Zeeland Kritiek op bussenplan provincie Fiets-voetveer is te kwetsbaar zonder reserveboot Eis taakstraf voor misbruik meisje Wijziging Landschapsverordening Zeeland 2001 1 pzc Dinsdag 22 januari 2008 27 Platform openbaar vervoer: geld kan beter worden benut. door Ben Jansen middelburg - Een proef met meer openbaar vervoer in de avonduren is weggegooid geld. De kosten er van (930.000 euro) komen neer op 300 euro per reiziger. „Zet die men sen dan maar in een taxi", zei Dick Eveleens, voorzitter van het Reizi- gersoverleg Zeeland, gisteren in de Statencommissie economie en mo biliteit. Eveleens reageerde op het plan de komende jaren vier miljoen euro uit te trekken om meer mensen in de bus te krijgen. Daarbij denkt het dagelijks provinciebestuur aan meer bussen in de avonduren, maar ook aan een proef van een half jaar op Schouwen-Duiveland met gratis openbaar vervoer voor ouderen en verlaging van tarieven in de daluren. De provincie heeft: de samenstel ling van dit pakket niet afgestemd met het Reizigersoverleg Zeeland, een overlegplatform dat is bedoeld om te adviseren over zaken als dienstregeling, kaartsoorten en toe gankelijkheid. Het Reizigersoverleg is niet bij de impuls van vier miljoen euro be trokken, omdat het, zoals gedepu teerde George van Heukelom (openbaar vervoer) het zei, gaat om maatregelen waar de Staten van Zeeland om hebben gevraagd. Het ligt volgens de gedeputeerde in de bedoeling het Reizigersover leg wel bij de uitvoering van een en ander te betrekken. Het Reizigersoverleg Zeeland noemt de plannen van de provin cie om meer mensen in de bus te krijgen: „deels onnodig, gekun steld en duur". Eveleens noemde het pakket dat het dagelijks provinciebestuur heeft voorgelegd „deels onnodig, gekunsteld en duur". Hij gaf aan waar het platform voor rang aan had gegeven: aansluitin gen verbeteren; frequenties opvoe ren; meer mogelijkheden om de fiets mee te nemen in de bus; maatregelen om te voorkomen dat passagiers moeten staan op routes die door de Westerscheldetunnel, over de snelweg en over de Zee- landbrug voeren; een directe lijn uit Midden-Zeeland naar Rotter dam-Zuid; meer grensoverschrij dend openbaar vervoer. Hij vatte het zo samen: „Steek het geld niet in allerlei experimenten, maar in verbetering van de kwaliteit van het reguliere aanbod." Alleen de voorgenomen plaatsing van infopa nelen op knooppunten en een pro motiecampagne voor het open baar vervoer konden zijn goedkeu ring wegdragen. CDA-Statenlid Koos Meulen- berg-op 't Hof reageerde geschrok ken op Eveleens' kritiek. „Hadden we dit pakket toch niet eerst met het Reizigersoverleg moeten be spreken?" De meeste andere frac ties waren tevreden met het voor stel en vonden van niet. V> KLAVERBLAD ZEELAND a HEEFT U ERVARINGEN RONDOM (HER)INDICATIE HUISHOUDELIJKE VERZORGING? LAAT HET ONS WETEN! www.klaverbladzeeland.nl Lewedorper vergreep zich vlak na huwelijk al aan schoonzusje. door Ad Roos MIDDELBURG - Voor het seksueel misbruiken van zijn schoonzusje is gisteren tegen een 30-jarige Le wedorper een taakstraf geëist van tweehonderd uur plus elektro nisch toezicht gedurende zes maanden en een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden. Ook wil de officier dat de man on der toezicht van de reclassering komt te staan en in therapie gaat. De Lewedorper was in 2004 nog maar net getrouwd of hij kon al niet met zijn vingers van zijn der tienjarige schoonzusje aflijven. Omdat de logeerkamer nog niet ge reed was sliep het meisje in de ech telijke sponde en terwijl zijn vrouw sliep, werd het meisje door de man misbruikt. Toen de logeer kamer wél op orde was, werd het meisje daar misbruikt. Ook werd zij - volgens haar verklaring - ette lijke keren betast, onder meer wan neer hij haar orgelles gaf De man zei bij de rechtbank dat hij het meisje hooguit drie tot vier keer zou hebben misbruikt. Dat hij af en toe een arm rond haar schouder had geslagen, zou zij mo gelijk ook hebben meegeteld als ontucht. De zaak kwam aan het rollen en de Lewedorper beloofde beter schap en ging in therapie. Toen hij zijn vrouw mishandelde deed het meisje aangifte en zo belandde hij gisteren bij de rechtbank in Mid delburg. Daar bleek ook dat de ver houding met zijn echtgenote verre van ideaal was. Bij zijn seksuele es capades had hij iets te diep in het glas gekeken. L*J De rechtbank wijst vonnis op 4 fe- bruari. door Ben Jansen middelburg - Zonder reserveboot kan de provincie niet waarmaken dat hooguit 1 procent van de af vaarten van het fiets-voetveer Vlis- singen-Breskens uitvalt. „Met twee schepen