'AZ heeft Alves misleid' PZCI33 Kerkhove in enkel- en dubbelspel naar tweede ronde Australian Open Cash: zorgen over Melbourne 36 en 37 Salomon Kalou matchwinnaar voor Ivoorkust FC Groningen trekt jonge Argentijn Cahais aan Multimediabedrijf uit Frankrijk brengt WB Sluiskil in beeld Dinsdag 22 januari 2008 Tip? sport@pzc.nl Fifa en Uefa betalen clubs 175 miljoen nyon - Wereldvoetbalbond Fifa en de Europese voetbalunie Uefa zijn definitief bereid een vergoeding te betalen aan Europese clubteams die internationals leveren bij EK's en WK's. Het bedrag dat daarvoor wordt vrijgemaakt bedraagt 175 miljoen euro, zo bevestigde een vertegen woordiger van FC Barcelona in Nyon, waar clubs en bonden giste ren vergaderden. De Uefa levert het grootste deel van het geld, een kleine 100 miljoen. Vedette Defour weer weken uitgeschakeld luik - Standard moet het zes we ken stellen zonder zijn jonge vedet te Steven Defour. De Belgisch voet baller van het jaar raakte in de wedstrijd tegen Zulte Waregem ge blesseerd. Gisteren wees een echo uit dat de negentienjarige midden velder, begeerd door tal van (Ne derlandse) clubs, een spierscheu- ring in de bil heeft opgelopen. De international was net hersteld van een kwetsuur in dezelfde ham string. Die zette hem een maand buitenspel. Van Grinsven (47) op bank bij Den Bosch den bosch - Oud-prof ]an van Grinsven zit morgen in de thuis wedstrijd van FC Den Bosch tegen FC Volendam hoogstwaarschijn lijk op de reservebank. De 47-jari- ge keeperstrainer van de Braban ders is eenmalig tweede doelman. Niki Maenpaa, Gino Coutinho en John Vos zijn allen geblesseerd. De achttienjarige Brahim Zaari van de Al zal tegen Volendam onder de lat staan bij de eerstedivisionist. Sjarapova debuteert met Rusland in Fed Cup moskou - Tennisster Maria Sjara pova debuteert volgende maand namens Rusland in de Fed Cup. Daarmee voldoet ze aan de eis van de Russische tennisbond, die deel name aan de Olympische Spelen slechts toestaat aan speelsters die in het landentoernooi zijn uitgeko men. Sjarapova neemt het met An na Tsjakvetadze, Dinara Safina en Elena Vesnina begin februari op te gen Israël. Advocaat De Vos wil nieuwe spoedarbitrage in zaak rond Braziliaan. door Peter van der Meeren leeuwarden - Pim de Vos, advo caat in Nederland van Afonso Al ves, spant een spoedarbitragezaak aan tegen AZ. Namens de Brazili aanse speler - nog steeds eigen dom van SC Heerenveen - betwist hij de geldigheid van het contract dat Alves in december in Alkmaar heeft getekend. „Dat is niets meer dan een concept en daar willen we met spoed een uitspraak over", al dus De Vos. „AZ heeft Alves mis leid." Deze spoedarbitragezaak bij de KNVB moet volgens De Vos nog dienen vóór een definitieve uit spraak wordt gedaan in de zaak die AZ tegen Heerenveen heeft aangespannen. De arbitragecom missie oordeelde daarin voorlopig dat het contract dat Alves in Alk maar tekende rechtsgeldig is. De Vos: „Ik wil mijn zaak dinsdag of woensdag laten voorkomen. De arbitragecommissie kan namelijk pas een goed oordeel vellen over dat contract als de heren op de hoogte zijn van alle feiten. Dat is nu niet het geval. AZ heeft een eenzijdig beeld gegeven." De uit spraak in het geschil tussen AZ en Heerenveen wordt morgen ver wacht. Afonso Alves zal op de door Pim de Vos aangevraagde zitting aanwe zig zijn. De speler, die nog altijd weigert voor AZ te spelen en graag naar Engeland wil, wil via De Vos duidelijk maken dat hij in decem ber, bij het ondertekenen, in de veronderstelling verkeerde dat het om een conceptcontract ging. „Hij is niet voor niets met het hele pak ket naar Brazilië vertrokken, naar zijn advocaat Ribeiro. Die heeft na het bekijken van het concept ge zegd: niet doen." AZ heeft volgens De Vos geen poot om op te staan. „De Fifa- en Uefa-regels schrijven voor dat bij het tekenen van een contract ma- Pim de Vos, advocaat van Afonso Alves, betwist de geldigheid van het contract dat de Braziliaanse spits bij AZ tekende. Hij wil een nieuwe spoedarbitragezaak. keiaars met een licentie aanwezig moeten zijn en een advocaat. Dat is niet het geval geweest. 