Misser kost miljoenen 4* Schelde ontwerpt helikopterschip Van Jole Vlissinger opgepakt bij uitvaart Loos alarm goede oefening voor Vlissings kinderdagverblijf PZ( Prinses Margriet wordt 65 Zaterdag 19 januari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 16 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Zeeland laat veel geld liggen voor aanpak van taalachterstand. door René Schrier GOES - De provincie Zeeland heeft miljoenen euro's van het ministe rie van Onderwijs aan zich voorbij laten gaan. Staatssecretaris Sharon Dijksma van Onderwijs had name lijk in totaal 70 miljoen euro extra beschikbaar om taalachterstanden bij kinderen tegen te gaan. Zeeland deelt daar niet in mee. Vooral de noordelijke provincies en Limburg gaan er op vooruit. Friese scholen zien hun achterstan denbudget met de helft toenemen. Uit de woorden van Ben de Reu van het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ) valt af te leiden dat Zeeland heeft zitten slapen: „De Friese en Limburgse lobby is actief geweest. Die waren als eersten bij de verdeling. We zul len ons in Zeeland moeten bezin nen op wat het betekent dat dit niet gerealiseerd is." Volgens De Reu hadden de provincie, de Zeeuwse onderwijswethouders en in dit geval instellingen die in het onderwijs actief zijn, aan de bel kunnen en moeten trekken. „We hadden gezamenlijk op moeten trekken, alleen dan krijg je als re gio echt iets voor elkaar. Ik kan me zelf dat ook verwijten. Maar ieder een had zo zijn eigen excuus." Volgens Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland heeft de pro vincie zitten slapen en daardoor miljoenen euro's voor de aanpak van taalachterstand laten lopen. De Reu geeft aan dat de taalachter standen problematiek in Zeeland niet veel anders is dan in Gronin gen of Limburg. Naar de mening van De Reu is het zinvol om in Zeeland naar aanleiding van dit voorval de koppen eens bij elkaar te steken om te kijken of er nog wat aan gedaan kan worden. Dat zal nog een hele klus worden want gisteren heeft het kabinet in gestemd met de verdeling. Het ka binet wil de taalachterstanden bij kinderen in 2011 met 40 procent hebben teruggebracht. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Je moet er toch niet aan denken: brand in een kinderdagverblijf. Maar bij kinderop vang Baloe in de Badhuisstraat in Vlissingen we ten de leidsters hoe ze moeten handelen. Rond half elf gisterochtend ging het brandalarm af. Loos, bleek achteraf. Er was een storing in het systeem. Toch nam het personeel meteen het ze kere voor het onzekere. De brandweer werd ge beld en het personeel bracht de vijftien kinderen, die er speelden of in hun slaapzakjes op bed la gen, naar buiten. De presentielijst werd meegeno men en er werd gecontroleerd of niemand in het pand was achtergebleven. De leidsters hadden on derdak geregeld bij de thuiszorgwinkel, verderop in de straat. En zo mochten de kinderen een keer tje spelen tussen de rolstoelen, rollators en ergo nomische ontspanningsballen. Een echte brand vlissingen - Schelde Marinebouw in Vlissingen is met een nieuw schip op de markt: een vliegdek- schip voor helikopters. Op het dek kunnen tegelijk vijf a zes middel zware helikopters landen en ver trekken. In de hangar is plaats voor tien a twaalf heli's. Het heli kopterschip is afgeleid van de amfi bische transportschepen die De Schelde heeft gebouwd. Schelde Marinebouw past een methode toe, waarbij met standaardmodu les wordt gewerkt. Dat maakt het mogelijk op basis van hetzelfde concept schepen van verschillende grootte en met verschillende func ties te maken. De Schelde heeft de ze lijn van kloeke schepen Enfor cer genoemd. Directeur Hein van Ameijden van Schelde Marine bouw ziet het helikopterschip als een aanvulling op de amfibische transportschepen. „Die zijn be stemd om dicht onder de kust te komen en met landingsvaartuigen zwaar materieel aan land te breng en. Er is echter ook behoefte om lichter materieel verder landin waarts te brengen. Dat kan heel goed met helikopters." Volgens Van Ameijden bestaat in het bui tenland veel belangstelling. „Maar nee, er is er nog geen verkocht." zie spectrum: we weten amper waar we de schepen moeten laten Van Gaal wil dolgraag bondscoach worden alkmaar - Louis van Gaal wil dol graag een herkansing als bonds coach van Oranje. De AZ-trainer is niet benaderd. „Als de KNVB het zelf óók wil moeten ze maar met mijn voorzitter praten. Scheringa weet hoe graag ik het wil." EN Zeeland: 2, 3, 29 t/m 39, 42 en 43; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 9 t/m 11; Meningen: 12 en 13; Bui tengebied: 18 t/m 21; Beurs: 23; Economie: 24 en 25; Weer: 26; Strips: 27; Cultuur: 40 en 41; Agen da: 45; Sport: 47 t/m 53; Bijlagen: Spectrum, Reizen, Wonen en Me dia met daarin tv: 60 t/m 63. weerman ging met de kinderen mee. Volgens Sjaak Vermeulen van de brandweer verdienen de leidsters een grote pluim. „Ze hebben letterlijk volgens het boekje gewerkt. Eerst de kindjes weg gebracht en daarna voor de rest gezorgd. Ze heb ben ook een eigen bedrijfshulpverleenster die bij het pand de brandweer heeft opgewacht. Ze had den het niet beter kunnen doen. Het was - achter af - een goede oefening." foto Ruben Oreel Advies en Management www.vanjole.com Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 rotterdam - De politie in Rotter dam heeft gistermiddag alle bezoe kers van een uitvaartplechtigheid gefouilleerd op zoek naar een vuur wapen. Een 28-jarige Vlissinger werd ingerekend. De actie gebeur de na een melding dat een van de gasten was bedreigd met een vuur wapen. Tijdens de plechtigheid werd de man, die naar buiten was gekomen, op basis van een signale ment aangehouden. Hij bleek geen wapen op zak te hebben. Daarop besloot de politie in over leg met de begrafenisondernemer en na het gezamenlijke afscheid ie dereen maar te fouilleren. Toen dit ook niks opleverde, werd de aula onderzocht waarna het vuurwa pen in een kast werd ontdekt. Van Gaal is de ideale bondscoach Terneuzen is ideale plaats voor Zeeuws hartcentrum eens 43% oneens IIHI 57% aantal reacties: 383 II WM 711688 555547 www.pzc.nl 12° HET WEER: O Regen ddd Schaaklegende Bobby Fischer overleden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1