Kort geding over wasstraat Zonder banengarantie ge Dorp moet alert zijn na branden J Z E Kwaliteit boven alles. Taakstraf voor Middelburger na dronken rijden Redding koeien kost veel moeite PZC Dinsdag 22 januari 2008 25 Franchisegever en exploitant bestrijden elkaar via rechter. DEN HAAG - De verwijten vlogen gisteren over en weer tijdens een kort geding, dat Buck van der Lin de van de wasstraat aan de Gilde- weg in Vlissingen tegen franchise gever Ipic Nederland had aange spannen. Van der Linde eiste dat hij de wasstraat in Vlissingen weer in gebruik mag nemen. Ipic liet echter duidelijk weten dat het niets meer in zaken doen met Van der Linde ziet. Van der Linde heeft sinds oktober 2005 een huurovereenkomst met Ipic. In die periode zou Vlissinger de overeen- MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft gisteren een 27-ja rige man uit die stad een rijontzeg ging van achttien maanden, een taakstraf van 140 uur, voorwaarde lijke rijontzegging van een jaar en een boete van 260 euro opgelegd. Begin juni werd hij op de A58 bij Goes na een achtervolging aange houden met een slok te veel op. Eind september viel hij in Vlissin gen op doordat hij met een te ho ge snelheid door de stad scheurde. De politie zette de achtervolging in en vervolgens negeerde de man een stopteken, reed hij met 114 km per uur door de bebouwde kom, nam hij een rotonde in tegengestel de richting, dwong hij een automo bilist de berm in en reed hij door een rood verkeerslicht. Uiteinde lijk kon hij worden aangehouden en bleek hij weer te veel te hebben gedronken. Midden oktober werd de Middelburger weer rijdend met een slok op achter het stuur aange troffen en had hij in zijn auto gere den terwijl hij een rijontzegging had. Het vonnis was conform de eis. De man is al eerder voor rij den onder invloed veroordeeld. komst meerdere keren aan zijn laars hebben gelapt. Betalingsach terstanden zouden meer regel dan uitzondering zijn. Die moraal zou de Vlissinger van geen vreemde hebben. Ipic Nederland zegt nog 60.000 euro te goed te hebben van Van der Linde senior, die voor heen de wasstraat exploiteerde. Ook zou Van der Linde junior zich niet houden aan het overeengeko men milieukeurmerk. „De was straat in Vlissingen werkt met gifti ge, kankerverwekkende stoffen, die schade toebrengen aan de auto velgen van de klanten", zei de ad vocaat van Ipic. Een ander verwijt is dat de wasplaats niet op de voor geschreven tijden is geopend. De wasplaats zou het afgelopen jaar wel honderd keer te laat zijn open gegaan. In plaats van in Vlissingen aanwezig te zijn zou de jongeman in Hendrik Ido Ambacht voor de wasstraat van een concurrent zijn gaan werken. Ook zou hij een ho gere prijs voor de wasbeurten bere kenen dan de landelijk geldende ta rieven. Het verschil van 1,50 euro per wasbeurt zou hij in zijn eigen zak steken. Sinds de wasstraat op 11 januari door Ipic is gesloten, zijn er forse vernielingen aangericht. Ipic wijst TT* De exploitant van de wasstraat aan de Gildeweg in Vlissingen eist via de rechter dat hij zijn be drijf weer mag gebruiken. Eige naar Ipic Nederland weigert dat. naar Van der Linde. Deze laatste zegt dat hij niet weet wie de da ders zijn. Hij geeft slechts toe dat hij een enkel slot heeft verbroken toen hij achtergebleven spullen van zichzelf ophaalde. Van der Lin de op zijn beurt legt de zwarte piet bij Ipic. Hij ontkende een wan betaler te zijn. Na een sommatie van de franchisegever zou hij on langs meteen alle achterstallige huur hebben betaald. Het zou Ipic erom te doen zijn de zaak in eigen handen te krijgen en er een ander in te zetten. „Dat heeft Ipic ook op drie andere plaatsen in het land ge daan", zei de advocaat van Van der Linde. „Het is een vorm van machtsmisbruik." Uitspraak donderdag WATERLANDKERKJE - Twee jonge koeien zijn gisteren verdronken in een gierput van een boerderij aan de Philipsweg in Waterlandkerkje. Twee andere zijn met een speciale koeienbroek levend uit de put geta keld. De vier koeien zakten rond het middaguur door het rooster van de volle put in de stal en vie len een paar meter naar