Philips maakt zich minder afhankelijk Fiod-ECD doet inval bij Palm Invest Vliegerend goedkoper de oceaan over PZC Dinsdag 22 januari 2008 13 bremen - Een enorme vlieger hangt op enkele honder den meters hoogte boven de MS Beluga SkySails, het eerste moderne vrachtschip dat deels wordt aangedre ven door de wind. Het schip is gisteren begonnen aan zijn veertiendaagse reis van Bremen naar Venezuela. Nu de brandstofprijzen tot recordhoogte zijn gestegen, zoe ken rederijen naar alternatieven voor de dure en vervui lende olie. De computergestuurde vlieger maakt opti maal gebruik van de windstromen en levert daarmee cir ca de helft van de vereiste stuwkracht. De Duitse eige naar van het schip denkt 2000 euro per dag te bespa ren op de brandstofkosten. foto SkySails/CPD Elektronicaconcern zet meer in op opkomende markten als China. amsterdam - Philips kijkt met zelf vertrouwen naar de nabije toe komst. Het elektronicaconcern acht zichzelf goed in staat de ver wachte mindere economische tij den te doorstaan en toch zijn doel stellingen voor verbetering van de omzet en de winstgevendheid te halen. Dat zei bestuursvoorzitter Gerard Kleisterlee gisteren in een toelich ting op de resultaten over het vier de kwartaal en over het boekjaar 2007. De cijfers van Philips in het vierde kwartaal overtroffen de ge middelde verwachting van analis ten. Philips heeft zichzelf minder af hankelijk gemaakt van de VS en Europa door sterk in te zetten op groei in opkomende markten, zo als China en India waar een groei van 20 procent werd behaald. In middels komt uit die landen een derde van de totale omzet van daan. China is nu de op twee na pW De cijfers van Philips in het vier- de kwartaal overtroffen de ge middelde verwachting van analis ten. Philips kijkt met zelfvertrou wen naar de nabije toekomst. grootste markt die Philips bedient. Ook is Philips zich meer gaan toe leggen op producten die de winst gevendheid verhogen en minder afhankelijk zijn van economische schommelingen. Lampen en medi sche apparatuur zijn belangrijker geworden. Philips is gestopt met de productie van chips en mobiele telefoons en is ook aan het snoeien in zijn aanbod van consu mentenelektronica. Zo houdt Philips de productie van televisies kritisch tegen het licht, omdat de apparaten met name in de VS te weinig opleveren. Klei sterlee sloot zelfs niet geheel uit dat Philips zijn televisie-activitei ten geheel verkoopt, al voegde hij eraan toe dat dit niet direct voor de hand ligt. Philips deed de twee grootste over names uit zijn geschiedenis, ver kocht belangen ter waarde van 3 miljard euro en kondigde een aan- deleninkoop van 5 miljard euro aan. De omzet steeg in 2007 op ver gelijkbare basis met 5 procent tot 26,8 miljard euro. Onder de streep bleef 4,17 miljard euro over, tegen 5,38 miljard euro in 2006. In het vierde kwartaal boekte Philips een omzet van 8,37 miljard euro en een nettowinst van 1,39 miljard. Daarbij waren echter boekwinsten van 1,1 miljard euro meegenomen door de verkoop van belangen. door Gert van Harskamp hilversum - De zeepbel rond vast goedfonds Palm Invest is gisteren met veel kabaal geknapt. De fiscale opsporingsdienst Fiod-ECD heeft bij invallen in verschillende kan toorpanden en villa's vijf aanhou dingen verricht en de boekhou ding meegenomen. Palm Invest, vorige maand nog hoofdsponsor van de Miljonairs- fair, heeft geld opgehaald bij ver mogende particulieren om te be leggen in vastgoed in Dubai. De Fiod-ECD heeft beslag gelegd op de boekhouding, de kantoor panden en luxe goederen. De op sporingdienst meent dat slechts een gedeelte van het geld is belegd in Arabisch vastgoed en dat de be- Ahold wil af van moederconcern C1000 amsterdam - Ahold overweegt om zijn meerderheidsbelang in branchegenoot Schuitema, moe derbedrijf van Ciooo, te verkopen aan investeringsmaatschappij CVC Capital Partners. Ahold maakte gisteren bekend hierover met beide partijen te on derhandelen. Schuitema, dat voor ongeveer 73 procent in handen is van Ahold, zou tegelijkertijd wel tientallen winkels aan Ahold over dragen. Ahold meldt dat het gaat om meer dan vijftig winkels. Schuitema houdt het op 'minder dan 75'. Eerder werd bekend dat Schuitema binnenkort een reorga nisatie zal aankondigen. Shell waarschuwt voor energieplannen van EU amsterdam - De plannen die de Europese Commissie deze week bekendmaakt om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen, kunnen de concurrentiepositie van de Europese industrie in ge vaar brengen. Daarvoor heeft Shell-topman Jeroen van der Veer gisteren gewaarschuwd. Ook zouden de plannen - waarbij de industrie emissierechten niet meer gratis krijgt, maar moet ko pen in een veiling - juist slecht kunnen uitpakken voor het mi lieu. Van der Veer is voorzitter van de werkgroep energie en klimaat verandering van de Europese Ron de Tafel van industriëlen. drijfstop van Palm invest zich met de rest van het belegde vermogen heeft ondergedompeld in luxe. Onder de aangehouden mensen zitten twee directeuren. Daarnaast zijn ook investeerders opgepakt. Zij worden beschuldigd van ver duistering, oplichting en overtre ding van de Wet Toezicht Effecten verkeer. Groei inflatie in 2007 met 1,6 procent laag voorburg - De prijzen ziin vorig jaar in Nederland met gemiddeld 1,6 procent gestegen. Dat is een half procentpunt meer dan een jaar eerder. Vergeleken met andere Europese landen - de gemiddelde prijsstijging in de eurozone is 2,1 procent - blijft de inflatie laag. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS) maakte dat gisteren be kend. De lage inflatie is vooral te danken aan audio-, video- en com puterapparatuur, waarvan de prij zen gemiddeld 12 procent lager wa ren dan in 2006. Volgens het CBS is de prijsstijging voor het vierde achtereenvolgende jaar minder dan 2 procent. TNT houdt poot stijf in Duits loonconflict amsterdam - Het Nederlandse postbedrijf TNT is vooralsnog niet bereid zijn postbezorgers in Duits land meer te betalen dan het van plan was. Duitse vakbonden drei gen TNT met een omvangrijke boycot, omdat het bedrijf zich niet zou houden aan het wettelijk mini mumloon voor postbodes. „Als we wettelijk worden verplicht om meer te betalen, zou dat tot ge volg kunnen hebben dat we op be paalde delen van de postmarkt niet meer actief kunnen zijn in Duitsland", aldus een TNT-woord- voerder. Hij zei dat TNT zich br raadt op alle juridische mogelijkh' den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13