Zeeland PZC Akkoord Zeeduinse Poort is nabij Bezwaren missen uitwerking niet WALCHEREN 30 en 31 21 27 Winkelen in de Veerse Poort Diefstal kistjes sinaasappelen Herdenking van watersnoodramp Kantelraam Oosterschelde, de parel van Zeeland Dinsdag 22 januari 2008 'Meer bussen in avonduren is weggegooid geld' Tip? redwalch@pzc.nl Na jaren wachten krijgt Oostkapelle zicht op nieuwe woonwijk. door Henk Postma OOSTKAPELLE - Het ziet er naar uit dat Oostkapelle eindelijk kan wor den uitgebreid met een nieuwe woonwijk. Na jaren onderhande len is een akkoord bereikt over het plan Zeeduinse Poort, dat ruimte biedt aan zestig woningen. Dat is bevestigd door de projectontwikke laar: Heijmans/Walcherse Bouw Unie (WBU). De gemeente Veere praat al zo'n acht jaar over de Zeeduinse Poort, maar pas afgelopen maand kwam het tot een mondelinge afspraak met Heijmans/WBU die tweeder de van de grond in handen heeft. Volgens WBU-directeur G. van Kralingen gaat het om een ak koord op hoofdlijnen. Enkele de tails moeten nog worden inge vuld. Daarna kan een exploita tie-overeenkomst worden gete kend. Van Kralingen verwacht dat dit op korte termijn zal gebeuren. De gemeente moet nog wel zor gen dat het bestemmingsplan in orde is. Daarna kan er gebouwd worden, verzekert de WBU-directeur. De gemeente Veere kon gisteren nog geen duidelijkheid verschaffen. De exploitatie-overeenkomst regelt on der meer wat voor woningen er ge bouwd worden. De dorpsraad van Oostkapelle maande het gemeentebestuur afge lopen jaar om nu eindelijk eens tot afwikkeling van de zaak te ko men. En anders zou de gemeente De nieuwe wijk bij Oostkapelle moet ruimte bieden aan zestig woningen. Projectontwikkelaar Heijmans/Walcherse Bouw Unie bezit tweederde van de grond. elders in het dorp maar naar bouw mogelijkheden moeten zoeken. Afgelopen week liet dorpsraad voorzitter S. Lous zich nog scep tisch uit over de voortgang van de onderhandelingen. Hem was ter ore gekomen dat halfweg deze maand een exploitatie-overeen komst zou worden getekend. Maar een uitnodiging daarvoor bleef uit. Dat deed hem het ergste vrezen. De nieuwe woonwijk moet verrij zen tussen de Noordweg (waar over het doorgaand verkeer het dorp in komt) en de Duinweg (die de dorpskom met het strand ver bindt). Ondertekening van een ak- MIDDELBURG - Het voorjaar was wat al te optimis tisch bedacht, maar in het najaar moet winkelcen trum Veerse Poort toch echt open gaan. Op de fo to is het eerste deel, met winkels en appartemen ten erboven, al goed te zien. Het tweede deel is alleen nog maar uitgegraven. Dat worden apparte menten, maar daarvan moet eerst zestig procent verkocht zijn. Tussenin komen 130 parkeerplaat sen. Het winkelcentrum wordt aardig groot voor Middelburgse begrippen. De Albert Heijn heeft al een contract getekend. Waarschijnlijk zijn Kruid vat en Marskramer onderweg, foto Peter Buteijn ARNEMUIDEN - Vijftig kistjes sinaas appelen zijn tussen zondagavond en maandagochtend gestolen uit een oplegger van een vrachtwa gen. De oplegger stond van zondaga vond negen uur tot maandagoch tend zes uur gestald op een par keerterrein langs de A58 ter hoog te van Arnemuiden. De 34-jarige chauffeur, afkomstig uit Spanje, merkte pas bij het afle veren van zijn lading, dat er een ge deelte was gestolen. Plan voor inrichting Kromme Nieuwstraat is aangepast. door Miriam van den Broek OOST-SOUBURG - De Kromme Nieuwstraat in Oost-Souburg gaat waarschijnlijk begin