Zeeland 'Vlissingen bouwt niet PZCI13 te veel' Overval op Terneuzens tankstation £ut? duik,e!t UK WALCHEREN 14 en 15 Chaos op A58 na knal op hek het kanaal in WSESSÊM Ontbinding Leeg, donker en niet-uitnodigend Psssst: een nieuw wereldrecord.. Maandag 21 januari 2008 Schipperen tussen geld en veiligheid in Bossenburgh Tip? redwalch@pzc.nl Gedeputeerde Van Waveren wuift alle waarschuwingen weg. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Wat terughoudend heid met nieuwe omvangrijke wo ningbouwprojecten kan in Vlissin- gen geen kwaad. Maar volgens ge deputeerde Harry van Waveren bouwt de stad heus niet te veel. Zeeland bouwt meer dan goed voor haar is, klonk het vorige week van makelaar Bert Bimmel, die voorzitter is van de Zeeuwse af deling van makelaarsvereniging NVM. Die waarschuwing heeft Van Waveren verrast. „Vorig jaar zijn ongeveer acht procent minder huizen verkocht dan in het jaar er voor. Dat vind ik geen schrikba rend cijfer. Ik zie hierin niet direct een reden tot acute zorg." De Zeeuwse huizenmarkt stemt de bestuurder eerder tevreden. „In Zeeland krijgen we eindelijk de woningbouw een beetje op ni veau. Er wordt meer gebouwd en dat zorgt voor een meer ontspan nen markt. Dat vinden makelaars niet leuk, want het betekent dat zij zich meer moeten inspannen om huizen te verkopen." Gebouwd wordt er in Vlissingen zeker. Verkocht niet altijd. Zo laat de gemeente Vlissingen mogelijk een deel van het Spaans Kwartier anders ontwikkelen. Makelaars ra ken de woonblokken maar niet kwijt. Zij en andere betrokkenen waarschuwen al jaren voor al te gretige woningbouw in de Schelde- stad. Ze voorzien leegstand. Opnieuw legt Van Waveren de bal Makelaars moeten niet zo nega- tief doen over bouwplannen voor Vlissingen, vindt Van Wave ren. De Scheldestad bouwt vol gens hem helemaal niet te veel. bij de makelaars zelf „Voor be staande woningen wordt soms ook wel erg veel gevraagd. Daar moeten makelaars mee oppassen. Het is dan geen goed signaal om te zeggen dat er te veel wordt ge bouwd. Dat is niet het geval. Ook niet in Vlissingen." Daar wacht megaproject Schelde- kwartier met achttienhonderd wo ningen. Althans, volgens het oor spronkelijke plan. Dat moet nog ge optimaliseerd. Het realisatieteam - waar behalve wethouder Verhage ook Van Waveren in zit - moet die optimalisatie gaan aanjagen. Van Waveren gelooft echter nog best dat Vlissingen die achttienhon derd woningen aankan. „Het is niet toch zo dat die volgende week al worden opgeleverd? Daar gaat tien, vijftien jaar overheen." „Uit alle onderzoeken blijkt dat met name voor Zeeland wordt ge kozen door jonge gezinnen, omdat onze provincie sociaal veilig is, en door vijftigers van wie de kinde ren al het huis uit zijn. Samen met projectontwikkelaars, woningcor poraties, gemeenten en wat mij be treft ook makelaars gaan we het wonen in Zeeland buiten de pro vincie promoten. Het Scheldekwar- tier speelt daar een grote rol in." Mannen in werkkleding nemen rookwaren en een geldbedrag mee. door Sheila van Doorsselaer terneuzen - Het Esso-tankstation 'Otheense Kreek' aan de Serlip- pensstraat in Temeuzen is vrijdaga vond overvallen door twee man nen. De daders gingen er vandoor met geld en rookwaren. De twee mannen kwamen rond half acht kort na elkaar het tanksta tion binnen. Een personeelslid werd gedwongen de kassa open te maken. Eén van de mannen haal de geld uit de kassalade, de ander deed ondertussen een greep in het rek met rookwaren. De overval kwam ten einde door ingrijpen van een getuige; tijdens de overval