Zeeland Regiopromotie komt uit de verf 'Hé oma, je hebt toch zeker wel je T-tag bij je?' PZCI13 Geldbedrag en rookwaren buit bij overval op tankstation Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN 20 14 Internationale drugscontrole bij Terneuzen levert flink wat op Psssst: een nieuw wereldrecord.. Maandag 21 januari 2008 Voorproefje carnavalswagens in Sas van Gent Tip? redtern@pzc.nl Gemêleerde stuurgroep wil Zeeuws-Vlaanderen beter op de kaart zetten. door Sheila van Doorsselaer terneuzen - Het regionale bedrijfs leven en de drie gemeenten span nen zich gezamenlijk in om wo nen, werken en recreëren in Zeeuws-Vlaanderen landelijk te promoten. De stuurgroep regiopromotie Zeeuws-Vlaanderen bestaat uit af gevaardigden van Terneuzen, Sluis en Hulst, de industrie, de bank-, zorg- en vastgoedsector, het VW, onderwijs en de woningbouwcor poraties. Voorzitter is burgemees ter Jaap Sala van Sluis. „Het is niet de bedoeling dat wij als stuurgroep op de voorgrond tre den. Wij willen achter de scher men werken aan strategische initia tieven om alles wat wij in Zeeuws-Vlaanderen te bieden heb ben onder de aandacht te brengen. Dat is nodig. Het zijn geen vrijblij vende ideetjes, het gaat om de leef baarheid van Zeeuws-Vlaanderen op de lange termijn." Zo werkt de stuurgroep aan een project om ondernemers uit de rest van het land te interesseren voor de overname van Zeeuws- Vlaamse bedrijven van eigenaars zonder opvolgers. Verder is er het plan voor partnerbanen; het zoe ken van een goede job voor part ners van mensen die in Zeeuws- Vlaanderen al een baan hebben of interesse hebben in een vacature. De stuurgroep regiopromotie Zeeuws-Vlaanderen heeft tal van initiatieven bedacht om de regio meer onder de aandacht te brengen en leefbaar te houden. 'Zeeuws-Vlaanderen' zal ook met een stand vertegenwoordigd zijn op de Emigratiebeurs, op 8 en 9 maart in Nieuwegein. Sala: „Uit onderzoek van het door ons inge huurde trendwatchersbureau The Future Institute uit Rotterdam blijkt dat mensen die nadenken over emigratie, Zeeuws-Vlaande ren als een goed alternatief zien om zich te vestigen. Natuurlijk moeten we inspringen op dit bij zondere feit." Ook wordt gewerkt aan een websi te waar bezoekers in een oogop slag kunnen zien wat Zeeuws- Vlaanderen hen te bieden heeft en wordt nagedacht over de invulling van wat de Dag van Zeeuws-Vlaan deren moet gaan heten. Sala vindt het daarnaast van be lang dat jongeren trots worden op 'hun' Zeeuws-Vlaanderen in de hoop dat zij na hun studie elders in den lande terugkeren naar de ei gen regio. De drie gemeenten en het bedrijfsleven zijn het onlangs eens geworden over een budget waarmee de stuurgroep aan de slag kan. In de pot hebben het be drijfsleven en de gemeenten in to taal 100.000 euro gestort. Mevrouw Tournois (85) wilde als verjaarscadeau een ritje door de tunnel. door Frank Cijsel schoondijke - Zelf had ze nooit ge dacht dat ze ooit in haar leven nog eens een ritje zou maken door die lange Westerscheldetunnel. Gisteren ging een langgekoesterde wens van Lcuuie-Tournois-de Wis pelaere dan toch in vervulling. Voor haar 85e verjaardag had de fa milie van de nog zeer kwieke Schoondijkse als verrassing een versierde 'tunnelexpress' gechar terd die het gezelschap door de buis ging loodsen. Mevrouw Tournois mocht plaats nemen naast de chauffeur en ze vond het aanvankelijk allemaal best wel een beetje spannend. Van tunnelvrees was echter absoluut geen sprake, ze genoot al van elke kilometer op weg naar de tunnel. Op de vraag of oma toch zeker wel haar T-tag bij de hand had, moest toch nog wel even wat uitleg vol gen („Een wat?? Een tie-tek??") In de tunnel werden diverse feest liederen gezongen en eenmaal aan 'de overkant' werd nog een rondje langs Goes en door de Zak van Zuid-Beveland gemaakt. Na afloop van de rit stond koffie met gebak klaar. Terug op West-Zeeuws-Vlaamse bodem betuigde Tournois haar dankbaarheid voor het verrassings reisje. „Het was niet eng", gaf ze verheugd aan. „In de Westerschel detunnel is het best wel wat aan Leonie Tournois-de Wispelaere ging op haar 85e voor het eerst door de Westerscheldetunnel: „Wel een beetje donker, maar niet eng." foto Peter Nicolai de donkere kant, maar bang was ze hier in Zeeuws-Vlaanderen wel Dat geldt trouwens ook wat het nog eens moet betalen, vindt de ik niet. De tunnel bij Antwerpen een voorbeeld aan nemen", gaf ze kostenplaatje; want dat je voor krasse jarige eerlijk gezegd maar is veel beter verlicht, daar mogen vastberaden aan. een tocht naar de overkant ook helemaal niks. terneuzen - Een busje traangas, drie messen, een luchtdrukpistool, 268 gram hennep, 37 gram hasj, vijftien joints en vier spacecakes; de opbrengst van een internationa le drugscontrole (codenaam étoile) op zaterdagmiddag en -avond aan de Haarmanweg in Terneuzen. In totaal zijn 52 voertuigen en 108 personen gecontroleerd (39 Fran sen, 64 Belgen en vijf Nederlan ders). Daarvan waren 67 personen in het bezit van softdrugs en zeventien van hen hadden meer dan vijf gram in hun bezit, de hoeveelheid die maximaal per keer verhandelt mag worden. Alle drugs zijn in be slag genomen en diegenen die bo ven de limiet zaten, kregen een be keuring van honderd euro. Ook zijn twee bestuurders be keurd voor het rijden zender rijbe wijs en drie personen kregen een bon wegens het niet bij zich heb ben van een identiteitskaart. door Sheila van Doorsselaer terneuzen - Het Esso-tankstation 'Otheense Kreek' aan de Serlip- pensstraat in Terneuzen is vrijdag avond overvallen door twee man nen. De daders gingen er vandoor met geld en rookwaren. De twee mannen kwamen rond half acht kort na elkaar het tanksta tion binnen. Een personeelslid werd gedwongen de kassa open te maken. Eén van de mannen haal de geld uit de kassalade, de ander deed een greep in het rek met rookwaren. Ingrijpen van een ge tuige maakte een einde aan de overval; tijdens de overval reed een automobilist het terrein van het tankstation op, zag wat er ge beurde en claxonneerde. De over vallers vluchtten en renden rich ting de Van de Waalstraat. Moge lijk zijn ze daar op een fiets ge stapt. De daders hebben het vol gende signalement: Beide zijn cir ca 1,80 meter lang en hebben een atletisch postuur. Ze droegen bei den een spijkerbroek met een blau we halflange werkjas, een kobalt blauwe sjaal en een pet met de klep (vermoedelijk zwart) van vo ren. Eén van de daders droeg gro ve camelbruine, suède schoenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31