Hezbollah biedt lichaamsdelen aan Clinton en John McCain winnen Harnas legt stroomcentrale Gazastrook stil Cuba besluit in februari over toekomst van Fidel Castro pzc Maandag 21 januari 2008 9 caza-stad - De enige elektriciteits centrale in de Gazastrook is giste ren grotendeels stilgelegd. Volgens Harnas, dat de macht heeft in de Gazastrook, is een tekort aan brandstof ontstaan doordat Israël vrijdag de grens met het gebied heeft gesloten. Israël sprak gisteren tegen dat de centrale niet genoeg brandstof heeft en beschuldigde Harnas ervan een crisis te simule ren. Twee derde van de elektriciteit in de Gazastrook komt rechtstreeks uit Israël. Door de sluiting van de centrale zit nu een derde van de bevolking zonder stroom. Onder de bewoners was geen sprake van paniek. Er werd wel gehamsterd. Israël heeft de grensovergangen ge sloten om Harnas onder druk te zetten een eind te maken aan de dagelijkse raketaanvallen op Israël. Israël blijft wel gewoon stroom aan de Gazastrook leveren. Mitt Romney 'krijgt' verwaarloosd Nevada voor Republikeinen. columbia - John McCain en Hilla ry Clinton zijn de winnaars gewor den van de zaterdag gehouden voorverkiezingen voor het Ameri kaanse presidentschap. McCain won bij de Republikeinen in South Carolina. Clinton was in Nevada de sterkste bij de voorver kiezingen voor de kandidatuur van de Democratische Partij. De zege was opnieuw nipt: 51 procent voor Clinton, 45 procent voor Ba- rack Obama. John Edwards kreeg slechts 4 procent. Ook Mitt Romney behaalde een zege. De voormalige gouverneur van Massachusetts, won in Neva da bij de Republikeinen, nadat hij dinsdag ook al in Michigan had ge wonnen. Zijn rivalen hadden Ne vada echter voor een groot deel verwaarloosd om zich op de voor verkiezingen in South Carolina te kunnen concentreren. Romney kwam er in South Caroli na niet aan te pas. Na het tellen van vrijwel alle stemmen had Romney de steun van 15 procent van de kiezers. Winnaar McCain haalde een score van 33 procent. De tweede plaats was voor Mike Huckabee die 30 procent van de kiezers achter zich kreeg. Fred Thompson werd derde met 16 pro cent. De Democraten houden pas vol gende week zaterdag voorverkie zingen in South Carolina. Hillary Clinton haalde in Nevada een nipte overwinning op haar ri vaal Barack Obama. John McCain versloeg Mike Huckabee bij de voorverkiezing in South Carolina. Verontwaardiging in Israël over ruilvoorstel van Hassan Nasrallah. door onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - De verontwaardiging in de Israëlische ministerraad kende gisteren geen grenzen. „Het wordt tijd dat die rioolrat voorgoed in een gat verdwijnt", meende de ene bewindsman. „Zijn optreden doet me denken aan dat van Adolf Hitler", vond een ander. Doelwit van de moorddadige taal was Hassan Nasrallah. De leider van de Libanese Hezbollah had za terdag even zijn ondergrondse schuilplaats verlaten om voor zijn sjiitische achterban te verschijnen. In zijn toespraak bood hij aan li- Zeker 82 vluchtelingen verdronken bij Jemen sana'a - Enkele kilometers voor de kust van Jemen zijn zeker 82 Afrikaanse vluchtelingen verdron ken, nadat hun boot vrijdagavond in zwaar weer was omgeslagen. De meeste vluchtelingen kwamen uit Somalië. Nog 28 mensen wer den gisteravond vermist. Vissers konden dertig mensen redden. 