Buitenland Probleemjongen naar Siberië gestuurd \r 6 e Britten zijn niet bang voor nieuw hoogwater Productie mozzarella in gevaar Koeweit tegen transseksuelen EU-agentschap positief over klonen dieren Vliegtuig landt voor de baan op Heathrow pzc Vrijdag 18 januari 2008 9 LONDEN - Een Boeing 777 van British Airways ligt de grond en brak zijn landingsgestel. Bij het onge- len die voor vertrek gereed stonden niet starten, zwaar gehavend op de landingsbaan van de Lon- val raakten tien van de 136 passagiers licht ge- Het persbureau Press Association meldde dat de dense luchthaven Heathrow. Het vliegtuig uit Pe- wond. Vanwege het incident moesten inkomende Boeing op luttele meters van een drukke weg de king raakte voor het begin van de landingsbaan vliegtuigen worden omgeleid en konden toestel- grond had geraakt. foto BBC/EPA Niet te handhaven 16-jarige moet leren agressie te beteugelen. door onze correspondent Achille Prick berlijn - De Duitse stad Giefêen heeft een 16-jarige vechtjas naar Si berië gestuurd, in een laatste po ging hem in te tomen. De jongen hakt er iedere dag hout om de kachel te stoken, hij heeft zijn eigen toilet uitgegraven en loopt dagelijks vijf kilometer naar school. Zo moet hij leren om zijn agressie onder controle te krijgen. „Deze jongen was hier niet meer te houden", zegt Stefan Becker, hoofd van het jeugdwerk in Gieféen. „Hij was een gevaar voor zijn ouders en de mensen in het te huis waar hij woonde. Hij kan zeer agressief worden, heeft: er re Olieprijs zakt onder de 90 dollar per vat new york - De prijs van ruwe olie is donderdag opnieuw flink ge daald. Handelaren houden reke ning met een recessie in de Vere nigde Staten die de vraag naar olie zal doen afnemen. De prijs van een vat van 159 liter zakte donderdag op de termijn- markt in New York tot iets onder de 90 dollar. Twee weken geleden werden vaten voor 100 dollar ver handeld. Infectie doet melk productie waterbuffels teruglopen. rome - In Italië loopt de productie van mozzarella gevaar door een in fectie onder waterbuffels. Dat meldde de BBC gisteren. De zachte witte kaas is een van de bekendste exportproducten van Italië. gelmatig flink op los geslagen. Het leek een aantal therapeuten beter hem een tijdje weg te sturen. In Si berië kan hij zelfkennis opdoen en leren zijn agressie te beteugelen." De 16-jarige verblijft in het 5000 inwoners tellende dorp Sedel- nikowo ten noordoosten van Omsk en wordt begeleid door een jongerenwerker. „Hij heeft geen te levisie, geen internet, geen elektri citeit en geen stromend water", zegt Becker. „Als hij het warm wil hebben, moet hij hout hakken. Ze voorspellen deze winter minus 55 graden. Water haalt hij uit een bron. Zijn toilet heeft hijzelf gegra ven in de tuin." Volgens Becker is de maatregel 'be- levingspedagogiek' en is bewust voor Siberië gekozen. „Als hij iets voor elkaar wil krijgen, moet hij het allemaal zelf regelen. Hij kan niet terugvallen op allerlei gemak Japanse vissers laten milieuactivisten gaan tokio - Japanse vissers hebben gis teren twee milieuactivisten laten gaan die sinds dinsdag in de wate ren van Antarctica tegen hun zin waren vastgehouden op een Japan se walvisvaarder. Het duo is overge dragen aan een schip van de Au stralische douane. Australië had aangedrongen op het vrijlaten van het tweetal. Beiden zijn lid van mi lieubeschermingsorganisatie Sea Shepherd Conservation Society. De waterbuffels leven vooral rond de zuidelijke stad Napels. Vermoe delijk is al derig procent van de die ren besmet met de bacterie die miskramen, onvruchtbaarheid en teruglopende melkproductie kan veroorzaken. De bacterie is al tien jaar in de kud de aanwezig. Veeartsen dienen be smette dieren te doden, maar heb ben dat niet gedaan onder druk van de lokale maffia, de Camorra. ken en contacten die hij in Duits land zou hebben. Zo wordt hij ge dwongen om sociale contacten aan te gaan en leert hij die ook in stand te houden. Met zijn begelei der, maar ook met lokale mensen De maatregel valt onder de noemer 'belevingspedagogiek' en schoolgenoten. Zijn begeleider spreekt zowel Duits als Russisch en treedt op als tolk." In totaal verblijft de jongen negen maanden in het verre Siberië. Hij is nu halverwege. „Een collega heeft hem voor kerst bezocht en rapporteerde vooruitgang", zegt Becker. „Als hij terug is, gaan we hier verder met de begeleiding. Het is zijn laatste kans." Doden door instorting gebouw Marokko rabat - Zeker zestien mensen zijn in de Marokkaanse kuststad Ke- nitra omgekomen doordat een ap partementen- en winkelcomplex in aanbouw instortte. Zeker dertig