'drops', ik blijf lachen Kinderen in eigen wijk naar school w g"? Glucon Combi Max actieverpakking: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN Glucon Combi Vloeibaar 3 halen 2 betalen! Thuis in.... Hypotheken Verzekeringe Pensioenen 7o Wpzc Dinsdag 22 januari 2008 23 Angelique (I) en Sandra van de Ven in de pakjes waarin ze afgelopen weekend op het NK twirlen in Nieuwegein zoveel succes hadden. Sandra werd drie keer kampioen, Angelique plaatste zich voor de selectiewedstrijd voor het WK. foto Ruben Oreel Hennepkwekerij in Middelburg opgerold middelburg - Politie Zeeland heeft gistermiddag een hennep kwekerij in een woning aan de Nieuwe Vlissingseweg in Middel burg opgerold. De politie trof op de zolder van de woning honderd potten met hennepstronken aan en apparatuur die nodig is bij het kweken van hennep. De bewoner, een 41-jarige man, is verhoord en ingesloten. Workshopdag in Goes voor slechtzienden goes - Visio, een organisatie voor blinden en slechtzienden, houdt zaterdag een workshopdag in Goes. Op het programma staan on der meer vilt maken, zijdeschilde ren en computerspelletje spelen. Alles is speciaal aangepast voor mensen met een visuele beper king. Kinderen zijn welkom van 10 tot 12 uur in het Visiogebouw in Goes en volwassenen vanaf 13 uur. Voorstel moet wijken leefbaarder maken en schoolshoppen stoppen. door Emile Calon MIDDELBURG - Ervoor zorgen dat kinderen in hun eigen wijk naar school gaan. Dat is volgens het Middelburgse raadslid E. Radius (PvdA) het idee achter het voorstel van hem en CDA'er J. Zwemer om de basisschool weer het hart van de wijk te laten zijn. Dat bewuste voorstel werd giste ren met zeer grote meerderheid door de raad aangenomen zodat het dagelijks gemeentebestuur nu voor de zomer met een uitgewerkt voorstel moet komen om dat voor stel op termijn te realiseren. Basisscholen staan het merendeel van de tijd leeg, verduidelijkte Ra dius na afloop van de raadsverga dering. Daarnaast ziet hij dat nogal wat ouders hun kinderen niet naar de scholen in de eigen wijk sturen, met als gevolg dat de wijk- binding niet tot ontwikkeling komt. Hij vindt dat jammer omdat die binding er juist voor zorgt dat een wijk leefbaar is. Door in de scholen, naast het onderwijs, van alles aan te bieden - variërend van logopedie tot en met klaverjascur- sussen - 'kunnen de scholen het hart van de wijken worden'. De plaats waar iedereen, iedereen ont moet, filosofeerde de sociaaldemo craat. „Wij moeten ervoor zorgen dat ouders bijna automatisch voor de school in hun wijk kiezen en niet langer gaan shoppen." Dat terug dringen van dat 'schoolshoppen' draagt volgens hem ook nog eens bij aan de verkeersveiligheid om dat kinderen dan niet meer met de auto naar school gebracht hoe ven te worden. Wethouder H. van Klinken (onder wijs) beloofde dat hij waarschijn lijk al in mei met een uitgewerkt voorstel naar de raad komt. Alleen de Christenunie stemde gisteravond tegen. Volgens fractie voorzitter K. Hamelink gaat het om een overbodig voorstel omdat met het beleid van de brede scho len ook al geprobeerd wordt de scholen die spilfunctie in de wij ken te geven. Door in scholen, naast onderwijs, van alles aan te bieden - van logo pedie tot klaverjascursussen - kunnen scholen weer het hart van de wijken vormen. 500ml van 67,50 VOOr 45,-! normale prijs 22,50 per stuk Celstraf geëist tegen dief bliksemafleiders middelburg - Schulden en wan hoop maakten dat een 27-jarige Rotterdammer op 17 oktober met een vriend ruim 400 kilo aan kope ren bliksemafleiders had gestolen van een dak van een bedrijf in Tholen. De officier van justitie eis te gisteren in Middelburg een ge vangenisstraf van negen maanden (waarvan vier voorwaardelijk) en 21 maanden cel die de man nog bo ven het hoofd hingen van eerdere vonnissen. Uitspraak 4 februari. Éli Nü 270 tabletten van 105,00 voor 69,90! normale prijs 34,95 per stuk www.derodepilaren.nl RISICOBEHEER Stalionsslraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118 -615151 www.donrisicobeheer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25