Prinses Margriet krijgt 'allermooiste cadeau ooit' Vrouwen draaien toch op voor kosten van pil Bekendmaking Soepeler omgaan met aangifte tegen Koranfilm stuit op verzet 6 Maandag 21 januari 2008 PZC Verzekeraar verrekent voorbehoedmiddel via het eigen risico. door Anita de Haas DEN HAAG - De anticonceptiepil en andere voorbehoedmiddelen op re cept zitten sinds dit jaar weer in het basispakket van de zorgverze kering, maar vrouwen betalen ge woon zelf de rekening. De zorgverzekeraar zal de anticon ceptiepil in rekening brengen op het eigen risico van 150 euro; mits dat eigen risico al 'vol gemaakt' is door andere zorgkosten. Half november vorig jaar nog deed minister Ab Klink van Volksge zondheid de Tweede Kamer de toe zegging dat de pil slechts voor een deel onder het eigen risico zou val len. Later is de minister daarop terugge komen zonder dat daar veel rucht baarheid aan is gegeven. De rede nering erachter was: voor vrou wen tot 21 jaar zat de pil al in het basispakket, maar ging de reke ning van zo'n 60 euro per jaar van hun no-claimtegoed af Dus waar om nu dan voor alle vrouwen bui ten de eigenrisicoregeling houden. Het eigen risico van 150 euro ver vangt sinds dit jaar de no-claimre- geling. Veel vrouwen boven de 21 jaar had den voorgaande jaren een aanvul lende verzekering waar de anticon ceptiepil uit werd vergoed. Omdat zij op die manier ook zelf de reke ning betaalden, ontbreekt in feite de relevantie van het onderbren gen van de pil in de basisverzeke ring. De enigen die er baat bij heb ben, zijn vrouwen met een laag in komen en andere zorgkosten. Zij worden, evenals anderen met lage inkomens en studenten, bijna vol ledig voor het eigen risico gecom penseerd door een hogere zorgtoe- slag. Ontgrondingenwet Winnen van oppervlaktedelfstoffen Mededeling De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat deelt, op grond van artikel 3:18, vierde lid, van de Algemene wet bestuursrecht, mede dat in de periode van 27 november 2007 tot en met 7 januari 2008 een door Van der Endt-Louwerse B.V. te Yerseke ingediende aanvraag om een vergunning op grond van het Rijksreglement Ontgrondingen ter inzage heeft gelegen. De aanvraag betrof het winnen van 120.000 m3 schelpen in de Voordelta van de Noordzee. Met de aanvraag heeft ook het ontwerp van het daarop te nemen besluit ter inzage gelegen. In de periode van terinzagelegging zijn geen zienswijzen ingebracht. In verband hiermee is conform artikel 3:18, vierde lid, van de Algemene wet bestuursrecht op de aanvraag beslist. Bekendmaking De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt hierbij, op grond van de Algemene wet bestuursrecht, bekend dat zij bij besluit van 14 januari 2008 met kenmerk WSV/0060 de gevraagde vergunning voor de jaren 2008 tot en met 2010 voor het winnen van (fossiele) schelpen in de Voordelta van de Noordzee aan Van der Endt- Louwerse B.V. te Yerseke heeft verleend. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen tijdens kantooruren ter inzage van 22 januari 2008 tot en met 3 maart 2008 bij Rijkswaterstaat Noordzee, Lange Kleiweg 34 te Rijswijk (ZH). Desgewenst kan men over het besluit en de stukken tele fonisch informatie inwinnen bij de Ministerie van Verkeer en Waterstaat heer F. de Roo van Rijkswaterstaat Noordzee: 070 - 336 67 35. Beroep en voorlopige voorziening Tegen het besluit kan tot en met 3 maart 2008 beroep bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State worden ingesteld. Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling bestuursrecht spraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage met ten minste een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroep, een vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit. Tevens kan een verzoek worden gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van voornoemde afdeling. Van de indiener van een beroepschrift/ verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening wordt een bedrag aan griffiegeld geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen, kunt u zich in verbinding stellen met de griffie van voornoemde afdeling. Rijswijk, 14 januari 2008. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunning verlening Rijkswaterstaat Noordzee, mevrouw ir. E.M. van Grol Rijkswaterstaat Verrassingsfeestje voor 65-jarige Oranje valt goed in de smaak. door Hans Jacobs APELDOORN - Prinses Margriet houdt niet van verrassingen. Zij houdt - het is een Oranje-kwaal - liever de regie in eigen hand. De prinses houdt ook niet van verjaar dagsfeestjes, bekende zij zaterdag in Apeldoorn. Het Arnhemse dans gezelschap Introdans nam dus een zeker risico toen het Margriet als verrassing voor haar 65ste verjaar dag een speciale dansvoorstelling aanbood. Maar het pakte goed uit. „Dit is het aller-, allermooiste cadeau dat ik ooit heb gekregen en de mooi ste verrassing ooit", aldus een uit gelaten Margriet na afloop. Met een speels en vrolijk programma, met werk van onder anderen Hans van Manen en Ton Wiggers, vermaakte en boeide Introdans de honderden feestgangers in theater Orpheus. „Geen