Goede counters, maar slechte afwerking Bronzen medaille voor Peter Romkes VVS'92 laat voorsprong uit handen glippen Oemoemenoe veegt Haaglanden genadeloos van het veld Martin Waisapy bezorgt Jong Ambon de winst Wpzc Maandag 21 januari 2008 33 Kentering in tweede set brengt Vlissingse volleyballers 3-1-verlies. door Peter van Kouteren goes - De volleyballers van My- tilus wonnen zaterdag in de twee de divisie met 3-2 van het op de derde plaats geklasseerde Nesselan- de 2. De mannen van WS'92 le den in de promotieklasse B een 3-1-nederlaag tegen degradatiekan didaat VOY. De mannen van Forza Schouwen Duiveland verloren kansloos met 0-4 van Next Volley Dordrecht 3. De Schouwse formatie beseft dat ze een zware tweede competitie helft tegemoet gaat. Aanvoerder Leen de Jonge: „Als je van deze ploeg met 4-0 verliest, dan weet je dat je het heel moeilijk krijgt." De volleybalsters van Morres/Hulst wonnen in eigen huis met 4-0 van DVO. Ook de vrouwen van Savok werden in de promotieklasse B vijf punten rij ker. In Sas van Gent wonnen ze met 4-0 van Sic Pugno. De vrou wen van Forza Schouwen Duive land deden in de promotieklasse A goede zaken. Forza, tweede op de ranglijst, boekte een 4-0-zege op de derde keus van Sliedrecht Sport. Daarnaast profiteerden ze van puntverlies van koploper Vol ley Zuid en het op de derde plaats gerangschikte MVC. Mytilus-Nesselande 2: 3-2. De wedstrijd werd een aantrekkelijk duel tussen twee teams die ver zorgd volleybal speelden. Mytilus begon slecht tegen de ervaren op ponent. De thuisploeg slaagde er aanvankelijk niet in om het Zuid-Hollandse blok te verschal ken. Hoewel aan het eind van de eerste set aanzienlijk beter werd ge speeld, kon een nederlaag niet worden voorkomen. Daarna trok Mytilus alle registers open. Met veel servicedruk, een goed blok en gevarieerd spel won de Goese formatie twee sets op rij. Met een voorsprong van 22-18 was Mytilus in de vierde set dichtbij de beslissende setzege. De Zeeuwen hadden in een cruciale fase echter geen greep op de beste buitenaan valler van de gasten. Met Lennan Jonker en Maurits van de Velde in een hoofdrol stel de Mytilus in de vijfde set alsnog de zege veilig. VOY-WS'92: 3-1. De Vlissingers begonnen geconcentreerd aan de wedstrijd. Dat resulteerde in de eerste set in een 14-25-winst. In de slotfase van de tweede set liet WS'92 een voorsprong uit han den glippen waardoor de set ein digde in 25-23. In het restant van het duel was het beste eraf bij de Zeeuwen. WS'92 werkte wel hard, maar kon niet voorkomen dat ook de resterende sets verlies opleverden (25-22 en 25-18). |Ti De mannen van Forza Schou- wen-Duiveland gaan na de neder laag tegen Next Volleybal Dord recht een zware tweede competi tiehelft tegemoet. eindhoven - Ryan Verplanke, Peter Romkes, Ingrid van Assche en Marijke van Hoek waren op het NK masters zwemmen in Eindho ven succesvol. Verplanke werd nationaal kam pioen op de 200 meter vlinderslag vrouwen 30+ (2.43,48). Op de 50 meter schoolslag tikte de Bressiaan- se als tweede aan in 36.40. Zeeuws record voor Tom van den Berg unna - Tijdens een internationale atletiekwedstrijd in het Duitse Un- na verbeterde D-junior Tom van den Berg het Zeeuws record hoogspringen. De 12-jarige atleet van Delta Sport sprong over een hoogte van 1.62 meter, een verbetering van zijn ei gen record met 5 centimeter. Van den Berg staat nu ook op de eerste plaats