Zeeland Leger des Heils hoopt op betere Al jU ,rjpr toekomst door bouw nieuwe kerk Mishandeling fietser Nieuwe sportschool is al weer te klein Twee inbraken aan Nollepad in Vlissingen Couperose of pigment? Elos is veilig en effectief Wandelen met de weerman en de bioboer Roofvogel geeft voetbalclinic 22 Dinsdag 22 januari 2008 pzc W Betere accommodatie moet zorgen voor meer activiteiten en leden. door Maurits Sep middelburg - Het Leger des Heils begint op 1 februari met de bouw van zijn nieuwe kerk aan de Stro- menweg in Middelburg. De kerk komt naast de brandweerkazerne en moet voor het einde van het jaar klaar zijn. De gemeente heeft de bouwver gunning inmiddels verleend. Kapi tein Paul Jansen van het Korps Walcheren van het Leger des Heils schat dat de bouw acht tot negen maanden in beslag zal nemen. Dan laat hij de bouwvakantie en eventuele vertragingen door weers omstandigheden nog buiten be schouwing. „De aannemer begint deze week al met de voorbereidin gen, zoals wegwerkzaamheden. De nieuwe kerk aan de Stromen- weg biedt tijdens de kerkdiensten straks plaats aan 125 mensen. Vol gens lansen is dat een standaard grootte voor een kerk van het Le ger des Heils. „We kunnen de kerk- zaal uitbreiden tot pakweg 200 plaatsen. De kerkzaal is namelijk van een ontmoetingsruimte ge- goes - Op de 's-Gravenpolderse- weg in Goes is gisterochtend een 56-jarige fietser uit Goes mishan deld door een passerende bromfiet ser. De bromfietser reed de fietser eerst voorbij. Hij raakte daarbij de Goesenaar die dreigde te vallen. Even verderop stopte de bromfiet ser bij een fietsoversteekplaats. De scheiden door een schuifwand. Die kunnen we weghalen waar door één grote kerkzaal ontstaat." De kerk aan de Stromenweg is be doeld voor het Korps Walcheren. Dat is een relatief kleine gemeen schap, vertelt Jansen. Hij wijt dat onder meer aan de vergrijzing. „Wij hebben momenteel ruim 70 leden. Die wonen gelijkelijk ver deeld over Middelburg en Wissin gen. In vergelijking met andere korpsen zijn dat niet zo veel leden. Van hen komen elke zondag tus sen de 50 en 55 leden naar de kerk dienst." Andere gemeenschappen van het Leger des Heils in Zeeland trekken op zondag meer mensen naar de diensten, weet Jansen. „In Goes hebben we ook een gemeenschap en daar wonen wekelijks tussen de 80 en 100 mensen de dienst bij. In Terneuzen zijn het er meer dan 100." De ontwikkeling van, Terneuzen is een bijzondere en Jansen hoopt dat Walcheren die kan volgen. De eerste paal voor de nieuwe kerk van het Leger des Heils in Middelburg wordt geslagen op 1 februari. Het gebouw moet voor het einde van dit jaar klaar zijn. fietser kwam naast hem staan. Een woordenwisseling ontstond. De bromfietser spuugde en schold naar de fietser en gaf hem een klap tegen het hoofd, waarbij de bril van de fietser op de grond viel. De politie Zeeland is op zoek naar getuigen van het voorval. Die kunnen bellen naar 0900-8844. „Daar zijn ze tien jaar geleden met een gemeenschap van ongeveer 12 mensen begonnen. Mede door de bouw van een nieuwe kerk en en thousiaste werkwijze zijn ze daar flink gegroeid." Ook het Korps Walcheren hoopt door de nieuwbouw in Middel burg meer leden te trekken. Jan sen: „We komen nu aan de rand van de Stromenwijk te staan en zijn van plan ook een wijkfunctie te gaan vervullen. In eerste instan tie natuurlijk voor de Stromen- wijk, maar later ook voor de rest van Walcheren. We gaan meer ac tiviteiten organiseren en de nieuw bouw biedt ons daartoe de moge lijkheden." De oude panden die het Leger des Heils had in Middelburg en Vlissin- gen voldeden in dat opzicht niet meer aan de eisen en zijn daarom verkocht. Majoor J. van Vliet, operationeel directeur Kerkgenootschap van het Leger des Heils, zal vrijdag 1 fe bruari