Telussa is bezig aan inhaalslag Turnsters in de prijzen Martiin Rentmeester pakt leiding bij regiokampioenschap 'n halve finale damkampioenschap pzc Maandag 21 januari 2008 39 Jeffrey Telussa heeft in Veldhoven moeite met het voltigeren. Hij moet op dit onderdeel nog zuiverder gaan turnen, vindt hij. foto Bert Jansen Kwalificatie voor EK wordt 'in principe' geen probleem voor turner. door Roeland van Vliet veldhoven - Voor Jeffrey Telussa was het regiokampioenschap van zaterdag een onbeduidende wed strijd. De zeventienjarige Middel burger was niet in Veldhoven om te winnen (wat hij wel deed), maar om extra wedstrijdritme op te doen. „Al de meerkampen die hij nu draait, zijn ter voorberei ding op het jeugd-EK", zei Harry Stapel, zijn trainer bij Turncombi- natie Zuid-West Nederland. Telussa deed de afgelopen maan den internationale ervaringen op in België en Zwiterland en op Mal ta. Overal bleek dat hij bij de beste junioren van Nederland zit en dat hij ook in Europa goed voor de dag kan komen. „Jeffrey doet aan relatief veel wedstrijden mee om- door janny Vermeule prinsenbeek - Een groot aantal Zeeuwse turnsters heeft zich zater dag tijdens het regiokampioen schap geplaatst voor de districtsfi nale. Vooral de leden van EMM Terneu- zen deden goede zaken. Maar liefst elf turnsters stroomden door naar de volgende ronde. Hierbij viel ook een aantal turnsters in de prij zen. Goud werd gehaald door Sha- rina Obrie bij de pupillen 2, Robin Wollrabe bij de pupillen t en foel ie Dhanis in de categorie instap. Zilver was er voor Amber van de Wege bij de junioren, voor Natha lie Huigen bij de jeugd en Demi Schelfhout in de categorie instap. dat hij bezig is aan een inhaalslag", legde Stapel uit. „Hij is pas op zijn tiende begonnen met turnen, wat vrij laat is. Hij heeft daardoor nog niet dezelfde bagage als leeftijdsge noten. Hij leert nu wat het is om steeds toe te werken naar een wed strijd, om tijdens toernooien goed met druk om te gaan, om daarna weer wat af te bouwen en zich ver volgens weer op een nieuwe wed strijd te richten." Telussa is de laatste tijd flink voor uit gegaan. „Mijn oefeningen wor den steeds zuiverder", vertelde de turner. „Als er nu iets fout gaat op het eerste toestel, heeft dat geen in vloed meer op de rest van de wed strijd. Vroeger - twee jaar geleden - bleef zo'n fout in mijn hoofd zit ten, maar nu niet meer." In Veldhoven liet hij ook al vroeg steekjes vallen. Op voltige ging zijn oefening niet al te vloeiend en op ringen ging een voor hem nieuw element - de zwaluw - de Brons was er voor de Terneuzense turnster Jamie-Lee Claeys. Tevens plaatsten zich voor de dis trictsfinale Many Vernimmen van Voorwaarts Axel bij de senioren, Simone Witte van EMM Terneu- zen en Neeke Scheers van Delta Sport Zierikzee bij de junioren. Bij de jeugdturnsters gingen Melissa Boerma en Lisette Kamysheva van VTV Vlissingen, Evelien Ruiter en Natasha Smits van EMM Terneu- zen door. Bij de pupillen 2 wist Ru dy de Jonge van Atlas Heinkens- zand door te dringen tot de dis trictsfinale en bij de instap Lisa den Dekker (EMM) en Jetske Meintema en Joyce den Braber van Delta Sport Zierikzee. mist in. „Maar op sprong, brug en rek deed hij daarna alsof er niets aan de hand was en haalde hij mooie scores", zei Stapel trots. Half maart is in Veldhoven de eer ste EK-kwalificatiewedstrijd voor senioren en junioren. In beide cate gorieën mag Nederland teams van 'Mijn oefeningen worden steeds zuiverder' vijf turners sturen. Telussa en Sta pel zijn ervan overtuigd dat de Middelburger zich daarbij schaart, Telussa: „Bij een wedstrijd in Zwit serland had ik de beste score van de jongens die kans maken op kwalificatie." Stapel: „Kwalificeren is in principe geen enkel pro bleem. Zijn oefeningen zijn nu al goed genoeg voor deelname aan een jeugd-EK. Maar de vraag is door Daaf Kasse beekbergen - Martijn Rentmeester heeft het in de halve finale van het Nederlands damkampioenschap voortreffelijk gedaan. In Beekber gen voegde hij dit weekeinde vier punten aan zijn totaal toe, waar door hij alleen aan de leiding gaat in zijn groep. De kloof met een achtervolgend trio (Gerlof Kolk, Gerard lansen en Sven Winkel) is twee punten. Zaterdag won Rentmeester van Gerbrand Hessing. De T\vent had kansen om de stelling overzichte lijk te houden, maar