reed een automobilist het terrein van het tankstation op, zag wat er gebeurde en claxonneer de. Hierop vluchtten de overval lers en renden richting de Van de Waalstraat. Mogelijk zijn ze daar op een fiets gestapt. Het is de politie nog niet gelukt om de daders te pakken te krijgen. Ze is op zoek naar getuigen. De daders hebben het volgende signalement: beide zijn circa 1,80 meter lang en hebben een mager, atletisch postuur. Ze zagen eruit alsof ze zo van hun werk kwamen. Ze droegen allebei een spijker broek met een blauwe halflange werkjas tot over de heupen, een kobaltblauwe sjaal en een pet met de klep (vermoedelijk zwart) naar voren. Eén van de mannen droeg grove camelbruine, suede werk- of bergschoenen. goes - Aan de Westhavendijk in Goes is zaterdagochtend even voor elf uur een auto het kanaal ingere den. Omdat niet meteen duidelijk was of er nog iemand in zat, rukte de brandweer snel uit. Toen de dui kers al in het water lagen, kwam de eigenaresse van de auto. Ze meldde dat er niemand inzat. Hoe de auto het water in kon rollen, is onduidelijk. De vrouw vertelde de politie dat ze hem wel degelijk op de handrem had gezet. Een takel- bedrijf heeft de auto opgevist. arnemuiden - Een 2o-jarige auto mobilist uit Oost-Souburg is vrij dagmiddag om kwart voor vijf met zijn auto tegen het hekwerk van het viaduct op de Nieuwland- seweg bij Nieuwland geknald. En daar bleef het niet bij. Door klap vielen brokken beton van het hek werk naar beneden. Bovenop de snelweg A58 en bovenop de trailer van een Poolse vrachtwagen. Het dekzeil scheurde doormidden. Omdat er nog meer brokken dreig den te vallen en omdat her en der nog betonstukken op de rechter- rijstrook van de zuidbaan van de A58 lagen, heeft Rijkswaterstaat die even later afgesloten. Om het verkeer vanaf de oprit daarvoor te waarschuwen, had een medewer ker van Rijkswaterstaat zijn wagen dwars op de weg gezet, met fel oranje zwaailichten aan. Alleen had een tegemoetkomende auto mobilist dat niet door. Een 32-jari- ge Middelburger ramde de wagen. Beide auto's raakten zwaar bescha digd. Niemand raakte gewond, ook bij de eerste ongelukken niet. Alleen de auto van de Souburger was volledig vernield. Later is de zuidbaan nog enige tijd afgesloten geweest om op te ruimen. Het ver keer werd via de Sloeweg geleid. Tip? redactie@pzc.nl Twee jaar geleden is de Goese- naar gestopt met werken. Toch ontving hij rond de kerst wat at tenties van relaties uit zijn voor malige werkkring. Vorige week belde de postbode aan met een verlaat kerstpakket. Uit de doos kwam een kwalijke geur. Het pakket was, zo leerde het post stempel op 20 december, vanuit Limburg verzonden en was ge vuld met exclusief wild en gevo gelte: wild zwijn, konijnenbout jes, hazenjilets en borstfilets van fazant. Het geheel verkeerde in, om in politietermen te spreken, 'verregaande staat van ontbin ding'. In het bijgaand schrijven werd de man een smakelijk eten met zijn 'Smulpakket'gewenst. VLISSINGEN - Zo worden ze natuurlijk nooit ver- keningen kan herinneren. De voormalig juwelier kerte, vertelde ze in een commissievergadering, huurd. De donkere planken in de leegstaande win- zou de etalages graag opgefleurd zien. Heeft hij, „Ik heb ook staan kijken, omdat het maar weinig keipanden van de Fonteyne zijn heel anders dan even geluk: wethouder Tineke Verhage ook. fraai oogt." Bouwer BAM is inmiddels gealar- VVD-raadslid Piet van der Maden zich van de te- Want ook zij had zich verwonderd over de don- meerd. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13