de eerste paal slaan voor de nieuwe kerk. Dat gebeurt om 16.00 uur. Daaraan voorafgaand vindt om 15.00 uur een korte dienst plaats in de aula van Lété, tegenover de plaats waar de kerk wordt gebouwd. vlissingen - Twee gokkasten, een kansspelautomaat en een sigaret tenautomaat zijn tussen zondaga vond en maandagochtend openge broken in Vlissingen. De automa ten stonden in een bedrijf aan het Nollepad. Behalve de inhoud van de kasten, is ook die van de twee kassa's meegenomen. Naast de inbraak bij het bedrijf aan het Nollepad, is er zondaga vond ook ingebroken in een wo ning aan het Nollepad. Dat gebeur de tussen 17.30 en 20.30 uur. Bij die inbraak is er geld verdwenen en een horloge. Zusjes Sandra en Angelique van de Ven twirlen met succes. door Dewi Gigengack vlissingen - Ballonnen, slingers en posters met de tekst 'Feest! San dra 3x Nederlands kampioen!' ver sieren het huis van familie Van de Ven. 1\virlsters Angelique (17) en Sandra (11) lijken er nuchter on der. Maar hun ouders zijn ape trots. „Sandra is een echte atleet, die gaat nog heel ver komen." Afgelopen weekend stonden de zusjes op het NK twirlen (een combinatie van turnen, majorette en ritmische gymnastiek) in Nieu- wegein. Sandra werd op drie on derdelen eerste. Angelique werd op haar onderdelen vijfde, zesde en elfde, en plaatste zichzelf hier mee voor de selectiewedstrijd voor de Grand Prix in Duitsland en het WK in Ierland. Sandra vond het NK een groot suc ces. „Zaterdag had ik een finale en twee voorrondes, op zondag weer twee finales. Vooral zondag ging heel goed. Ik deed nog beter m'n best om alles goed uit te beelden." Bij Angelique ging het juist op za terdag beter. „Ik had er niet veel verwachtingen van, omdat ik pas sinds een jaar in de categorie 'se nior' zit. Die andere meiden zijn al lemaal al wat ouder en hebben meer ervaring, dus ik ben heel blij dat ik de selectie heb gehaald." Al sinds hun vierde doen de mei den aan turnen en twirlen, en ze hebben al heel wat wedstrijden achter de rug. Angelique deed zelfs mee aan EK's in Ierland, Slovenië en België, en aan een WK in Ja pan. Toch is ze nog altijd 'hartstik ke zenuwachtig' voor elke wed strijd. „Het begint al als ze m'n naam omroepen, en ik moet klaar staan om te beginnen. De zenu wen gieren dan door m'n lijf Zo als in België in 2006." Sandra vult aan: „Ia, dat was echt een drama." „Ik liet de stok wel vijf keer val len", gaat Angelique verder. „Het was echt een ramp. Terwijl het trainen altijd perfect ging. Maar als het dan zo vaak misgaat, is de moed bij mij ver te zoeken. 'Daar gaan we weer', denk ik dan. Ik kan niet meer herstellen en de hele routine is naar de maan." Sandra gaat heel anders om met de zenuwen. „Ik denk niet aan de jury, maar aan m'n routine. En al heb ik vier drops, ik blijf lachen. Pas als ik van de vloer afkom, word ik boos en teleurgesteld." Trainen doen de twee bijna elke dag, het hele jaar door. Eén dag per week twirlen en de rest tur nen. Daarnaast moeten ze ook nog tijd overhouden voor vrien den en school. Dat lukt wel rede lijk. „Gewoon een beetje goed op letten, dan blijft het wel hangen", zegt Sandra. Angelique geeft naast haar opleiding pedagogisch werk ook turnlessen aan kinderen. „Dat kan ik nu nog allemaal combine ren. Maar volgend jaar moet ik drie dagen per week stage lopen in 'Over vier jaar wil Sandra meedoen met de Olympische Spelen' de crisisopvang, dan heb ik ook weekend- en avonddiensten. Ik hoop dat ik dan kan blijven twir len. Anders moet ik een keuze ma ken. En dan gaat school voor." De zussen vinden het jammer dat de sport niet zo bekend is. „Als ik naar een NK ga, zeggen mensen 'wel winnen hè!', maar ze beseffen niet wat de sport inhoudt en hoe moeilijk winnen is", vertelt Angeli que. Ook