Buitenland Palestijnen vragen hulp VS Terrorist behoudt banktegoed O AutoTrack.nl 7 C7 uit schaamte 'David' moet verhuizen 8 Vrijdag 18 januari 2008 PZC Bush gevraagd om Israëlisch geweld te laten stoppen. ramallah - De Palestijnse Autori teit heeft de Amerikaanse presi dent George Bush opgeroepen met spoed bij Israël in te grijpen wegens het escalerende geweld in de Gazastrook. Na drie dagen van aanhoudende Israëlische acties zijn er in de strook al zeker 26 mensen om het leven gekomen. Volgens een woordvoerder van de Palestijnse president Mahmoud Abbas legt het Israëlische geweld een bom onder de hernieuwde ronde van vredesberaad tussen Is raël en de Palestijnen. Juist om die reden bracht Bush vorige week nog een bezoek aan Israël en de Pa lestijnse gebieden. Het Israëlische leger heeft gisteren voor de derde dag op rij vanaf de grond en vanuit de lucht aanvallen uitgevoerd op doelen in de Ga zastrook, als reactie op de aanhou dende raketsalvo's die uit het ge bied op Israël worden afgevuurd. Bij de aanvallen werden in de afge lopen drie dagen 27 Palestijnen ge dood. Het geweld hangt als een zwarte wolk boven de recent hervatte vre desonderhandelingen tussen Pales tijnen en Israël. De Israëlische pre mier Ehud Olmert zei dat Israël 'zonder compromis, zonder con cessie en zonder genade' terug zal slaan. De ongeveer 150 Palestijnse raket ten die volgens het Israëlische le ger deze week werden afgevuurd veroorzaakten in Israël geen grote schade, maar bij de bewoners van de beschoten nederzettingen zit de schrik er goed in. Het Israëlische leger voerde aanval len uit op Noord-Gaza en doodde een leider en diens vrouw van de aan Harnas gelieerde militante groep de Volksverzetscomités. De organisatie zwoer de dood van haar leider met gelijke munt te zul len terugbetalen. Na het vallen van de nacht voerden Israëlische vliegtuigen een aanval uit op een auto. Daarbij werden drie voorbij gangers gedood en raakten twee in zittenden van de auto zwaarge wond. Eerder gedoogde Harnas, dat sinds juni de Gazastrook controleert, het afschieten van raketten door militante organisaties als de Volks verzetscomités of de Islamitische Jihad. Sinds deze week echter is Harnas ook actief deel gaan ne men aan de beschietingen, nadat Israël dinsdag grondtroepen de Ga zastrook instuurde. De Israëlische minister van defen sie Ehud Barak zei gisteren dat Is raël zijn aanvallen op Gaza niet zal De Palestijnse Autoriteit zegt dat het Israëlisch ingrijpen in Gaza een bom legt onder het vredes beraad. De Palestijnen willen dat de VS ingrijpen. staken zolang er raketten worden afgevuurd. Zonodig zal het offensief zelfs wor den geïntensiveerd. Israël heeft al jaren grote moeite om de raketaan- vallen een halt toe te roepen. Preci siebombardementen en invasies op de grond hebben in de loop der jaren aan honderden Pales tijnen het leven gekost, maar heb ben telkens maar korte periodes van rust kunnen bewerkstelligen. Een systeem om Palestijnse raket ten neer te halen is in ontwikke ling, maar de voltooiing daarvan kan nog tot 2012 duren. Intussen bemoeilijkt het opgelaai de geweld een volgende stap in het vredesproces. De gematigde Pa lestijnse president Mahmoud Ab bas heeft de raketbeschietingen vanaf de Westoever veroordeeld. Een woordvoerder van Abbas zei gisteren dat het voortzetten van de onderhandelingen onder de huidige omstandigheden weinig zin heeft. parijs - Een 43-jarige Fransman is doodgevroren aangetroffen in zijn wagen nabij Lyon. Volgens Franse media had hij over nacht in zijn auto uit schaamte omdat hij werkloos bleef. Hij durf de niet naar huis. Zijn partner verklaarde dat de man 'uit liefde is gestorven'. „Hij wilde me niet kwetsen", aldus de vrouw. De betrokken man, die hartklach ten had, kreeg in 1994 twaalf jaar cel wegens moord op zijn toenma lige echtgenote. Hij kwam na acht jaar vrij. Zijn huidige vriendin had hij sinds september. Zij had hem bij herha ling aangemoedigd werk te gaan zoeken. De man had gezegd dat hij werk had gevonden als nachtwaker. Maar in werkelijkheid reed hij gere geld naar een parkeerplaats om de indruk te wekken dat hij aan de slag was. Antiterreurmaatregel strijdig met onder meer recht op eigendom. BRUSSEL - EU-landen mogen de banktegoeden van veroordeelde terroristen niet langer bevriezen. Dat heeft advocaatgeneraal Poiaris Madura van het Europees Hof van Justitie geadviseerd. Doorgaans neemt het Hof het advies van de advocaatgeneraal over. De maatre gel is volgens Maduro in strijd met het recht op eigendom en het recht op toegang tot de rechter. In ons land heeft minister Wouter Bos van Financiën de rekeningen van onder meer Samir A. bevro ren. Als die vrijkomt kan hij een toelage bij Financiën aanvragen voor zijn basisbehoeften. Naast Sa mir A. is hetzelfde gebeurd met ne gen leden van de Hofstadgroep. Slechts twee van hen hebben daar ook last van; de overige leden van de Hofstadgroep zitten nog vast of zijn uitgezet naar Marokko. FLORENCE - De David, het wereld beroemde beeld van Michelangelo, moet mogelijk verhuizen. Het gemeentebestuur van Floren ce overweegt de sculptuur over te plaatsen van de Galleria dell'Acca- demia naar een muziekcomplex in het westen, maakte de burgemees ter van de Italiaanse stad gisteren bekend. De verhuizing moet het drukbezochte historische centrum van Florence ontlasten. David, ge maakt van 1501 tot 1504, bevindt zich al sinds 1873 in de Galleria. Een verplaatsing vindt op zijn vroegst in 2010 plaats, als de beoog de nieuwe locatie is voltooid. De verhuizing maakt deel uit van plannen om de binnenstad aan te pakken. De betrouwbaarste check. AutoTrack In perfecte staat van onderhoud. Sommige mensen denken bij een onderhoudsbeurt eerder aan zichzelf dan aan hun auto. Vraag daarom bij aankoop van een occasion altijd naar de onderhoudsboekjes. Dan krijg je inzicht in wat je koopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8