ben je gewoon te kwets baar", zei gedeputeerde George van Heukelom (openbaar vervoer) gisteren in de Statencommissie economie en mobiliteit. Hoe kwetsbaar, heeft de praktijk met de fiets-voetveerboten de afge lopen jaren bewezen. Misschien functioneren ze na wat aanpassin gen in de toekomst zonder hape ren, maar de Statencommissie deel de Van Heukeloms opvatting dat in elk geval voor de periode van een jaar naar een reserveboot moet worden gezocht en dat de veersteigers in Vlissingen en Bres- kens moeten worden aangepast om passagiers aan en van boord te laten gaan op andere typen sche pen. Zo'n reserveboot hoeft wat Van Heukelom betreft - de Statenleden spraken hem niet tegen - niet te voldoen aan de eis dat passagiers ook bij windkracht negen kunnen Infoavond over jonge drinkers uitgesteld vlissingen - De informatieavond bij het Scheldemond College in Vlissingen over het tegengaan van alcoholgebruik door tien- tot vijf tienjarigen gaat vanavond niet door. De voorlichtingsbijeenkomst is verplaatst naar maandag 17 maart. Indigo geeft dan van 19.30 tot 21.30 uur ouders tips en uitleg om jongeren zo lang mogelijk van het drinken af te houden. Aanmelding en informatie via In digo: 0118-625113. worden overgezet zonder dat mas saal zeeziekte uitbreekt. De commissie was het in grote trekken eens met de analyse die Van Heukelom heeft laten maken over de veerboten. Betere organisa tie van het onderhoud en reser ve-onderdelen op de plank moe ten uitval verminderen. De gedeputeerde liet doorscheme ren dat de provincie in de toe komst mogelijk het onderhoud zelf ter hand neemt. Nu doet ex ploitant Veolia dat. Van Heukel om: „Ik wil zeker niet zeggen dat dit nu niet goed gebeurt, maar Ve olia gaat uit van een concessie van zes tot acht jaar. Wij willen die bo ten dertig jaar in de vaart houden. Da's een andere insteek." Een compleet pakket van maatre gelen die het dagelijks provinciebe stuur wil treffen om de verbinding Vlissingen-Breskens te verbeteren, komt 14 maart in de Staten. De Statencommissie economie en mobiliteit wil dat de bedrijfs zekerheid van de fietsvoetveer- dienst Vlissingen-Breskens wordt vergroot. Defibrillator voor bios CineCity in Vlissingen vlissingen - De Vlissingse bio scoop CineCity krijgt een hartdefi- brillator (AED) van de Rabobank Vlissingen. Het toestel heeft als doel de overlevingskansen van mensen met een plotseling hartstil stand te verbeteren. AED's wor den geplaatst op plekken waar veel mensen bij elkaar komen. Het is de bedoeling dat onderne mers, bedrijven en particulieren in de omgeving van de bios gebruik kunnen maken van het apparaat. JIL Gedeputeerde staten hebben op 18 december 2007 het voorontwerp vastgesteld van de wijziging van de Landschapsverordening Zeeland 2001 De aanleiding voor deze wijziging is gelegen in de wens vanuit provinciale staten om de mogelijkheden voor het plaatsen van borden voor eenmalige evenementen te verruimen. De wijziging komt op het volgende neer. Naast de mogelijkheid in de nu geldende Landschapsverordening Zeeland 2001 om evenementenborden toe te staan op het terrein waar het evenement plaatsvindt, maakt de wijziging het mogelijk om twee bor den neer te zetten binnen de gemeentegrenzen waar de openbare wedstrijd, manifes tatie, evenement of tentoonstelling plaatsvindt. Plaatsing van dergelijke borden is slechts éénmaal per jaar toegestaan. Voor deze borden geldt net als in de overige bepalingen van de verordening een maximale oppervlakte van 1,5 m2 en een maximale hoogte van 2,50 m. Deze borden mogen niet verlicht zijn. Het voorontwerp ligt van 31 januari 2008 tot en met 13 maart 2008 ter inzage: bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Groenewoud 1 te Middelburg, op werkdagen van 08.00 uur - 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken u zich wenden tot mev. mr. E.C. Zonnevylle (0118-631171), maandag en dinsdag) of mevr W. Maljaars (0118-6311726), dinsdag, donderdag en vrijdag). bij de gemeentesecretarieën van alle Zeeuwse gemeenten op werkdagen tijdens openingsuren en bij alle openbare Zeeuwse bibliotheken tijdens openingsuren. Een ieder kan tot en met 13 maart 2008 schriftelijk, mondeling of via de e-mail op de ÏKMS inhoud van het voorontwerp reageren bij gedeputeerde staten van Zeeland, postbus 165, Provincie Zeeland 4330 AD Middelburg, (0118-631171 of 0118-631726), e-mail adres: ec.2onnevylle@zeeland.nl of ww.maljaars@zeeland.nl. Kijk voor meer informatie op www.zeeland.nl of stuur uw mail naar info@zeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29