financieel vreemdgaan uitvaart ongevraagd duur PZC Dinsdag 22 januari 2008 1 7 Webwinkels blijven onstuimig groeien Volgens Thuiswinkel.org, de brancheorganisatie van Nederland se webwinkels, komt de omzet van internetverkopen het komend jaar uit op tussen de 4,5 en 5 mil jard euro. Vorige jaar zetten de webwinkels zo'n 3,8 miljard euro om. Ten opzichte van een jaar eer der steeg de omzet afgelopen jaar met eenderde. De Nederlandse Thuiswinkelorganisatie denkt dat er momenteel zo'n 20.000 web winkels in Nederland actief zijn. Volgens het CBS en de Kamer van Koophandel komt dat aantal ech ter niet boven de 10.000 uit. Goedkoop alternatief voor dure software In veel bedrijven komt illegale soft ware voor. Vaak weten mensen niet eens dat programma's illegaal zijn. Maar als de opsporingsdien sten erachter komen, kan dat tot forse boetes leiden. Een van de oorzaken van illegale software is het vaak forse prijskaartje van lega le programma's. Bizz heeft daarom op zijn website bizz.nl een aantal websites gezet die gratis software alternatieven aanbieden. Dat zijn onder meer www.openoffice.org en www.gratisSoftwareSite Thuiswerk niet goed voor achterblijvers Thuiswerken is een manier om fi les te vermijden en bovendien zou het goed zijn tegen stress. Maar de collega's die op kantoor achterblij ven zijn er niet zo gelukkig mee, volgens een Amerikaans onder zoek waaruit Management Team citeert. 'De achterblijvers ervaren hun werkplek als minder leuk, hebben minder emotionele ban den met collega's en met het be drijf'. Overigens blijkt uit een an der onderzoek dat thuiswerkers minstens evenveel uren maken als hun collega's op kantoor. Maar dan zijn we waarschijnlijk al tijd nog beter af dan bij onze kren terige huisbankier. Zo niet: dan zijn toch zo weer vertrokken? Misschien slapen we niet lekker bij de gedachte dat ons geld in han den is van een bank in een land waar we misschien niet eens op va kantie willen. Maar dankzij De Ne- derlandsche Bank (DNB) hoeft on ze gemoedsrust er niet onder te lij den. Alle banken die een vergun ning hebben van DNB vallen on der het depositogarantiesysteem, zodat ons geld tot een bepaald maximum veilig is. De buitenlandse banken zijn zelf standige Nederlandse filialen van buitenlandse moeders. DNB houdt niet van onrust in de markt en heeft er belang bij dat het pu blieke vertrouwen in het bankstel- sel ongeschonden blijft. Daarom ziet de centrale bank er streng op toe dat banken op verantwoorde wijze hun werk doen, dus ook dochters van buitenlandse ban ken. Mocht er desondanks wat misgaan met ons spaargeld (het nachtmer riescenario is een faillissement), dan vergoedt DNB volgens het de positogarantiesysteem maximaal 20.000 euro per persoon. Hebben we de spaarrekening samen met onze partner, dan staat DNB borg voor het dubbele, dus 40.000 eu ro. Van de volgende 20.000 euro krij gen we altijd nog 90 procent te rug, mocht de spaarinstelling van onze keuze bankroet gaan. Ook Nog maar één keer gegevens verstrekken Mensen die zich inschrijven voor werk of die een uitkering aanvra gen, hoeven binnenkort nog maar één keer gegevens te verstrekken. Wie aan het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) zijn opleiding en werkervaring heeft gemeld, hoeft dat later niet nog eens te doen bij het (UWV). De eenmali ge gegevensuitvraag wordt moge lijk dankzij het Digitaal Klantdos sier. Het UWV, CWI, en gemeen ten wisselen in dat digitaal dossier elektronisch gegevens van hun klanten uit. voor het spaargeld van onze kinde ren geldt dit. Kantoren van Nederlandse ban ken die in een andere lidstaat van de Europese Unie zijn gevestigd, vallen ook onder het depositiega rantiestelsel. Op de website van DNB is na te trekken welke ban ken een vergunning hebben en welke niet. Zijn we inmiddels rijk en overschrijdt ons kapitaal de 40.000 euro, dan wordt het tijd het zekere voor het onzekere te ne men. We spreiden ons risico en zetten niet al ons geld bij één bank, maar verdelen het over ver schillende banken. Het moet wel heel gek gaan, willen er tegelijk meerdere banken op de fles gaan. www.dnb.nl sen om te zetten in een waardepo- lis, die wel geld uitkeert. Yarden heeft berekend dat mevrouw Spar- redam op basis van haar betaalde premie 1.700 euro krijgt bij haar overlijden. Dat is natuurlijk veel te weinig, een uitvaart kost al gauw 5.000 euro. De moeder van Jan Sparre- dam is niet de enige die ge dupeerd is. Onmiddellijk nadat Yarden zijn verzekerden in een brief van de polis wijziging op de hoogte heeft gesteld, regent het protesten. Advocaten en consu mentenrubrieken op tv bemoeien zich ermee. Ook wordt een offi ciële klacht ingediend bij de Ge schillencommissie Uitvaartwezen (sinds kort ondergebracht bij het Klachteninstituut Financiële Dienstverlening). Waar de klanten van Yarden voor- Welke geschillen Wie een geschil heeft met zijn uitvaartondernemer kan de hulp inroepen van de Geschillencommissie Uitvaartwezen. De ondernemer moet lid zijn van het Nederlands Verbond van Uitvaartor ganisaties of van Nardus of bij de Geschillencommissie zijn geregistreerd. De Commissie behandelt geschillen die betrekking hebben op onder meer de financiële afwikkeling van de uitvaart, het verzenden van rouwcir- culaires, het plaatsen van rouwadvertenties, het verloop van de begrafenis of crematie, enzovoort. Een klacht indienen kan via de website van de Stichting Geschillencommis sies voor Consumentenzaken (SGC). Een klacht wordt behandeld als het klachtengeld is overgemaakt. Informatie over de Geschillencommissie Uitvaartwezen op www.geschil- lencommissie.nl of op www.sgc.nl De SGC is telefonisch bereikbaar op 070-3105310. kritiek eens en adviseert Yarden om klanten de mogelijkheid te bie den hun oude polisvoorwaarden te behouden. Yarden volgt dat advies en uitein delijk worden bij 1.600 verzeker den de nieuwe polisvoorwaarden weer teruggedraaid. Zij zijn weer in natura verzekerd, en hoeven niet bang te zijn dat ze een veel te laag bedrag in contanten krijgen uitgekeerd. Thuiswerken helpt tegen files op de snelwegen. foto ANP Of van oorsprong Russisch, zoals de Amsterdam Trade Bank (4,5 procent). Het zijn grote financiële conglomeraten en geen obscure be drijfjes. In economiëen die groei en als kool moeten ze veel geld aantrekken. Daarom hebben ze hun oog laten vallen op ons, geld- hamsteraars. Ook sommige Neder landse spaarinstellin- gen proberen ons bin nen te hengelen met aantrekkelijk aas. Ohra komt over de brug met 6,25 pröcent over het eerste halfjaar, vrij opneembaar. Ohra speculeert op onze laksheid. Blijven we na dat halve jaar han gen, dan zakt bij Ohra de rente (huidig tarief) naar 4,25 procent. foto ANP al over gevallen zijn, is dat de ver zekeraar de polisvoorwaarden een zijdig heeft veranderd. Ze hebben geen keuze meer tussen verschil lende soorten verzekeringen. De geschillencommissie is het met die

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17