'VS stuurden gewonde militairen naar Irak' colorado springs - Het Ameri kaanse leger heeft vorige maand 79 gewonde militairen onder druk gezet om te dienen in Irak. Dat heeft de krant Denver Post gemeld op basis van interne leger-emails. De meeste militairen kregen aange paste werkzaamheden, die zij vol gens dokters aankunnen. Het leger heeft moeite voldoende militairen op de been te brengen. chaamsdelen van gesneuvelde Is raëlische militairen te ruilen voor in Israël gevangen zittende leden van zijn militie. Nasrallah richtte zich direct tot de nabestaanden, kennelijk om de druk te vergroten. „O zionisten, uw leger liegt u voor", zei hij. „Uw leger heeft lichaamsdelen van uw militairen in onze dorpen en op ons land achtergelaten. We heb ben hoofden van uw militairen, we hebben handen, benen en zelfs een lichaam dat nog voor de helft of drie kwart compleet is." Het Israëlische ministerie van De fensie bevestigt dat Hezbollah stof felijke resten in handen heeft van waarschijnlijk tien militairen, maar het zegt niet te willen mee werken aan 'het slaan van winst uit de handel in lichaamsdelen'. Peil Middellandse Zee bij costa's gestegen madrid - Aan de Spaanse costa's is het peil van de Middellandse Zee de afgelopen vijftig jaar met 8 cen timeter gestegen. Als die tendens zich voortzet, kan het waterpeil in de periode tot 2050 met nog eens 25 centimeter stijgen. Dat blijkt uit een onderzoek van het Spaanse in stituut voor Oceanografie. Medicinale planten met uitsterven bedreigd londen - Honderden geneeskrach tige planten worden met uitster ven bedreigd door onder meer ont bossing en omdat zij te vaak uit de natuur worden weggehaald. Het gevolg kan zijn dat minder medicij nen tegen ziekten worden ontwik keld. Dat meldt de Botanie Gar dens Conservation International. Deze organisatie vertegenwoordigt botanische tuinen in 120 landen. In de oorlog van 2006 sneuvelden in Libanon 119 Israëlische militai ren. Het leger kon in het vuur van de strijd niet alle doden compleet bergen, ondanks de erecode dat het geen doden en gewonden in het terrein achterlaat. De joodse godsdienst schrijft voor dat overle denen ongeschonden, of zo onge- 'We hebben hoofden, handen en benen van uw militairen' schonden mogelijk, worden begra ven. Die regel heeft geleid tot ma cabere taferelen, die kennelijk de inspiratie vormden voor Nasral- lah's aanbod. In 1998, na lange on derhandelingen, konden vijftig le vende en veertig dode Libanezen terugkeren naar hun vaderland, in ruil voor de stoffelijke resten van slechts drie Israëlische militairen. Vorig jaar oktober stuurde Israël een gevangen zittende Hezbol- lah-strijder en de lichamen van twee van diens collega's naar Liba non. In ruil daarvoor ontving het het stoffelijk overschot van een burger, die voor de Israëlische kust bij het zwemmen was verdronken en in Libanon was aangespoeld. Nasrallah heeft eerder geprobeerd met de in zijn bezit zijnde li chaamsdelen te venten. Israël zegt dat het bereid is zeven Hezbol- lah-strijders vrij te laten, maar dan moeten de twee soldaten die Hez bollah op de eerste dag van de oor log van 2006 heeft ontvoerd, in de transactie zijn inbegrepen. HAVANA - Een man in de Cubaanse hoofdstad Dat parlement neemt op 24 februari een besluit zondheidsredenen de macht over aan zijn broer brengt zijn stem uit. Meer dan acht miljoen Cuba- over de toekomst van de zieke leider Fidel Cas- Raül. Sindsdien is hij niet meer in het openbaar nen konden gisteren in de eenpartijstaat een tro. Dat heeft interim-president Raül Castro giste- verschenen. nieuw parlement kiezen. ren gezegd. Fidel Castro droeg in juli 2006 om ge- foto Dado Caldieri/AP de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN wegens gebrek aan baten: op 18 januari 2008 inzake (F.03/42) SPAAR SELECT AXEL B.V.. vest.adr. Noordstraai 41.4571 GC Axel. KvK 22047606. K.G. Dijkstra, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9