hebben ze geen spon sors, waardoor ze alle kosten zelf moeten betalen. Nieuwe pakjes kosten wel 180 euro, en bij elk on derdeel hoort een apart pakje. Bij internationale wedstrijden komen daar reiskosten en hotel bij. „Je kan het zo duur maken als je zelf wilt", zegt Angelique. „Sommigen hebben drie jaar lang hetzelfde pakje. Of gewoon een T-shirt. Maar dat vind ik niet leuk." Deze week twirlen de meiden even niet. Het turnen gaat wel ge woon door, vertelt moeder Van de Ven. En dat is misschien wel be langrijker. „Over vier jaar wil San dra meedoen met de Olympische Spelen." Lezing woensdag 23 januari Zeeuwse Bibliotheek 19.30 uur (zaal open 19.00 uur), toegang gratis Fitness Fitaal overlegt ook met zwemschool over samenwerking. door Wendy van den Hurk vlissingen - Twee jaar zit Fitness Fitaal aan de Dynamoweg in Vlis singen, maar de sportschool heeft alweer meer ruimte nodig van het voormalige PZEM-terrein. Toen drie sportinstructeurs des tijds bekendmaakten dat ze op het Edisonpark een sportcentrum gin gen bouwen, werd met enige scep sis gereageerd. Vlissingen heeft Ten Tije toch al? En straks komt in de Mortiere nog een groot fitness centrum, werd gewaarschuwd. Maar twee jaar en vijftienhonderd leden later is het al weer tijd voor een uitbreiding. Achter de zaal van individuele fitness komt een aero bicszaal. Verder wordt een nieuwe aerobicszaal aangebouwd. Bovenin komt een Body 8c Mind-zaal. „Dat is een zaal die speciaal is ingericht voor yoga, tai chi en pilates", ver telt directeur Tanja van den Berg. „Met warme kleuren, vloerbedek king en zonder krachttoestellen." En als ze dan toch bezig zijn: ook de personeelsruimte, de kinderop vang en de testruimte worden gro ter. Fitness Fitaal krijgt er 500 vier kante meter bij. En heeft ook nog 2400 meter parkeerruimte, aan de zijkant, bijgekocht. „Want we wil len niet dat toekomstige bewoners van de woon-werkvilla's last van ons krijgen. Nu staan de auto's dik wijls langs de toegangsweg." De uitbreiding moet rond het na jaar klaar zijn. Het sportcentrum werkt met dezelfde aannemer als die Zwemschool Zeeland iets ver derop gaat neerzetten. „Die kan in één keer door. Met het zwembad is het eerste gesprek over eventue le samenwerking al gevoerd." ritthem - Lekker wandelen, voor gelicht worden over wat je ziet en nog een kop snert toe ook. Het Rit- themse dorpscomité trekt er zon dag weer opuit. De tocht, die om 13.30 uur begint in het dorpshuis, duurt een uur of drie en voert door het bos naar Rammekens en dan via de Kame- melkshoek weer terug. Daar wacht de wandelaar een kop warme snert met roggebrood en spek in dorpshuis Ons Dorpsleven. De bekendste weerman van Zee land, Jos Broeke, wandelt mee. Net als de biologische landbouwer Leo de Visser, die ook een stal met Zeeuwse trekpaarden heeft. Iedereen mag mee. De kosten be dragen 3,50 euro. Het dorpscomité is graag voorbereid op wie er zul len komen. Aanmelden kan bij de secretaris van het dorpscomité, Paula Wouters: 0118-478326 of p.wouters@zeelandnet.nl wemeldince - OBS Wemeldinge heeft sinds gisteren twee vogelhuisjes op het schoolplein, waar de vogels uit de buurt in de winter wat extra eten kunnen vinden. De hele middag stond daarom in het teken van vogels. Ru ben van Maaren (foto), de vader van Joris uit groep 1, kwam met exotische roofvogels langs om de vogelhuisjes officieel te openen. Polly, een Zuid-Amerikaanse caracara, liet zien hoe hij op de Caribische stranden aan zijn eten komt. Met zijn poten draait hij alles om wat hij tegenkomt, omdat onder schelpen en wrakhout vaak kleine beestjes te vinden zijn. Daarna mocht woestijnbuizerd Bob het goede voorbeeld geven door als eerste vo gel het vogelhuis in te vliegen. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24