Zeeland Rotonde in Kapellebrug blijft optie Geld voor decorstukken Kakentoe Biervliet Het vlammetje van de Van Waesjes sloeg over in het Axelse trammetje Ongewenste haargroei www.reynaertaudio.nl Hulst poetst foutjes uit reglement van gewilde parkeerkraskaarten Vogelbeurs in zaal Terneuzen 2PZC Maandag 21 januari 2008 15 Eios is veiHé en effectief Lezing woens<l<i<j 23 januai i Zeeuwse Bibliotheek 19.30 urn (zaal o|>ei» 19.00 mul. toegang <j atès Gemeente Hulst koopt grond, maar plan ligt nog niet vast. door Sheila van Doorsselaer kapellebrug - Burgemeester en wethouders van Hulst willen voor de somma van 150.000 euro grond veiligstellen in Kapellebrug om daar aan de grens wellicht in de toekomst een rotonde aan te kun nen leggen. Met de aankoop van 775 vierkante meter grond van twee particulie ren, koopt de gemeente zich niet alleen ruimte, maar ook tijd. Want niet iedereen is voorstander van een rotonde die de oude, lange fi les veroorzakende verkeerslichten moet vervangen. Hoewel alle ge meenteraadsleden wethouder Frans de Vries (Financiën) groen licht gaven om in onderhandeling te gaan met de grondeigenaren, wil niet iedereen dat de te kopen grond wordt aangewend voor de aanleg van een rotonde. De CDA- en PvdA-fractie pleiten voor een Door de koop van particuliere grond vlakbij de grens in Kapel lebrug kan de gemeente Hulst op zoek naar manieren om de verkeerssituatie te verbeteren. betere totaaloplossing. Bovendien zouden de inwoners van Kapelle brug ook niet zitten te wachten op een rotonde omdat door de con stante stroom verkeer de Gentse vaart moeilijk is over te steken. Omdat de grond van de buurman doorgaans slechts één keer te koop komt, heeft de gemeente de grond alvast gekocht. Het betreft grond aan de Gentsevaart en de Klinge straat. De gemeente heeft nu voldoende grond om een deel te kunnen rui len met de ondernemer die op het buurperceel (waar voorheen Casi no Ritz stond) een hotel wil bou wen. Als het hotel midden op het perceel zou komen te staan, zoals het plan was, dan zou de gemeen te in de toekomst nooit meer een rotonde kunnen aanleggen of de verkeersstroom op een andere ma nier kunnen aanpassen omdat er simpelweg geen plaats voor zou zijn. De ondernemer heeft nu toe gezegd zijn hotel wat op te schui ven. Hulst is nu in de gelegenheid te zoeken naar de beste verkeersop- lossing aan de grensovergang bij Kapellebrug. Omdat België mee profiteert, wordt de te kiezen ver- keersoplossing een grensoverschrij- dens te subsidiëren project. Berezen Westdorps echtpaar viert zijn diamanten huwelijk. door Jeanette Vergouwen westdorpe - Eduard van Waes (83) en Simonne de Craene (81) vonden elkaar ruim zestig jaar gele den in het trammetje naar Axel. Die tram is er al lang niet meer, maar de liefde is gebleven. Samen met de zes kinderen, der tien kleinkinderen en drie achter- door Sheila van Doorsselaer hulst - Door het reglement van de parkeerkraskaarten aan te pas sen, kunnen meer bezoekers van het Hulster stadscentrum gebruik maken van de populaire manier om goedkoop voor wat langere tijd hun auto te stallen. Met een parkeerkraskaart kan de eigenaar simpel aangeven welk dag deel hij wenst te parkeren. Steeds de klok in de gaten houden en de meter komen bijvullen, is daar door niet meer nodig. In de oude regels stond dat alle in woners van de gemeente Hulst in bezit van een (motor)voertuig de mogelijkheid moesten krijgen om de kraskaart te kopen en te gebrui ken. Door deze formulering vielen inwoners zónder voertuig buiten kleinkinderen vierden ze dit week einde hun diamanten huwelijks feest in zorgcentrum 't Verlaet in Westdorpe waar het echtpaar nu ruim twee jaar woont. Beide zijn geboren en getogen in Westdorpe. Eduard ging, net als zijn vader, werken bij de Suiker Unie in Sas van Gent en hield dat 48 jaar vol. Simonne werkte als huishoudelijke hulp in verschillen de gezinnen. Het was