pori PZC PSV verzuimt kloof te slaan JkM Gerritsen breekt door met brons 25 36 en 37 36 en 37 Veldrijder Boom stelt kandidatuur voor wereldtitel Maandag 21 januari 2008 Glenn Hofman geeft buitenlandse enclave het nakijken in Sluiskil Tip? sport@pzc.nl Nederlandse sprintster houdt zenuwen onder controle in Thialf. door Johan Stobbe heerenveen - De wereldtitel was al na de eerste afstand uit het zicht van de Nederlandse vrouwen ver dwenen. Voor Ireen Wüst, Marian ne Timmer en Annette Gerritsen bleef de strijd om het brons over. Wüst had haar sublieme 1000 me ter als wapen, Timmer haar erva ring en Gerritsen de snelheid. Mits ze haar zenuwen kon bedwingen. Dat kon de Ilpendamse. „Brons ge wonnen, echt heel mooi." Het kostte wat overredingskracht, maar uiteindelijk gaf Gerritsen het gisteren ook zelf toe. Ze heeft niet alleen de aansluiting met de we reldtop gevonden, ze hoort er ge woon bij. Het gat met wereldkam pioen Jenny Wolf en runner-up Anni Friesinger was weliswaar groot, maar de leeftijd spreekt in haar voordeel. Gerritsen is pas 22, Wolf 28 en Friesinger al 31. En sprinters worden doorgaans beter naarmate ze ouder worden. „Ik hoop dat dit het begin is van een hele mooie carrière", zei de DSB-schaatsster bescheiden. Bijna deed spanning Gerritsen de das om. Na de tweede plaats op de 500 meter, blokkeerde ze op de dubbele afstand. „Ik wilde te graag. Technisch liep het totaal niet. Het was mijn oude fout. Te gehaast en daardoor maakte ik mijn slag niet af." Gerritsen sloot de eerste dag wel als derde af maar was er niet gerust op. „Het was een spannende avond. Ik heb er met Jac (Orie) lang over gespro ken, maar het werd toch een ner veus nachtje." Orie vertelde zijn pupil dat ze rust moest durven nemen. „Annette gaat rechtuit schaatsen over een klein spoortje. Dan prik je jezelf leeg in één rondje, heel inefficiënt. Je moet lef hebben je slag af te ma ken." Die lef toonde Gerritsen op de slotafstand. Ze had met een her haling van zaterdag het podium kunnen verspelen, maar bleef nu wel rustig en schaatste in 1.15,91 naar de derde plaats. Orie was blij. „Onder grote spanning in Thialf 1.15 rijden, is een doorbraak." Annette Gerritsen VW-Venlo trotseert in eigen stadion ook de landskampioen: 1-1. door Frans van den Nieuwenhof venlo - Ook PSV is gisteren ge struikeld in de kuil van Venlo en ook PSV kon zich daaruit niet meer oprichten. De hartstocht waarmee VW tegenwoordig voet balt in De Koel, was eerder Ajax en Feyenoord al te machtig. Hoe wel PSV kansen genoeg had om te winnen, voelde de 1-1 als een cor recte uitslag. „Het is geen schande om hier gelijk te spelen, maar in de race om de titel laat je toch iets liggen", verwoordde PSV-trainer Sef Vergoossen. Jean Paul de Bruijn is beste allround biljarter haarlo - Jean-Paul de Bruijn is de beste allround biljarter van Neder land. Hij won gisteren in Haarlo de nationale titel pentatlon. De Zeeuw kwam in zijn allerlaatste partij tegen Dick Jaspers tot een ge lijkspel (5-5) en dat punt was vol doende. Het zilver ging naar Henri Tilleman, de bronzen medaille was voor Jaspers. In de vijfkamp wordt gespeeld in alle klassieke dis ciplines: bandstoten, libre, 47/2, 71/2 en driebanden. pagina 38 De beste allrounder Zijn blik op de ranglijst leerde dat PSV afgelopen weekeinde een aar dige kloof had kunnen slaan met alle belagers. Na de blamages van Feyenoord en AZ (bij