van de nationale indoorrang- lijsten. Handballers EMM verslaan White Demons: 22-19. door Wint Kakebeeke middelburg - De zaalhandballers van EMM wonnen gisteren nipt van White Demons, Olympus ver sloeg Elshout ruimschoots. EMM-White Demons 3 22-19: De confrontatie in de tweede klasse tussen de Middelburgers en de Bra bantse laagvlieger zal bij velen niet lang op het netvlies blijven han gen. EMM verraste White De mons tien keer met een goede counter, maar individueel ging er het nodige fout. Vooral de schot kracht vanuit de tweede lijn bleef ver onder het niveau. „We werken de laatste weken aan de snelle te genaanval", vertelde trainer Hans Dierickx. „Kijken en vooral combi neren en daar komt na vandaag ook de afwerking bij." Internos 3-EMM 2 25-14: De Mid- Ingrid van Assche (De Schelde) zette op de 400 meter wisselslag vrouwen 50+ naar haar hand (7.27,52). Marijke van Hoek deed goede zaken met een zilveren plak op de 50 meter schoolslag. Van Hoek (Stormvogel) zette op de 50 meter vrije slag een nieuw Zeeuws masterrecord neer in 35,2 secon den. Op de 200 meter deed zij het- Staal en Roelofs in voorste gelederen breda - Atleet Tommy Staal eindig de als vierde bij de Mastboscross in Breda. De dertienjarige loper van Delta Sport had 9.27 minuten nodig voor de 2800 meter. Clubge noot Milan Roelofs werd vijfde, op elf tellen van Staal. Bij de meisjes C werd de Ouwer- kerkse Sanne van Mourik zesde op de 2200 meter (8.33 minuten). Clubgenote Linda de Vlieger werd tiende in 8.49 minuten. delburgse reserves waren op voor hand kansloos voor de missie in Etten-Leur. EMM kon tegen koplo per Internos geen gebruik maken van wissels door een aantal blessu res in het team. „Je moet in top vorm zijn en op volle oorlogssterk te aantreden om hier te winnen", zei Elian Minnaert na afloop. Vrouwen. Aristos-EMM 20-23: Of het niveau van de eerste drie duels weer ge haald wordt, is een groot vraagte ken. Echt vloeiend was het ver loop zaterdagavond niet, maar de ploeg liet op enkele punten teke nen van herstel zien. EMM-coach Hans Nijsen: „Het spel was niet altijd oogstrelend, maar we zijn mentaal goed over eind gebleven. Normaliter gaan de 1^ De reserves van EMM hebben geen schijn van kans tegen koplo per Internos 3. De winst van de vrouwen van EMM 2 maakt de verspeelde titelkans niet goed. zelfde: 3.02,97. Peter Romkes be haalde brons op de 50 meter schoolslag. Verder werd hij vijfde op de 200 meter. Ron van Vliet (Stormvogel) snelde op de 50 me ter vlinderslag naar 30,01 secon den, goed voor brons. Ook op de 50 meter rugslag pakte hij een bronzen medaille. Hij bleef met 34.33 Peter de Lange (34.41) voor. Zeelandia Middelburg verslaat BSC: 2-0 middelburg - Zondag-derdeklas- ser pakte op eigen veld belangrijke punten tegen BSC: 2-0. De harde wind en het hobbelige veld maakten goed voetbal onmo gelijk. Na een kwartier in de twee de helft kreeg de bal uit een vrije trap van Kevin Krieger een vreemd effect en werd de Brabant se doelman verrast: 1-0. Tien minu ten voor tijd zorgde Alper Ko<; uit een vrije trap voor 2-0. kopjes omlaag als het niet loopt. Nu peppen ze elkaar op." Dat gaf de vrouwen houvast na de rust. De jonge brigade creëerde voldoen de kansen, maar faalde net zo mak kelijk. „Het zelfvertrouwen zit in de lift. Nu de afwerking nog", al dus Nijssen. Olympus-Elshout 3 10-5: Na de nederlaag tegen Tachos 2 afgelo pen week waren de