'Spanje verijdelt aanslag' Fascinerend CHINA Kenia blijft het toneel van geweld K RAS. INI! boek online of bel 0900 - 9697 PZC Maandag 21 januari 2008 7 Ooggetuigen; taferelen hebben veel weg van slachtpartijen Rwanda. NAIROBI - Kenia blijft het toneel van etnisch geweld en politiek ge ruzie na de tumultueus verlopen presidentsverkiezingen van eind vorige maand. Honderden doden, honderdduizenden verdrevenen en gigantische economische scha de ten spijt willen de autoriteiten en oppositie niets weten van toe nadering. Beschuldigingen over wie er verantwoordelijk is voor het geweld, vliegen over en weer. Dagelijks sterven in het Afrikaanse land mensen door de hand van et nische tegenstanders en in het af gelopen weekeinde was het niet anders. Met pijl en boog, kapmes sen en speren gingen aanhangers van president Mwai Kibaki en van oppositieleider Raila Odinga el kaar te lijf Ooggetuigen beschrijven taferelen die griezelig veel weg hebben van de massale slachtpartijen in Rwan da in 1995. „Ik zag drie mensen die waren gedood met pangas (mache tes) met hakwonden op het hoofd, snijwonden op de rug en een afgehakte hand", zei freelance fotograaf Samuel Oduor gisteren. Zelfs in de hoofdstad Nairobi vin den onder de neus van de politie etnische zuiveringen plaats. Ki- kuyu-stamleden zetten gisteren le den van de Luo-stam van Odinga hun huizen uit in de sloppenwijk Matare. Vechtpartijen die daarop uitbraken, eisten levens. Ten westen en noordwesten van de hoofdstad gaat het geweld ook onverminderd door. In de Rift Val lei kwamen dit weekeinde zeker acht mensen om door etnisch ge weld. Veertien mensen gepakt die mogelijk wilden toeslaan in Barcelona. MADRID - De Spaanse politie heeft veertien mensen gearresteerd die mogelijk een aanslag wilden ple gen in Barcelona. Dat heeft minister Alfredo Pérez Rubalcaba van Binnenlandse Za ken zaterdag bekendgemaakt. Het zou gaan om radicale moslims. De verdachten zijn twaalf Pakista- nen en twee Indiërs. De politie ar resteerde hen in de nacht van vrij dag op zaterdag. Tijdens huiszoe kingen in Barcelona, de tweede stad van het land, werden onder meer computers en tijdontstekers in beslag genomen. Minister Rubalcaba zei dat het 'een goed georganiseerde groep be treft die verder ging dan ideolo gisch radicalisme'. De verdachten waren van plan om zich 'materiaal te verschaffen dat gebruikt zou kunnen worden voor de fabricage van explosieven'. Volgens de minis ter is het 'waarschijnlijk' dat som mige arrestanten onschuldig zijn. Spanje was in 2004 het toneel van de bloedigste aanslag van radicale moslims in Europa tot dusver. Op 11 maart van dat jaar ontploften in de hoofdstad Madrid bommen in vier forensentreinen. Daarbij kwa men 191 mensen om het leven en raakten achttienhonderd mensen gewond. De operatie in het weekeinde had plaats op basis van informatie van Spaanse en buitenlandse inlichtin gendiensten. Kort na middernacht vielen agenten vijf huizen binnen in de wijk Raval, waar veel mos limimmigranten wonen. Meer ar restaties worden niet uitgesloten. De Spaanse politie heeft veer- tien moslims opgepakt die moge lijk een aanslag wilden plegen. Volgens Spanje gaat het om een goed georganiseerde groep. Volgens de krant El Pais heeft de Spaanse veiligheidsdienst CNI Frankrijk, Groot-Brittannië en Por tugal gewaarschuwd voor ophan den zijnde aanslagen. Het doelwit zou mogelijk de Pakistaanse presi dent Pervez Musharraf zijn. Mus harraf is gisteren in Brussel aange komen. Hij begint hier een acht daagse rondreis door Europa. Hij komt niet naar Nederland. De Spaanse autoriteiten zien mos limmilitanten als de grootste be dreiging voor de veiligheid; meer nog dan de Baskische terreurbewe ging ETA. De ETA strijdt al decen nia voor onafhankelijkheid van Baskenland. Moslims komen opnieuw bijeen na een huiszoeking van de politie in Barcelona. foto Manu Fernandez/AP 15-/18-daagse vlieg-/rondreizen Kijk voor nog meer voordelige China-reizen op KRAS.nl Nergens oordeliger v/anaf Supervoordelig kennismaken met China! Dat kan nü bij KRAS! Want wij bieden u een compleet verzorgde rondreis vanaf slechts 1349. Een spotprijs als u bedenkt dat hierbij luchtha venbelastingen en binnenlandse vluchten zijn inbegrepen! 15 dgn RONDREIS 'KLASSIEK CHINA' v.a. 1349 We starten in keizerlijk Beijing, waar we onder meer de Grote Muur, het Zomerpaleis en de Verboden Stad bezoeken. Vervolgens maken we uitgebreid kennis met Xi'an, Luoyang en Suzhou. We eindigen in de bruisende wereldstad Shangai! Vertrekdata: vrijdag van 7/3 t/m 27/10. Prijs is p.p. bij 2 pers. Voor reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/25009 Twee weken op rondreis langs alle highlights van China vanaf slechts 1529... dat is alléén mogelijk bij KRAS! Vanuit wereld steden als Beijing en Shanghai reizen we naar pittoreske dorp jes en de romantische Karstbergen. Dit mag u niet missen! 15 dgn RONDREIS 'HIGHLIGHT OF CHINA' v.a. 1529 De eerste dagen van onze reis staan in het teken van Olympisch Beijing. Vervolgens reizen we via Xi'an naar Shanghai en bewonderen we het karakteristieke landschap van Guilin. De laatste dagen bezoeken we Yangshuo en Guangzhou. Vertrekdata: woensdag van 9/4 t/m 29/10 Prijs is p.p. bij 2 pers. Voor reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/25201 Nieuwe rondreis! KRAS presenteert u dit seizoen de nieuwe rondreis 'Verrassend China'v.a. slechts 1699! Deze reis gaat niet alleen naar klassieke highlights als Beijing en Xi'an, maar ook naar het unieke Stenen Woud en het authentieke Lijiang. 18 dgn RONDREIS 'VERRASSEND CHINA' v.a. 1699 Allereerst staan de steden Beijing en Xi'an op het programma. Vervolgens zakken we af naar het ongerepte zuiden van China en bewonderen we onder meer Lijiang, het hooggelegen Dali, 'Stad van de Eeuwige Lente': Kunming en het Stenen Woud. Vertrekdata: 17/4, 13/5, 10/6, 8/7, 9/9 en 3/10. Prijs is p.p. bij 2 pers. Voor reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/25204 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7