van ons kan dan sen zoals Introdans dat doet", ver zuchtte Pieter van Vollenhoven, maar kijken was ook leuk. De Oranjes waren bijna voltallig in Apeldoorn, met naast het voltal lige gezin van Margriet en Pieter, ook koningin Beatrix en twee van haar zoons met echtgenotes en Ire ne's kinderen Carlos en Carolina. Alleen prins Willem-Alexander en prinses Maxima ontbraken. Die vieren in Argentinië alvast de tach tigste verjaardag van Maxima's va der Jorge Zorreguieta, die op 28 ja nuari jarig is. De toon voor het dansfeest werd gezet door het kinderballet 'Hap py, happy birthday babe'. Dat be leefde enkele maanden geleden zijn wereldpremière bij de 75ste verjaardag van Hans van Manen Prinses Margriet toost samen met Pieter van Vollenhoven op haar verjaar dag. foto Robin Utrecht/ANP en zorgde ook nu voor een ont spannen, vrolijke sfeer. Tot verras sing van iedereen speelde Pieter van Vollenhoven aan het slot van het ballet ook een rol. Niet dan send, maar als voorzanger bij het 'lang zal ze leven' en als opper- spreekstalmeester. Pieter was in het Koninklijk Huis archief gedoken en was daar ge stuit op een briefwisseling uit ja nuari 1943. „Heeft ze dan geen rim- 'Mij wordt vaak gevraagd waar de eeuwige jeugd van mijn vrouw vandaan komt' pels?", vroeg koningin Wilhelmi- na twee dagen na de geboorte van haar kleinkind Margriet in het ver re Canada. In haar schrijven klonk ongeloof over de poezelige be schrijving die haar dochter prinses Juliana had gegeven van de 'beeldi ge, piepkleine, roze en gave baby' Margriet. „Een zuigeling die mooi is?", vroeg Wilhelmina, die des tijds in ballingschap in Londen woonde. „Zij heeft nog steeds geen rimpels", verklaarde Pieter van Vollenhoven in zijn humoris tische en warme inleiding van de feestavond. „Mij wordt deze dagen vaak gevraagd waar de schoonheid en de eeuwige jeugd van mijn vrouw vandaan komen. Men wil weten wat haar geheim is. En daar bij wordt, vaker dan mij lief is, ge zegd: 'Jij kan het geheim niet zijn'." Misschien ligt het geheim verscholen in een boek over wilde planten dat Pieter onlangs open sloeg. „De margriet is overblij vend", las hij daar tot zijn niet ge ringe geruststelling. „We kunnen dus nog heel lang blijven genieten van de vrouw die wordt beschre ven als bescheiden, loyaal en die ook de hulpverlening hoog in het vaandel heeft staan. Vandaar dat ik hier sta", aldus Pieter, die ook aan dacht schonk aan de 'bijna jarige' schoonzus koningin Beatrix, die volgende week zeventig wordt. www.royalblog.nl Politie wil zich niet laten gebruiken 'om stoom af te blazen'. AMSTERDAM - De politie is geadvi seerd soepel om te gaan met aan giften over de Koranfilm waar PW-politicus Geert Wilders aan werkt. Agenten moeten aangiften ook opnemen als er niet evident sprake is van een strafbaar feit. Tegen dit advies is meteen verzet ontstaan. Korpsbeheerder Hubert Bruis van de politie Limburg Noord, zegt 'verbaasd' te zijn over het advies van het Landelijk Exper tisecentrum Diversiteit (LECD) van de politie, om het aangiftebe- leid te versoepelen voor klagers over de Wildersfilm. „Ik kan zo van alles bedenken, maar een juri disch instrument als het doen van aangifte oneigenlijk inzetten als praatpaal, gaat me te ver." Directeur Bert Poeiert van het LECD verwacht dat door een soe pele omgang met aangiften van be lediging of discriminatie 'een juis te wijze van stoom afblazen wordt gecreëerd'. Het expertisecentrum houdt er rekening mee dat de Ko De nog niet verschenen Koranfilm van Geert Wilders (r) blijft de ge moederen bezighouden. ranfilm en de discussie daarover tot veel aangiften zullen leiden. Het LECD wijst daarbij op een be staande richtlijn van het Open baar Ministerie over de aanpak van discriminatie. De overheid be reidt zich al geruime tijd voor op reacties die de film van Wilders kan losmaken in het binnen- en Het LECD heeft de politie geadvi- seerd soepel om te gaan met aan giftes tegen de film van Wilders. Klagers zouden zo stoom kunnen afblazen. Daar is nu kritiek op. het buitenland. Het schrijven van de LECD-directeur leidde zaterdag direct tot schriftelijke vragen van PW-Tweede Kamerlid Raymond de Roon. De partijgenoot van Geert /Vil ders heeft minister Ernst Hii^ch Ballin van Justitie voorgelegd dat een soepele acceptatie van aangif ten rondom de Koranfilm riekt naar uitlokking van aangiften te gen de PW-leider zelf De partij van Wilders vreest dat aangevers tegen de Koranfilm een voorkeurs behandeling krijgen, terwijl de po litie burgers normaal gesproken veelvuldig zou ontmoedigen om aangifte te doen. Ook korpsbeheerder Bruis ver werpt een soepel aangiftebeleid. „Ik sta daar nie. achter. Het aangif tebeleid in Nediiiand is niet be doeld om stoom af te blazen, daar zijn andere middelen voor. Aangif te doe je wanneer een strafbaar feit heeft plaatsgevonden. Het is een serieus en effectief instrument binnen de Nederlandse rechtsor de, en het lijkt mij niet wenselijk als daar op deze manier mee wordt omgesprongen. Ik zal dat mijn agenten ook niet adviseren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6