Binnenland Excuses Gates aanvaard door Kamer Wake-up-light is niet aan te slepen Minister Ter Horst praat met politie over cao Strafvervolging in zaak dodelijk vlotongeval Cipiers krijgen slot op de mond Informatieavonden van het waterschap onzichtbaar. 6 Vrijdag 18 januari 2008 PZC Amerikaanse minister prijst nu bondgenoten om inzet in Afghanistan. DEN HAAG - Nu de Amerikaanse minister van Defensie Robert Ga tes tegenover journalisten de Na- vo-bondgenoten Groot-Brittannië, Canada, Nederland, Australië en Denemarken heeft geprezen, is voor een meerderheid van de 1\veede Kamer de kous af, zo bleek gisteren. Een dag nadat zijn collega Eimert van Middelkoop en de Nederland se politiek over hem heen waren gevallen vanwege zijn kritische uit latingen over de partners in het zuiden, sprak de Amerikaanse mi nister zijn lof uit voor de moed en opofferingsgezindheid van de part ners in het zuiden van Afghanis tan. Coalitiepartijen CDA, PvdA en de Christenunie nemen daar mee genoegen, SP en de WD niet. Gates zorgde woensdag voor een diplomatieke rel door in een inter view in The Los Angeles Times te verklaren dat de Navo-troepen in 1^ De Tweede Kamer zet een punt achter de kwestie Gates, nu de Amerikaanse minister van Defen sie de bondgenoten in Afghanis tan prijst voor hun inzet. het zuiden van Afghanistan niet weten hoe ze een guerillaopstand moeten neerslaan. Minister Eimert van Middelkoop van Defensie ont bood daarop de Amerikaanse am bassadeur. Na verklaringen van Amerikaanse zijde dat Gates ver keerd geciteerd was, was voor Van Midelkoop de kou uit de lucht. Voor de PvdA en het CDA is hier mee de kous af Dat geldt ook voor de Christenunie. De PvdA ziet de loftuitingen van Gates als een 'verkapt excuus' en voor Martijn van Dam is de kwes tie daarmee wel afgedaan. „Hij neemt zo eigenlijk zijn woorden uit het interview terug." Karien van Gennip (CDA) zou het wel prettig vinden als Gates eventuele kritiek op strategie binnen het bondgenootschap houdt. „De Tali ban luistert ook mee." Ze is wel blij met de 3200 extra militairen die Gates naar het zuiden van Af ghanistan stuurt. Oppositiepartijen WD en SP ne men er geen genoegen mee. SP-Ka- merlid Harry van Bommel noemt de nieuwe uitspraken van de Ame rikaanse minister 'hypocriet en leu genachtig'. Volgens Van Bommel moet de zaak op Navo-niveau wor den besproken. WD'er Hans van Balen wil dat Gates zijn uitspraken in The Los Angeles Times hele maal terugneemt. ZUTPHEN - Het openbaar ministe rie (OM) in Zutphen legt een orga nisatiebureau en een directeur daarvan dood door schuld ten las te in de zaak van het dodelijke vlotongeval op 30 september vorig jaar op de Berkel bij Rekken. Justitie verwijt de directeur de dag begeleider van het vlotevenement onvoldoende te hebben geïnstru eerd. Het organisatiebureau wordt als rechtspersoon verweten dat de manier waarop vlottochten wor den gehouden en de vastlegging in procedures onvoldoende was. Het vlot sloeg om bij een stuw. Twee Kruidvatmedewerksters ver dronken. Het betrof een perso neelsuitje. De vlotvaarders droe gen geen zwemvesten en hadden geen begeleider aan boord. Vol gens de eigenaar maakte bijna nie mand van de deelnemers aan vlot tochten gebruik van die voorzie ningen. DEN HAAG - Het is voor gevangenis personeel verboden met de media te praten. Als een medewerker door een journalist wordt bena derd moet hij 'zonder enig com mentaar' doorverwijzen naar de directeur. Dat staat in een intern protocol van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het