maart op de schop. De werkzaamheden aan de riolering en bestrating waren uitge steld omdat bewoners zich niet konden vinden in de nieuwe inde ling van de straat. Het plan is in middels aangepast. De bestaande parkeervakken zou den volgens het originele plan ver huizen naar de overkant van de straat, de kant met de oneven huis nummers. Maar alleen aan die zij de van de weg, hebben de bewo ners geen achterom. Zij moeten met hun fiets of brommer langs de zijkant van hun huis naar de straat lopen. Geparkeerde auto's kunnen daar de doorgang blokke ren. Vierentwintig bezwaarschriften werden ingediend en die hebben hun uitwerking niet gemist. De ge meente maakte een nieuw bestra tingsplan waarin de parkeervak ken op de huidige plek zijn ingete kend. Het college van B en W neemt vol gende week een besluit over dat tweede plan. Waarschijnlijk wordt het goedgekeurd. In dat geval kan volgende week woensdag een aan nemer worden gezocht en kan er op 1 maart begonnen worden met de werkzaamheden. De omwonen den worden voor die tijd op de hoogte gebracht van de uitvoering en de te verwachten overlast. koord is ook van belang voor de totstandkoming van een randweg. Die moet zowel de nieuwe wijk ontsluiten als de dorpskern ontlas ten van doorgaand (strand)ver- keer. Vooruitlopend op dat alles pakt de gemeente nu eerst de Duinweg aan. Die wordt in twee fasen gere construeerd. Het noordelijk deel gaat komende herfst op de schop. Een jaar later volgt dan de zuidelij ke helft. De gemeente stelt daar momenteel een klankbordgroep voor samen. Daarin zitten verte genwoordigers van omwonenden en andere belanghebbenden. OUWERKERK - Alle inwoners van Schouwen-Duiveland, Tholen en Goeree-Overflakkee krijgen een oproep om donateur te worden van het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Die groep 'vrienden' bestaat nu uit tweehonderd gulle gevers, die minstens vijftien euro per jaar betalen. Het museum hoopt dat aantal uit te breiden. Op de huis-aan-huisflyer staat ook het programma rond de herden king van de Watersnoodramp. Het museum is geopend van donder dag 31 januari tot en met zondag 3 februari tussen 13 en 17 uur. Dage lijks is er om 13.30 uur een poly goonjournaal te zien over de ramp. Een uur later volgen beel den uit een bepaald gebied: Schou wen-Duiveland (1 feb), Zuid- Hol land (2 feb) en West-Brabant (3 feb). Om 15.30 uur is er een film over ooggetuigen (donderdag om 16 uur). Op donderdag 31 januari wordt het boek Uit het water gered gepresenteerd (15 uur). Vrijdag 1 fe bruari leggen burgemeester Jack Asselbergs van Schouwen-Duive land en commissaris van de konin gin Karla Peijs een krans (10 uur). Er is een speciale wisseltentoon stelling met foto's en documenten van eerdere herdenkingen. Tip? redactie@pzc.nl Een stel uit Middelburg besloot laatst eens vroeg onder de wol te kruipen. Ze lagen nog maar net in bed, toen er werd aangebeld. Omdat ze geen bezoek verwacht ten, reageerden ze niet. Er werd voor een tweede keer aangebeld. En ook deze keer dacht het echt paar: „Kom morgen maar te rug." Niet veel later hoorden ze gestommel op het schuine dak waaronder ze lagen. De man stapte uit bed en opende het kan telraam om te kijken. De inbre ker verloor door het openslaande raam zijn evenwicht en viel van het dak af. De bewoner zag hem wegstrompelen en haalde zijn schouders op: „Je mag toch wel je eigen raam openen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23