Sport Van der Meet werkt aan haar opmars Federer heeft wederom geen POLITIEM EDEDELING GOESE RESTANTEN O-daagse 24 - 25 - 26 januari Hockeyers beginnen oefentrip met overwinning POLITIE 34 Dinsdag 22 januari 2008 PZC OOG door de hele goese binnenstad potchefstroom - De Nederlandse hockeyers, op oefenstage in Zuid-Afrika, zijn het vijflandentoernooi in Potchefstroom begonnen met een ruime overwin ning. Oranje versloeg het gastland gisteren met 5-2. Bij rust leidde het team bondscoach van Roelant Oltmans met 3-0. Nederland ontmoet vandaag Australië. De duels zijn verplaatst naar de middag omdat stroomstoringen spelen in de avond tot een riskante bezigheid maken. Bevelandse tennisster wil ook naar jeugd-Grand Slams. door Roeland van Vliet halsteren - Terwijl de Zierikzeese Lesley Kerkhove in Australië debu teert op een jeugdtoernooi van een Grand Slam, werkt leeftijdsge noot Angelique van der Meet in Nederland in stilte aan haar op mars. Binnen afzienbare tijd hoopt de uit 's-Heer Abtskerke af komstige tennisster ook bij 's we relds beste jeugdspeelsters te kun nen horen. Van der Meet, die in februari zeventien wordt, traint achttien uur in de week in Halsteren. Daar zit de tennisschool Junior Top Tennis, waar veel Zeeuwse talen ten hun opleiding krijgen. Met trainer Gillis van de Gruiter werkt de havo 5-leerlinge aan haar slagen, haar service, haar conditie en haar mentale weerbaarheid. En dat is niet voor niets, stelt de tennisleraar. „Angelique heeft dit jaar twee doelen. Ten eerste wil ze door futuretoernooien te spelen een positie krijgen op de wereld ranglijst voor senioren. Ten twee de probeert ze een zo hoog moge lijke jeugdranking te krijgen, waar door ze op den duur in aanmer king komt voor de jeugd-Grand Slams." Of dat in haar zit? „Absoluut", zegt Van de Gruiter. „Angelique staat iets boven de tweehonderd ste plaats op de wereldranglijst. Ze zal dit jaar uit zichzelf al stijgen. En als dan straks ook nog de oudsten van de lijst af moeten, komt ze dicht in elk geval in de buurt van de Grand Slamtoer- nooien." De lange en sterke Van der Meet, die het liefst de rally's kort houdt, weet dat ze in de tussentijd vooral constanter moeten worden. „Ik ben bijvoorbeeld mentaal nog niet zo sterk als Lesley", bekent ze. „Ik ben snel geïrriteerd tijdens een wedstrijd. Een paar jaar geleden was het zo erg, dat ik er soms door verloor. Nu gebeurt dat minder snel, maar het is nog niet helemaal zoals het hoort." Ook haar spelniveau is nog niet stabiel, stelt de Bevelandse kritisch vast. „Ik hoor zelfs van meisjes op de toernooien dat ze niet precies we ten wat ze aan me hebben. 'We 'Ik ben mentaal nog niet zo sterk als Lesley Kerkhove' wachten eerst je eerste games af en dan pas zien we hoe je die dag bent' zeggen ze." Van die wisselvalligheid had Van der Meet ook in Amsterdam last, waar ze anderhalve week geleden een drie sterren nationaal ranglijst- toernooi won. „In de eerste ronde won ik wel met 6-4 6-1, maar speelde ik absoluut niet lekker. Maar na een rustdag, waarop ik wel hard getraind heb, begon het ineens te lopen." Als Van der Meet eerlijk is, heeft ze nog een derde aandachtspunt: „Ik moet zorgen dat ik er op elke training honderd procent voor ga. Ik sta dagelijks op de baan en be gin trainingen soms na verloop van tijd saai te vinden. Dan zakt de motivatie een beetje weg en gaat het ook minder goed." Haar trainer, die van origine een Arnemuidenaar is, snapt de zelfkri tiek, maar vindt dat ze niet te ver hoeft door te schieten. Van de Gruiter: „Wat zij zegt, moet wel in perspectief gezien worden. In ver gelijking met iemand die zo nu en dan eens een balletje slaat, is ze enorm gemotiveerd en kan ze erg goed tennissen. En ja, trainingen zijn wel eens saai. Angelique wil in elke rally snel haar slag slaan. Dat betekent dat je dwingende eer ste slagen moet hebben en je bij voorbeeld uitentreuren je service moet oefenen." Het eerstvolgende toernooi voor Van der Meet is in februari het