hard werken geblazen voor beiden en daarom was er niet veel tijd voor hobby's. de boot. Onder hen zijn bijvoor beeld ouderen zonder auto die een kraskaart zouden willen ko pen voor hun bezoek. Eigenaren van winkels en bedrij ven in de binnenstad van Hulst mogen de kraskaarten wel kopen, maar ze niet verkopen aan hun klanten. Het is juist de bedoeling dat ze de kaarten inkopen en ver volgens weggeven aan hun klan ten. Op deze manier kunnen ze klanten (en dus bezoekers aan Hulst) stimuleren nog eens terug te komen voor een vervolgbezoek. De verordening wordt nu zo aange past dat alle inwoners van de ge meente Hulst en alle eigenaren van winkels en bedrijven in het centrum kraskaarten kunnen ver krijgen. „Ik fietste veel, ging graag naar de voetbal en nu los ik alle kruis woordpuzzels op die ik in handen krijg", zegt Eduard. Simonne hield het bij breien, haken en naaien en vindt nu veel voldoening in zin gen bij De Blijde Zangers. Toen ze 25 jaar getrouwd waren, gaven zij zichzelf een busreis ca deau. Het was daarna 25 jaar lang hun vaste cadeau aan elkaar. „Elk jaar naar een ander Europees land. We hebben veel gezien en vooral veel genoten." Op woensdag 23 januari 2008 om 11.00 uur zal, ten overstaan van t.k.-gerechtsdeurwaarder N.L. Ouwersloot, op het adres Renkumstraat 12 te Dreischor ten laste van M.A.J. Smalheer, thans zijnde zonder bekende woon- of ver blijfplaats zowel in als buiten Nederland, in het openbaar worden verkocht: een auto, merk Volkswagen, type Golf 3, kleur rood met kenteken 80-HF-FS De verkoop zal worden gehouden bij opbod. Gelegenheid tot bezichtiging: een half uur voor de verkoop. Nadere inlichtingen en voorwaarden kunnen worden verkregen bij onder staand gerechtsdeurwaarderkan toor. Voor meer informatie verwijzen u tevens naar de site: www.veilinQdeurwaarder.nl Buys Partners Gerechtsdeurwaarders Ondernemersweg 5 4691 SLTholen e-mail: info@buyspartners.nl De laagste (internet) prijzen van de vakspecialist led/plasma tv hd dvd/blu ray stereo/ homecinema foto pc/multimedia telecom wassen drogen koelen koken klein huishoudelijk app. pers. verzorging Alle artikelen direct uit voorraad leverbaar. Originele verpakking en Nederlandse garantie. Eigen servicedienst en thuisinstallatie 7 dgn p. week. Fr. van Waesberghestraat 16 Hulst 0114-371230 Ma/Zo. 09.30 - 17.30 uur terneuzen - In de zaal aan de Ed- vard Grieghof in Terneuzen wordt zaterdag 26 januari van 9.30 tot 12.00 uur een gratis vogelbeurs ge houden. Verwacht worden kana ries, parkietachtigen en wildzan gers. Er kunnen vogels worden ge ruild of verkocht. Vogels worden alleen toegelaten in schone TT-kooien en het aanbieden van kwartels is verboden. Er is eer. stand met vogelbenodigdheden. Aanmelden voor een standplaats via 0115-630477 of 0115-696899. biervliet - De Biervlietse toneel groep Kakentoe heeft zo'n vijfhon derd euro extra te besteden. De tweede editie van de boekenmarkt in het dorpshuis bracht zaterdag aardig wat op. Regisseuse en initiator van Kaken toe, Nel de Keyzer, is zeer te spre ken over het resultaat. „We zijn een kleine club en moeten het heb ben van dit soort acties. We deden een oproep in het dorpsblad voor oude boeken en als je ziet wat men dan allemaal hierheen brengt, ongelofelijk. We zijn die mensen dankbaar. Wij kunnen nu weer wat decorstukken en andere materialen aanschaffen." Kakentoe is nu druk bezig met de voorberei ding van het tweede toneelstuk Groeten van de Veluwe dat het wel en wee van twee families op een camping op de Veluwe volgt. De Keyzer: „Het is een uitdaging om toneel te brengen op de vierkante centimeter. Dat is de charme van onze groep." Groeten van de Veluwe is op 4, 5, 11 en 12 april te zien in het dorps huis in Biervliet. De boekenbeurs van Kakentoe in Biervliet. foto Camile Schelstraete Simonne de Craene en Eduard van Waes. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33