Jean Paul de Bruijn is de beste allrounder Hoek maakt een geïrriteerde indruk Van Zeele en Thijsen winnen in Heikant op overtuigende wijze Kloetinge verslaat Veere Stichting Zeeuws elftal vecht kaartensysteem van KNVB aan 38 Maandag 21 januari 2008 PZC Zaterdag-hoofdklasser slikt ruime nederlaag in duel met Jong RBC. door Barry van der Hooft wachtebeke - Een week voor de hervatting van de competitie ken de Hoek een slechte generale. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser ging op het kunstgras in het Bel gische Wachtebeke met liefst 5-0 onderuit tegen long RBC. Het be looft weinig goeds voor het duel van aanstaande zaterdag, wanneer Hoek opnieuw op kunstgras aan treedt tegen Sparta Nijkerk. De koploper in de hoofdklasse had twee scouts naar Wachtebeke gestuurd om de komende oppo nent onder de loep te nemen. Het duo zal niet zwaar onder de in druk zijn geraakt van Hoek, dat met de twee nieuwelingen Stijn Mahieu en Alan Grozdanic in de basis startte. Bij rust stond het 0-2, na rust voegden de Brabanders daar nog drie treffers aan toe. Die eindstand was enigszins geflat teerd, omdat Hoek zelf na rust een aantal prima kansen liet liggen. Daarnaast gaf het in die tweede helft twee van de drie doelpunten wel heel gemakkelijk weg. „Zo'n wedstrijd zit vooral tussen de oren", zei aanvoerder Pieter de Munnik. „Veel jongens denken: we spelen tegen kleine mannetjes, dat doen we wel even. Maar die gasten van RBC gingen er negen tig minuten lang voor." Dat zijn ploeg een geïrriteerde in druk maakte - zowel ten opzichte van de tegenstander als onderling - schreef De Munnik toe aan het slechte spel. „Sommige jongens moeten zich realiseren dat je in be paalde wedstrijden de mouwen op moet stropen. Doe je dat niet, dan loop je tegen een zeperd aan." Jong RBC, met Rudi van der Bijl (19) uit Bruinisse en Terneuzenaar Frank van Kouteren (18) in de gele deren, opende sterk onder aanvoe ring van de Tsjechische testspeler Filip Chlup. Na elf minuten zorg de Lassana Sidibe voor 0-1 en tien minuten voor rust verdubbelde Meivin de Leeuw die voorsprong. Nadat Sam Ysebaert na rust de kans op 1-2 had laten liggen, zorg de De Leeuw voor 0-3. Via een ei gen doelpunt van Ramazan Keski- bas en een treffer van Chlup werd de eindstand op 0-5 bepaald. De Tsjech schoot een vrije trap achter Robbie de Moor, die van trainer Willem Leushuis negentig minuten mocht keepen. Eerste keus Joan van Belzen bleef aan de kant en dat kwam los Oppeneer slecht uit. De oud-doelman is scout van AA Gent en kwam Van Belzen namens de Belgische prof club bekijken. De Arnemuidenaar is aan een sterk seizoen bezig en dat is een aantal profclubs niet ont gaan. Hoek beleeft een slechte genera- Ie voor de competitiewedstrijd tegen koploper Sparta Nijkerk. De Zeeuws-Vlaamse formatie ver liest met 5-0 van Jong RBC. Hulstenaar blijkt ijzersterk tijdens finale in Haarlo. door Joop van den Oudenhoven HAARLO - Na een energievretende en zenuwslopende finale is Jean Paul de Bruijn Nederlands kam pioen pentatlon geworden. In een bruisende finale kwam hij remise (5-5) overeen met Dick Jaspers. Dat was genoeg voor de titel. Het zilver ging naar Henri Tilleman, de bronzen medaille was voor Jas pers. De biljartbond blies na meer dan twintig jaar de vijfkamp nieuw le ven in. Acht finalisten bestreden el kaar de afgelopen week in alle klas sieke disciplines: bandstoten, libre, 47/2, 71/2 en driebanden. De beste vier streden gisteren om het kam pioenschap. De strijd tussen De Bruijn en Jas pers werd beslist in het drieban den. Het werd een zenuwslopende