mensen raakten gewond en een onbekend aantal personen zou nog onder het puin liggen. De au toriteiten zijn een onderzoek be gonnen naar de oorzaak van het ongeval. Kenitra ligt dertig kilome ter ten noorden van Rabat. De georganiseerde misdaad bezit een aantal boerderijen. Als gevolg hiervan kon de ziekte zich versprei den. Inmiddels is al een derde van de dieren besmet. De komende twee maanden worden nu 32.000 water buffels vernietigd. Gewapende agenten gaan de veeartsen begelei den om te voorkomen dat de Ca morra hen van hun werk kan hou den. Het verblijf in Rusland kost zo'n 150 euro per dag, een derde van de verblijfskosten in een Duitse in richting. Giefêen is een provincie stad in de deelstaat Hessen waar momenteel een heftige verkie zingsstrijd wordt uitgevochten rondom het thema jeugdgeweld. Nadat in München een gepensio neerde leraar vorige maand zwaar werd mishandeld door twee jonge buitenlanders, pleit de Hessische minister-president Roland Koch (CDU) voor hardere straffen. „Hij stelt de zaken te simpel voor", meent Becker. „Verbannen naar Si berië klinkt aardig, maar deze me thode is niet bedoeld voor zwaar criminele twintigers. Wij hebben het hier over minderjarigen die we op het rechte pad proberen te krij gen." In 2006 werkten ruim 600 Duitse jongeren voor langere tijd in het buitenland aan zichzelf Patiëntjes bang voor clowns LONDEN - De Cliniclowns mogen voortaan hun rode neuzen wel af doen als ze patientjes in het zie kenhuis willen opvrolijken. Kinderen zijn namelijk bang voor clowns, blijkt uit een Brits onder zoek. Van ruim 250 kinderen van vier tot zestien jaar gaf praktisch ie dereen aan de grappenmakers hele maal niet leuk te vinden. Zelfs de tieners gaven toe eerder bang te zijn voor de eigenaardige' types. koeweit - In Koeweit is een cam pagne tegen transseksuelen begon nen. Dat maakte de mensenrech tenorganisatie Human Rights Watch bekend. Sinds vorig jaar zijn in Koeweit mensen die 'het andere geslacht imiteren' strafbaar. Inmiddels zijn veertien transsek suelen opgepakt. Zij kunnen maxi maal een jaar gevangenisstraf of een boete van 2500 euro krijgen. Opnieuw vloedwaar schuwingen van kracht in Groot-Brittannië. door onze correspondent Esther Gotink LONDEN - Nog geen halfjaar nadat Engeland kampte met de grootste overstroming in meer dan zestig jaar, zijn nieuwe vloedwaarschu wingen van kracht. In het westen zijn rond de rivieren barricades op getrokken, in het oosten zijn be langrijke wegen afgezet omdat ze op sommige plaatsen al meer dan een meter onder water staan. De ernstigste waarschuwingen gel den voor de omgeving van Hun tingdon bij Cambridge. Hier zijn dijken rond de rivieren Kym en Ouse op meerdere plaatsen doorge broken, waardoor straten en sport velden zijn ondergelopen. Buurtbewoners maken zich nog weinig zorgen. „Er rijdt erg veel po litie rond om de boel in de gaten te houden. Ons is verteld dat een evacuatieplan klaarligt, mocht het nodig zijn", vertelt )ane die haar zoon naar Kimbolton School brengt, waar de rivier Kym langs stroomt. De ondergelopen wegen leveren vooral veel frustratie op. Ook het lokale treinverkeer is ont regeld door wateroverlast. „De ge volgen van het hoogwater zijn moeilijk te voorspellen", zegt een woordvoerder van de Environ ment Agency, het bureau dat men sen voor overstromingen moet waarschuwen. „In sommige rivie ren is het waterpeil erg hoog en de grond is verzadigd. De komende dagen valt nog veel meer neerslag. De vraag is wat de rivieren, de rio len en de bodem nog aankunnen." De Environment Agency ver wacht dit keer niet dezelfde over last als afgelopen juli, omdat de krachtige wind de regenbuien snel verplaatst. „De situatie is lang niet zo kritiek als in de zomer." brussel - Het klonen van dieren is niet riskant voor mens, dier of mi lieu. Het Europees agentschap voor voedselveiligheid EFSA heeft dat gesteld in een ontwerptekst. Vlees en melk van gekloonde die ren is net zo veilig als van andere dieren. „Hoewel de sterfte en ziek te onder gekloonde dieren aanzien lijk hoger is dan onder gewone die ren, tonen gezonde klonen en hun nageslacht dat de techniek succes vol kan worden gebruikt voor ver meerdering van rundvee en var kens", aldus EFSA. Eind dit jaar schrijft het EU-bureau een eind rapport. Daarna neemt de Europe se Commissie een standpunt in. De Eurogroup for Animals pleitte gisteren alvast voor een direct ver bod op het klonen van dieren voor voedsel: „Het kloonproces is inefficiënt, verspilt dierenlevens en kan veel pijn en leed veroorza ken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9