Excelsior en Heerenveen) leden gisteren Ajax en FC Groningen puntenverlies. Het gat tussen de nummers twee en elf op de ranglijst - Ajax en AZ - is slechts negen punten. Een over winning had PSV vér kunnen ver wijderen van zorgen om het ach terveld. PSV voetbalde gisteren bijna con stant op de helft van de tegenstan der. Zeker in de tweede helft, toen VW-Venlo met tien man stond na rood voor Reekers, leek het een kwestie van tijd dat de beslissende treffer zou vallen. Maar die viel Thuisland Ghana opent met winst in Africa Cup accra - Thuisland Ghana heeft gis teravond in het openingsduel van de Afrika Cup met 2-1 van Guinee gewonnen. Voor de Ghanese voet balploeg scoorden Asamoah Gyan (strafschop) en Sulley Muntari (vlak voor tijd). Eric Addo van PSV speelde de hele wedstrijd mee bij Ghana. Voormalig Jong Oranje-speler Quincy Owusu-Ab- eyie werd een kwartier voor tijd gewisseld. pagina 29 Schans is trots en rekent nergens op niet. Enerzijds omdat VW zich heldhaftig verdedigde, anderzijds omdat PSV een te laag tempo han teerde en de pure klasse miste om de defensie te breken. Afellay schoot tegen de paal, Krom kamp kopte een vrije bal in de handen van de keeper en Bakkal zag twee keer een inzet van de lijn gehaald. Vergoossen: „We creëer den genoeg goede kansen en voor mijn gevoel hebben we niet min der gepresteerd dan vorige week te gen Feyenoord." PSV verspeelt twee punten in de strijd om het kampioenschap. In navolging van Ajax en Feyenoord kan de landskampioen ook niet winnen bij VW: 1-1. Schaker weigert hand van zijn tegenstander wijk aan zee - Het Corus schaak toernooi werd gisteren opge schrikt door een rel. De Bulgaar Ivan Cheparinov weigerde de hand te schudden van Nigel Short. Conform de reglementen claimde de Engelsman de zege, maar de be roepscommissie verwierp die claim. De partij moet vandaag als nog worden gespeeld. Het tweetal is gebrouilleerd omdat Short niet uitsluit dat Topalov (schaakvriend Cheparinov) in 2005 gebruikmaak te van een computer op het WK. Het meeste gevaar van Limburgse kant kwam van Amrabat. De jon ge Marokkaan straalde een on breekbaar zelfvertrouwen uit. Heel VW pronkte daarmee, zeker ook Ofrany die al na één minuut doel man Gomes verschalkte met een ongelofelijk moeilijke lob: 1-0. Even later stuurde Afellay met een subtiele pass buitenkant voet Farfan weg, die een goede voorzet afleverde voor Dzsudzsak: 1-1. VW liet zich vervolgens niet inti mideren. De ploeg uit Venlo ver gaarde rustig het zestiende punt in elf wedstrijden. Vergoossen kon er wel mee leven: „Wie denkt dat VW uit een stuk makkelijker is dan pakweg Heerenveen, die ver keert in dromenland." Lleyton Hewitt slaat diep in de nacht toe Melbourne - Nagenoeg het hele land lag al op één oor bij de beslis sende bal tussen Lleyton Hewitt en Marcos Baghdatis. Om iets over half vijf in de ochtend konden de lampen in het stadion uit en de be zoekers naar huis. Thuisspeler He witt won een heroïsch gevecht na vijf uur en in vijf sets: 4-6, 7-5, 7-5, 6-7 (4) en 6-3. Nooit eerder was een tennispartij tijdens een grandslamtoernooi zo laat afgelopen. pagina 31 Overwerk Hewitt Rachid Ofrany wordt om de nek gevlogen door zijn ploeggenoten, nadat hij VVV tegen PSV al in de tweede minuut op voorsprong heeft gezet. PSV-verde- diger Alcides (links) treurt. foto Marcel van Hoorn/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39