wedstrijd. Nadat De Bruijn aanvan kelijk een voorsprong had geno- Amazones schrijven Zt- en Z2-klasse op hun naam. door Lucien Roelandt heikant - Ingeborg van Zeele was zaterdag in de dressuurwedstrijd van de Stichting Hippische Sport Heikant in de klasse Z2 met Ren ville duidelijk de beste. Nathaly Thijsen reed Rassandra in de klas se Zi naar een overtuigende over winning. Ingeborg van Zeele weet bij Renvil le de juiste knoppen te vinden. In de klasse Z2 zette de grote donker bruine ruin zijn beste beentje voor. Vooral in de uitgestrekte gan gen vormde de combinatie uit Biervliet een prachtig plaatje. Dat werd beloond met 220 punten. Tamara den Outer eindigde op men, dacht iedereen dat het een herhaling zou worden van een eer der onderling treffen in Goes. Dat was tijdens de Masters, waarbij De Bruijn Jaspers ook ruim versloeg. Dat was de eer te na van de Wille- brorder, die dit keer sterk terug kwam en met 35-31 op voorsprong kwam. Op dat moment toonde De Bruijn nog eens zijn wedstrijdmentaliteit en sloeg hij met een serie van acht hard toe. Het laatste punt ging op een haar na mis, maar kwam er in de volgende beurt alsnog, (aspers maakte in de nabeurt nog wel ge lijk, maar toen was de titel voor de Bruijn al binnen. Remise volstond immers. De Bruijn had best willen winnen maar was tevreden met het gelijk spel. „Ik ben hier verschrikkelijk blij mee. Ik ben nu de beste all- PJ* Jean-Paul de Bruijn is de beste all- round biljarter van Nederland. De Hulstenaar wint in Haarlo het nationale kampioenschap pentat lon. een fraaie tweede plaats. De ama zone uit Aagtekerke reed de veel uitstraling tonende krachtpatser Li berty naar een totaal van 209 pun ten. Ruim voldoende voor een winstpunt. Volgens jurylid Coby Vial had er bij een betere afwer king nog meer ingezeten. Nathaly Thijsen heeft met Rassan dra in de klasse Zi haar draai al aar dig gevonden. Het was voor de amazone uit St. Kruis pas haar tweede wedstrijd op dit niveau. Ze stuurde de fijn in balans lopende Inferno-dochter met 215 punten naar het oranje erelint. Ruim vol doende voor een winstpunt. In de klasse M2 werd opvallend goed gepresteerd. Het niveauver schil was klein. Alle combinaties verlieten de piste met een winst punt op zak. In de eerste proef toonde Els Koster zich de beste rounder van Nederland. Daar ben ik trots op. Het was al zo lang gele den dat dit is gespeeld en er ston den grote namen op de lijst. Goed om daar bij te horen." Op de vraag of het winnen van de ze titel opwoog tegen het verlies van de titel in het bandstoten was de Hulstenaar duidelijk. „Ik had natuurlijk graag die titel gehou den, maar je kunt niet alles heb ben. Mijn doel was dit kampioen schap te halen en dat lukte." De Bruijn volgt hiermee Raimond Burgman op die in het seizoen 1986-1987 als laatste de titel vero verde. De Hulstenaar won het libre met 400-0 in 1 beurt en het kader 47/2 met 250-55 in 3 beurten. Het band stoten leverde zijn tweede neder laag op rij op in deze spelsoort. Het werd 94-125 voor Jaspers in 8 beurten. Het kader 71/2 ging ook verloren, 81-200 in 6 beurten. Het drieban den eindigde in 24 beurten in een remise. De eindstand werd hier door 5-5. van dit sterke gezelschap.De ama zone uit Koewacht stuurde de mooi gedragen lopende Rubiquil zoon Tarkan naar 189 punten. In de tweede proef ging de overwin ning naar Kelsey den Exter die met Aviv-Shakira 192 punten haal de. In de klasse L2 was Maartje Eibers spekkoper. De instructrice uit Os- senisse heeft in Willow en Walod- ja de paarden gevonden die haar weer hogerop kunnen brengen. In