'It takes two to salsa', zal ik maar zeggen, en dat is in deze zaak duidelijk niet het geval geweest", aldus de Amsterdamse advocaat. Gareth Southgate, de trainer van Middlesbrough, mengde zich giste ren ook weer in de discussie. Hij hoopt nog steeds op de komst van Alves naar zijn club. Southgate gaat ervan uit dat AZ en SC Hee renveen vandaag in onderling over leg tot een akkoord komen in de zaak. „We doen ons best om mee te helpen een doorbraak te force ren, maar dat is niet eenvoudig. We overwegen iemand van Midd lesbrough in het overleg te betrek ken." sekondi - Oud-Feyenoorder Salomon Kalou (rechts) viert in het Chanese Sekondi zijn treffer voor Ivoorkust, dat gisteren in groep B van de Afrika Cup Nigeria met 1-0 versloeg. Het enige doelpunt in de matige vertoning tussen de twee titelfavorieten viel in de 66e minuut. In groep A verloor Namibië, waarvan de Nederlan der Arie Schans bondscoach is, met 5-1 van Ma rokko. Bij rust stond het al 3-0. Oud-AZ-speler Ta- rek Sektioui maakte vanaf de strafschopstip de 4-1. foto Themba Hadebe/AP melbourne - Lesley Kerkhove heeft op de eerste dag van haar eer ste Grand Slamtoernooi twee keer gewonnen. Zowel in het enkel- als het dubbelspel van het junioren- toernooi van de Australian Open kwam de zestienjarige Zierikzeese gisteren een ronde verder. Lesley Kerkhove versloeg in haar enkelpartij de Australische Isabella Holland met 6-4 6-1. In de eerste set kwam ze nog wel met 1-3 ach ter, maar daarna herpakte ze zich. Ze won vier games op rij, sleepte de setzege binnen en kwam vervol gens ook in de tweede set niet meer in de problemen. In totaal sloeg Kerkhove 24 'winners' (te genover zeven van Holland) en ze benutte al haar breekkansen (zes uit zes). In de tweede ronde komt de Zierikzeese uit tegen de één jaar oudere lade Curtis. In het dubbelspel waren Lesley Kerkhove en Arantxa Rus te sterk voor het Indonesische koppel Bea trice Gumulya/Iessy Romples: 6-4 6-0. De twee ontmoeten nu het Russisch/Chinese koppel Marta Sirotkina/Yi-Miao Zhou. Kerkhove en Rus kwamen de Chinese afgelo pen week ook al tegen in de finale van het dubbeltoernooi van Not- tinghill, dat ze samen wonnen. pagina 34: Van der Meet werkt aan haar opmars Melbourne - Voormalig toptennis- ser Pat Cash vreest voor de toe komst van de Australian Open. De Wimbledon-kampioen van 1987 schreef in zijn column in de Sun day Times dat hooligans de Grand Slam op Melbourne Park bedrei gen. „Het is zo makkelijk en goedkoop om kaartjes voor de buitenbanen te kopen dat xenofobische en ge welddadige mensen het tennis park als hun ideale strijdtoneel zien." Cash verwijst naar de massale vechtpartij tussen Serviërs en Kroaten in 2007 en het gebruik van pepperspray door de politie te gen supporters van Griekse origi ne dit jaar. Cash is bang dat Melbourne zijn Grand Slamtoernooi kwijtraakt. Volgens de Australiër is de kans groot dat de Chinese lobby om de plaats van de Australian Open in te nemen succes heeft als er niet wat aan het wangedrag op de tri bunes wordt gedaan. pagina 34 en 35: Federer vertoont weer menselijke trekjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35