelvoer. Ruben van Maaren (fo to), de vader van Joris uit groep 1, kwam met exotische roofvogels langs om de vogelhuisjes of ficieel te openen. Polly, een Zuid-Amerikaanse ca- racara, liet zien hoe hij op de Caribische stranden aan zijn eten komt. Met zijn poten draait hij alles om wat hij tegenkomt, omdat onder schelpen en wrakhout vaak kleine beestjes te vinden zijn. Daarna mocht woestijnbuizerd Bob het goede voorbeeld geven door als eerste vogel het vogel huis in te vliegen. De vogelhuisjes zijn een ge schenk van de gemeente Kapelle aan de 'natuur- ouders' van de basisschool, een groep ouders die de leerlingen twee keer per jaar mee naar buiten neemt om ze daar te onderwijzen over de na tuur. Eigenlijk zouden ze vorig jaar in maart al in gebruik genomen worden, maar toen was het te warm. foto Ronald den Dekker Financiële schade door vernielingen rondom oud en nieuw bekend. door David Duijnmayer GOES - Vernielde verkeersborden, opgeblazen afvalbakken en straten vol vuurwerkresten: de gemeen ten in de regio hebben de laatste weken weer allerlei herstel- en op- ruimwerkzaamheden moeten ver richten. En dat kost elk jaar duizen den euro's. De gemeente Kapelle besloot haar burgers maar eens duidelijk te maken wat al die ver nielingen rondom de jaarwisseling nu eigenlijk kosten. „Het zijn alle maal relatief kleine zaken, maar het gaat toch weer om een kleine 7.500 euro", aldus burgemeester Kramer op de website. Ook andere gemeenten hebben de cijfers inmiddels paraat. De directe kosten voor het vervangen van ver nielde objecten bedroegen in de gemeente Tholen 6.300, in Goes 20.000 en in Reimerswaal 10.420 euro. Dit is echter alleen nog maar de materiële schade. Bijkomende kosten, zoals manuren voor ge meentelijke opruimingsdiensten, zijn hier niet in verwerkt. Tel je die wel mee, zoals de ge meente Reimerswaal doet, dan ben je al snel het dubbele kwijt. In totaal kostte de oud en nieuwvie- ring de gemeente 23.625 euro. „Met name in Yerseke zijn dit jaar ontzettend veel verkeersborden en prullenbakken vernield", zegt wet houder Kees Knuit. „In eerdere ja ren hadden we vaak problemen in Krabbendijke, daar was het nu juist erg rustig." De gemeenten Noord-Beveland en Borsele konden gisteren nog geen cijfers noemen, maar in Bor sele zijn volgens woordvoerder Phi lip de Vree 'geen gekke dingen' ge beurd. Grote verschillen met eerdere ja ren zijn er volgens de meeste ge meenten niet. in Goes was de scha de iets groter, in Kapelle juist weer iets minder dan vorig jaar. goes - Op de 's-Gravenpolderse- weg in Goes is gisterochtend een 56-jarige fietser uit Goes mishan deld door een passerende bromfiet ser. Het incident deed zich tussen kwart voor acht en vijf voor acht voor, ter hoogte van de drie flats die in aanbouw zijn bij het Rossi- nipad in Goes. De bromfietser reed - in de rich ting van 's-Gravenpolder - de fiet ser eerst voorbij. Hij raakte daarbij de 56-jarige Goesenaar die dreigde te vallen. Even verderop stopte de bromfietser bij een fietsoversteek- plaats. De fietser kwam naast hem staan. Een woordenwisseling ont stond. De bromfietser spuugde en schold naar de fietser en gaf hem een klap tegen het hoofd, waarbij de bril van de fietser op de grond viel. De politie Zeeland is op zoek naar getuigen van het voorval en heeft het volgende signalement van de bromfietser verspreid. Hij of zij is 20 a 25 jaar oud, droeg ruwe donke re handschoenen, een zwarte inte graalhelm met witte stickers en hij of zij had een fel gekleurde oranje verkeersjas aan. De bromfiets was een laag model. Getuigen van het incident kunnen zich melden via telefoonnummer 0900-8844 en op het politiebu reau Goes. Tip? redactie@pzc.nl Een stel uit Middelburg besloot laatst eens vroeg onder de wol te kruipen. Ze lagen nog maar net in bed, toen er werd aangebeld. Omdat ze geen bezoek verwacht ten, reageerden ze niet. Er werd voor een tweede keer aangebeld. En ook deze keer dacht het echt paar: „Kom morgen maar te rug." Niet veel later hoorden ze gestommel op het schuine dak waaronder ze lagen. De man stapte uit bed en opende het kan telraam om te kijken. De inbre ker verloor door het openslaande raam zijn evenwicht en viel van het dak af. De bewoner zag hem wegstrompelen en haalde zijn schouders op: „Je mag toch wel je eigen raam openen?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37