de eerste proef stuurde Eibers Wil low met 196 punten naar de hoog ste eer. In de tweede proef eiste ze de overwinning op met de expres sief bewegende lazz-dochter Wa- lodja. De 201 punten waren ook voldoende voor het overall klasse ment. Met een score van 199 pun ten pakte Eibers met Willow ook de tweede plaats in deze proef Frank van Kouteren wordt neergehaald door Cideon Imagbudu. Pieter de Munnik kijk toe. foto Peter Nicolai Schorsing van Gérard de Nooijer zit stichting hoog. door Jan Dagevos goes - De Stichting Zeeuws elftal gaat er bij de KNVB op aandrin gen om het systeem van gele en ro de kaarten aan te passen. De be trokkenen vinden het niet juist dat een kaart bij een wedstrijd van het Zeeuwse elftal gevolgen kan hebben in de clubcompetitie. Gérard de Nooijer kreeg op 4 ja nuari bij een vriendschappelijke wedstrijd van het Zeeuws elftal te gen RKC twee gele kaarten van scheidsrechter Harold van de Ket terij. Die meldde het voorval ver volgens bij de voetbalbond. De KNVB telde hierna de twee ge le kaarten op bij de twee prenten die Gérard de Nooijer als verdedi ger van RCS eerder dit seizoen kreeg. De Nooijer is nu geschorst voor de competitiewedstrijd van komende zondag tegen HW'24. „We vinden dit een vreemde zaak", zegt voorzitter Piet Koster van de Stichting Zeeuws Elftal. „Het gaat om een vriendschappe lijk duel van een vertegenwoordi gend team notabene. Natuurlijk moeten dingen die niet door de beugel kunnen, worden bestraft. Daar heeft Gérard de Nooijer ook geen moeite mee. Hij erkent dat hij fout is geweest, maar schors hem bijvoorbeeld dan voor de eerstvolgende wedstrijd van het Zeeuws elftal. Nu heeft het gevol gen voor zijn club en dus bestaat de kans dat de speler en de vereni ging volgende keer zeggen dat ze liever niet meer voor een vertegen woordigend team willen uitko men. Ik vind dat de KNVB een scheiding moet aanbrengen." Piet Koster: „We willen met onze stichting het voetbal in Zeeland weer een beetje opkrikken. Tsja, en dan gebeurt er zoiets. Dit is niet alleen een belemmering voor ons initiatief, maar ook voor alle andere vertegenwoordigende teams." door Jan Dagevos kloetinge - Kloetinge heeft zater dag de oefenwedstrijd tegen Veere gewonnen. Het werd 5-1 voor de zaterdag-hoofdklasser. Kloetinge liet zich voor rust van zijn sterkste zijde zien. De forma tie van trainer Diederik Hiensch was via de snelle buitenspelers (Re- gilio Pinas en Mervin Niemants- verdriet) gevaarlijk. In de vijftien de minuut opende Pinas de score na een voorzet van centrumspits Daan Esser, die naar de zijkant was uitgeweken. De aanvaller zorg de hierna ook voor 2-0. In de tweede helft maakte midden velder Niels Kole plaats voor Etien- ne Mallie en nam Kyle Doesburg de plaats in van Daan Esser. Does burg liet soms aardige dingen zien, maar kwam niet tot scoren. Het spel was in de tweede helft rom melig. Kloetinge kwam uiteinde lijk op 3-0 uit een strafschop (Bram Plomp was ten val ge bracht) van Corné Schilperoort. Veere hield hierna goed stand en kwam zo af en toe vervaarlijk op zetten. Giacoma Wattel zorgde uit een vrije trap voor 3-1. Hij schoot keihard raak, waarbij de muur van Kloetinge overigens niet al te goed stond opgesteld. In de slotfase hervond Kloetinge zich weer. Het leidde tot nog twee treffers. Daan Esser, in het veld ge komen voor Mervin Niemantsver- driet, en Regilio Pinas bepaalden de eindstand op 5-1. Kloetinge hervat komende zater dag de competitie in de hoofdklas se B met een thuiswedstrijd tegen Nunspeet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52