beneden. Het kostte de brandweer grote moeite de beesten te redden. Na het leegpompen van de put werd met touwen en kettingen gepro beerd de beesten te bevrijden maar dat lukte niet. Al vrij snel ver |0E SPECIALIST IN LIJSTE lijstenmakeri V- Biezelingsestraat 102a, Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl dronk een van de vier koeien. Een takelwagen uit Terneuzen en een koeienbroek uit Axel boden uren later uitkomst. Voor één van de drie overgebleven beesten kwam deze hulp ook te laat. De andere twee werden uitgeput uit de gier put getakeld. foto Peter Nicolai Burgemeester roept Wemeldingenaren op tot waakzaamheid. door Frank Balkenende WEMELDINGE - Of de Wemeldinge naren goed uit hun doppen willen kijken, want het zou best kunnen dat er in het dorp iemand met luci fers speelt. De Kapelse burgemees ter Siebe Kramer sluit niks uit. „We hebben in enkele maanden tijd vier branden en afgelopen vrij dagavond een poging tot brand stichting in de gymzaal gehad. Er is bij die branden geen technische oorzaak gevonden. Dan krijg je het gevoel dat de branden aange stoken moeten zijn, zeker omdat ze allemaal in Wemeldinge plaats vonden. Daarom roep ik op tot waakzaamheid." Begin augustus ging de jongeren ontmoetingsplaats in vlammen op. Eind oktober brandde een bij gebouw van de receptie van vakan tiepark De Oesterbaai uit. Een oud varkensschuurtje bij de molen ging 12 december in rook op. Be gin januari volgde een forse brand in een monumentale schuur aan de Stelhoekweg. Afgelopen vrijdagavond probeerde een man brand te stichten in het portaal van de gymzaal aan de Kro- momme. Op dat moment waren scholieren van OBS Wemeldinge aan het sporten. Eén leerlinge zag een man benzine uitsprenkelen. Hij ging er snel vandoor, maar ge tuigen wisten een signalement van de dader te verstrekken: blank, 30 tot 40 jaar, kalend/kaal hoofd. De man is nog niet opgepakt, laat de politie weten. Hebben de Zeeuwse water schappen nog toekomst? De provincie mag deze vraag in februari beantwoorden. Het definitieve rapport van waterschapsgedeputeerde Frans Hamelink is nog niet eens klaar of de discussie over de toekomst van het Zeeuwse wa- terschapsbestel is reeds losgebar sten. In Zeeuws-Vlaanderen zijn de stellingen al betrokken. Het wa terschap Zeeuws-Vlaanderen kant zich tegen een eventuele fusie, de ondernemingsraad van het schap zal zich met hand en tand tegen een samengaan verzetten en de ge meentebesturen hebben - bij mon de van diverse fractiewoordvoer ders - al te kennen gegeven een wa- terschapsfusie niet te zien zitten ANALYSE door Conny van Gremberghe als deze mocht resulteren in een verlies aan banen bezuiden de Westerschelde. De geschiedenis lijkt zich weer eens te herhalen. Toch hebben de waterschappen - na de laatste dis cussie over het voortbestaan in 2004 - niets gedaan om te bewij zen dat door samen te werken de apparaatskosten lager zouden kun nen uitpakken. Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen heeft de laat ste jaren wel geïnvesteerd in een sa menwerking met de drie gemeen ten - op het gebied van gezamenlij ke belastingheffing, inzet van per soneel, gezamenlijke inkoop en het afstemmen van computersyste men. Maar het heeft nagelaten om op hetzelfde vlak iets te doen met de Zeeuwse Eilanden. Dat het waterschapsbestel goedko per kan worden ingericht, blijkt uit het nog geheime voorlopige on derzoeksrapport van de provincie. Dat rept van een besparing van 4,3 miljoen euro. Een bedrag dat bo vendien grotendeels ten goede kan komen aan de Zeeuws-Vlaamse in gezetenen. Dat is vier tientjes per kop. Hamelink gaat er vooralsnog vanuit dat de personeelsreductie beperkt blijft tot dertig arbeids plaatsen. Dan zouden er nog ruim vijfhonderd overblijven. Als de provincie kan garanderen dat van dit aantal er minstens 170 in Zeeuws-Vlaanderen gehandhaafd worden, bestaan er hoegenaamd geen argumenten meer om een fu sie om sociaal-economische argu menten af te wijzen. Zonder die garantie zal bestuurlijke Zeeuws-Vlaanderen zich, terecht, flink roeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27