ITF-toernooi van Almere. Daar was ze vorig jaar Analiste, waar door ze een hoop punten te verlie zen heeft. Ze moet de eindstrijd halen om niet te zakken op de we reldranglijst. Een maand later speelt ze in Frankrijk een future- toernooi voor senioren. Daar zal ze eerst kwalificaties spelen. Resultaten Angelique van der Meet Februari 2007: finaleplaats ITF-toernooi Almere Maart 2007: halve-finaleplaats op NK onder 16 jaar, indoor Juni 2007: winst in nationaal ranglijsttoernooi Uden (wint in finale van Be- nice van de Velde uit Kapelle) Augustus 2007: kwartfinale op NK onder 16 jaar, outdoor December 2007: finaleplaats op nationaal ranglijsttoernooi Goes (verliest van Zierikzeese Lesley Kerkhove) Januari 2008: tweede ronde ITF-toernooi Stockholm Januari 2008: winst in nationaal ranglijsttoernooi Amsterdam Tennisster Angelique van der Meet vindt dat ze nog constanter moet wor den. foto Chris van Klinken Morgen, woensdag 23 januari, organiseren de politievakbon den tussen 10.00 en 14.00 uur een algehele werkonderbreking in Zeeland. Dit in het kader van de onderhandelingen omtrent een nieuwe CAO. Behalve voor spoedeisende zaken zullen alle politiebureaus in Zeeland, die normaal gesproken voor het publiek geopend zijn, tussen 10.00 en 14.00 uur gesloten zijn. Politie Zeeland is tijdens deze werkonderbreking telefonisch als volgt bereik baar: bij spoed 112 en 0900-8844 voor overige zaken. Tijdens de werkonderbreking zal de directe hulpverlening uiteraard gegarandeerd zijn, zodat de openbare orde en de veiligheid niet in gevaar worden gebracht. M.E. Siderius plaatsvervangend korpschef «'Zeeland waaKzaam en dienstbaar» Zwitserse nummer één van de wereld toont gebreken tegen Berdych. door Jeroen Mascini MELBOURNE - De zege in drie sets van Roger Federer op Tomas Ber dych een makkie noemen, dat is scorebord journalistiek. Op weg naar de kwartfinale had de Zwit ser het niet zo moeilijk als een ron de eerder tegen Janko Tipsarevic, maar weer vertoonde 's werelds nummer één menselijke trekjes. Noyak Djokovic, één van de be langrijkste uitdagers van Federer, deed de Aussies pijn door lokale held Lleyton Hewitt uit het toer nooi te slaan. Dankzij de bijna-overwinning van Tipsarevic, die ervoor zorgde dat de meester voor het eerst sinds 2006 sets verloor in Melbourne, is de gedachte dat Federer de eerste Grand Slam van het jaar niet gaat winnen iets minder vreemd ge worden. Tegen de ongeplaatste Serviër maakte hij veel meer fou ten dan normaal en er waren mo menten, zo gaf hij na de benauw de zege toe, dat Federer aan verlie zen dacht. In de vierde ronde tegen Berdych (6-4 7-6 6-3) toonde de meestal zo ongenaakbare Zwitser opnieuw ge breken. De tweede set had de als dertiende geplaatste Tsjech zelfs moeten winnen. De sterke serveer der kwam 3-0 voor en kreeg in de tiebreak twee kansen om de set te pakken. Berdych faalde echter twee keer en de nummer één van de wereld won de tiebreak met 9-7- „Het was veel zwaarder dan de uit slag doet vermoeden", zei de win naar, die beaamde dat Berdych de tweede set had moeten winnen. „Hij was toen de betere speler. Godzijdank pakte hij die set niet. Ik weet niet hoe het dan was afge lopen." Gek genoeg was de Tsjech amper teleurgesteld'. „Ik voel me niet slecht. Er is een wonder voor nodig om Roger Federer te klop pen." Berdych had duidelijk niet naar Tipsarevic geluisterd. De Serviër had over de strijdwijze tegen Fede rer gezegd: „Het belangrijkste is dat je erin gelooft dat Roger te kloppen is, dat hij ook maar ge woon een mens is en net als ieder een fouten maakt. Als je de baan 'Er zijn genoeg spelers die het Federer op een goede dag moeilijk kunnen maken' opgaat met alleen het idee om hem te laten zweten, win je nooit." Federers volgende tegenstander heeft eerder de instelling van Tipsarevic dan die van Berdych. la- mes Blake, die ten koste van de Kroaat Marin Cilic (6-3 6-4 6-4) voor het eerst de kwartfinale be-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36