toen hij voor een dubieuze omsingeling koos, kreeg hij een geweldige aanval over zich heen. Rentmeester won uiteindelijk in een gewonnen stand op de klok. Een dag later nog of de turnbond hem écht mee wil hebben." De Turncombinatie Zuid-West Ne derland vraagt de KNGU namelijk om een bijdrage in opleidingskos- ten. „Terwijl de bond andere turn scholen sponsort, moeten wij voor internationale wedstrijden zelf op zoek naar geldschieters", vertelde Stapel. „Als Jeffrey voor het EK geselecteerd zou worden, is het wel zo eerlijk dat de TC ZWN daar ook iets voor terug ziet." Een verzoek voor die bijdrage ligt nu bij de bond. Als die niet over de brug komt, is dat jammer voor het Nederlandse team, stelt Stapel, die het spel hard durft te spelen. „Voor Jeffrey komen er nog ge noeg andere mooie wedstrijden." Regiokampioenschap. Junioren 2: 1Jef frey Telussa (76,20), 2. Gawein Spoelstra (73,50), 3. Koen Harkx (62,95). Scores Telussa. Vloer: 12,80; Voltige: 9,40; Rin gen: 12,60; Sprong: 15,10; Brug: 13,20; Rek: 13,10. stond er een veel sterkere tegen stander op het programma: Mari no Barkel. De man uit Vriezen- veen staat bekend om zijn snelle spel en dat werd hem tegen de jon ge Zeeuw fataal. Bennie Provoost wacht op betere tijden. Na zijn twee remises in het openingsweekend kwam de man uit Aagtekerke in ronde drie en vier ook niet tot winst. Vrijdaga vond bleek Erwin van Hierden uit Nijkerk een te lastige hindernis en zaterdag speelde hij gelijk tegen Anton van Berkel. Leonie de Graag heeft in het vrou wentoernooi de leiding genomen. De Zeeuwse versloeg Heike Ver heul. De uit Goes afkomstige De Graag is de enige speelster met drie punten. Maarten Rademakers snelschaakkampioen oost-souburg - Maarten Radema kers van Het Witte Paard uit Sas van Gent heeft het Zeeuws snel- schaakkampioenschap voor de jeugd op zijn naam geschreven. Pjotr Houtman ging goed van start, maar Rademakers riep hem een halt toe en nam vervolgens af stand van de rest. Landau-speel- ster Ingeborg Jansen verspeelde te veel punten om Rademakers in problemen te brengen. Ze moest tevreden zijn met de tweede plaats. Steven Rademakers werd derde. In de B-groep ging Goesenaar Joey van de Braak met de hoofdprijs naar huis. Renzo Ducarmon werd in de C-groep kampioen. Tweemaal goud voor Deborah van de Wielen heerle - Judoka Deborah van de Wielen van sportschool Geelhoed heeft zaterdag tweemaal goud ge haald tijdens een internationaal ju dotoernooi. De zestienjarige judo ka uit Nieuwerkerk won bij de as piranten tot zeventien jaar in de klasse tot 70 kilo. Vervolgens won ze ook de open klasse bij de senio ren. Ruben Jumelet (Zierikzee) en Ard-Ian Malipaard (Nieuwerkerk) haalden respectievelijk zilver en goud bij de aspiranten. Quinten Meulblok grijpt naast de zege goes - Tijdens een marathonwed strijd in Den Haag miste schaatser Quinten Meulblok op een haar na de zege. Hij ging tien wedstrijden voor het einde aan de haal. Hij pakte 200 meter voorsprong, maar viel met de finish in zicht stil en werd voorbijgereden door het pelo ton. Hij werd nu elfde. Patrick Goverse eindigde als tiende Bij de recreanten eindigde Fop Fonteyne uit Burgh-Haamstede op de 27e plaats. Erwin Mesu beste Zeeuwse schaatser alkmaar - Middelburger Erwin Mesu was de beste Zeeuw tijdens de zestiende en laatste wedstrijd van de KNSB Marathon Cup voor B-rijders. Hij eindigde als 15e. Andries Minderhoud uit Waarde klasseerde zich als 30e. Beide schaatsers lieten zich na- - drukkelijk zien maar konden niet voorkomen dat Freddie Vloedgra ven uit Olst de massasprint won. In het eindklassement eindigde Minderhoud als 40e, Mesu als 50e. Bij de Masters werden Flip Salomé en Cees Cijsouw 27e en 28e. Wieleronderscheiding voor Harry de Mul zu1ddorpe - Harry de Mul uit Zuiddorpe is zaterdag onderschei den met de gouden speld van de Koninklijke Nederlandse Wieier Unie. De Mul was zaterdag op de kop af veertig jaar onafgebroken voorzitter van Wielerclub De Zwa luw. KNWU-jurylid Alfons van Dorselaar roemde De Mul voor zijn vele verdiensten, in het bijzon der voor de Boekweitronde in zijn woonplaats. „De profronde is niet meer, maar u slaagt er nog wel in om ieder jaar een deelnemersveld aan de start te krijgen waar veel or- - ganisaties jaloers op zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53