titelkansen voor Olympus verkeken. Echt ver rassend was dat niet, vindt train- ster Rita van den Velde. „We heb ben een heel leuk team, maar er zijn dit seizoen te veel wisselingen geweest." Op eigen bodem stond de winst echter geen moment on der druk. Kropman/Tornado'70 2-EMM 2 13-15: Speelster en coach Sophie Fe- lius strooit niet snel met compli menten, maar toen EMM in Breda nipt won, kon ze er niet onderuit. „Petje af voor die jonge gasten", zei ze. „De spoeling was dun en toch de volle buit pakken. Klasse." Rugbyers van Tovaal kunnen niet op tegen Gooise tegenstander. door Hans Markusse goes - Oemoemenoe leidde op ei gen veld weer een tegenstander ge nadeloos naar de slachtbank. Haag landen werd volledig onder de voet gelopen. Tovaal kwam duide lijk tekort tegen het hooggeplaat ste 't Gooi 2 en verloor met 10-33. Oemoemenoe-Haaglanden 83-0: Oemoemenoe had in de eerste helft de felle wind mee en raasde als een wervelwind over Haaglan den heen. Door tries van Rink Ba- sie (2x), Rik Reekers, Andy White en Wouter Krikke was het bonus- punt al binnen een kwartier veilig gesteld. Basie en Reekers drukten elk nog een try en ook de Nieu w-Zeelander Clint Dodds deed voor rust nog een duit in het zakje. Na een 50-0-ruststand voer den de Middelburgers de voor sprong in de tweede helft gestaag op via Devin Schutte, Quinten van Dijk en Joey Luitwieler. Luit- wieler nam ook de conversions voor zijn rekening en bepaalde de eindstand kort voor tijd op 83-0. Tovaal-'t Gooi 10-33: Tovaal hoop te na de overwinning tegen Rotter dam woensdag op een stunt tegen 't Gooi, maar al snel was duidelijk dat dat er niet in zat. Zonder Mag- hiel Hanse en Niels van Ham nam Tovaal via Maurice Boelhouwers weliswaar een 3-0-voorsprong, maar 't Gooi stelde binnen een kwartier orde op zaken: 3-14. De ploeg liep verder uit naar 3-19. Op slag van rust antwoordde Tovaal door een try en een conversion van Maurice Boelhouwers: 10-19. Na rust had 't Gooi de wind in de rug en speelde het ervaren team de wedstrijd beheerst uit: 10-33. De vrouwen van Oemoemenoe ze gevierden met 61-10 over HRC/Delft. Shereza Pool en Jasmi ne van der Waal hadden het groot ste aandeel in de score. Bij rust leidde Oemoemenoe met 43-10, daarna werd de score opgevoerd. Wedstrijd Zeeland Sport in de tweede helft gestaakt. door Jos van Belzen vlissingen - Koploper Jong Am- bon boekte in de vierde klasse B van het zondagvoetbal een mini male 1-0-overwinning in de derby tegen Domburg. Jong Ambon-Domburg 1-0: Na een rommelig eerste kwartier nam Jong Ambon het initiatief in han den, wat enkele goede kansen ople verde. Martin Waisapy zorgde met een geplaatst schot voor 1-0. Na rast zette Domburg de Middelbur gers onder druk. Wilco van Eijze- ren zag eerst een inzet tegen de paal eindigen en wist even later ook alleen voor doelman Bas Rijke- boer niet tot scoren te komen. HSC'28-Zeeland Sport 2-0 (ge staakt): Na een kwartier in de tweede helft werd de doorgebro ken Remco de Broek gevloerd en opende Barry Perk vanaf elf meter de score. 1\vee minuten later was het 2-0 door een treffer van Tobie Hopmans. Met nog een kwartier te spelen was er, net als eerder voor rust, een opstootje op het veld. De scheidsrechter stuurde de spelers naar de kleedkamer en be sloot later na overleg met de aan wezige rapporteur het duel niet .meer te hervatten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47