SP-Kamerlid Krista van Vel- zen heeft staatssecretaris Nebahat Albayrak van Justitie om ophelde ring gevraagd. Van Velzen wil dat het protocol wordt ingetrokken. Philips is verrast door de hoge verkoopcijfers van ontwaaklamp EINDHOVEN - Het loopt storm bij de verkoop van de nieuwe ont waaklamp van Philips. Bronnen rond het concern melden dat de verkoop van de zogenoemde Wa- ke-up-light in ons land zo hard gaat, dat voor het buitenland be stemde containers teruggeroepen zijn. Philips noch detailhandelaren wil den gisteren concrete verkoopcij- DEN HAAG - Minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken aanvaardt het aanbod van de poli tievakbonden om de afwijzing van haar hogere cao-bod toe te lichten. Ze wil tijdens het gesprek, vanmid dag, ook aan de orde stellen hoe de impasse in de onderhandelin gen kan worden doorbroken. Hen protestactie van politiebeveili- gers van premier Balkenende en sommige Kamerleden is gisteren mislukt. De vakbonden claimen dat de ludieke actie onder druk van de minister-president is afge blazen. Die ontkent elke bemoeie nis. Medewerkers van de Dienst Koninklijke en Diplomatieke Be veiliging (DKDB) wilden gele hes jes ophangen in de dienstauto van Balkenende, zodat de premier zou fers noemen. „Dat doen we nooit, we kunnen wel bevestigen dat we zelf ook verrast zijn over de hoge verkoopcijfers", zegt woordvoer ster Annemarije Pikaar van Philips. Elektronicawinkel BCC houdt het erop dat het verlichtingsproduct 'dé hit van december' is geweest. De Wake-up-light zorgt er volgens Philips voor dat mensen rustig wakker worden. Via de ontwaak- verlichting kan in de slaapkamer een zomerdag gesimuleerd wor den. Ongeveer een half uur voor dat de gebruiker uit bed moet, be gint de lamp zacht te stralen. zien dat de beveiligers actievoeren voor een betere cao. „Om de ver houdingen goed te houden, is de actie niet doorgegaan", zegt politie bond ACP. Volgens de Nederlandse Politie bond had geen enkele minister be zwaar gemaakt tegen de ludieke ac tie, behalve Balkenende. Voorzit ter Hans van Duijn zegt uit be trouwbare bron te hebben verno men dat de premier druk heeft uit geoefend op de DKDB om te zor gen dat er in elk geval in zijn dienstauto niets te merken zou zijn van de protestactie. Groen- Links-leider Femke Halsema heeft de premier gevraagd of hij druk heeft uitgeoefend. Volgens de woordvoerder van Balkenende is dat niet het geval. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Informatieavond waterplan buitengebied Noord-Beveland Graag nodigen wij alle belanghebbenden van het buitengebied van Noord-Beveland uit voor een informatieavond op woensdag 30 januari aanstaande. Deze staat in het teken van het op te stellen waterplan voor het buitengebied. Meer neerslag in kortere tijd, zeespiegelstijging en periodes van extreme droogte kennen we tegenwoordig allemaal. Het zijn maar een paar ontwikkelingen die gevolgen hebben voor de waterhuishouding in een gebied. Daarom wil het waterschap maatregelen nemen om wateroverlast en droogteschade te voorkomen en daarbij rekening houdend met de Europese eisen aan de inrichting en kwaliteit van water. Tijdens de avond wordt u voorgelicht over de uitkomsten van de enquête en presenteren wij u de eerste resultaten van de watersysteemberekeningen (computerberekeningen). Naar aanleiding van deze voorlichtingsavond zal met de vertegenwoordigers van de belangengroepen op 20 februari een workshop worden gehouden. De workshop is bedoeld om te komen tot voorstellen voor de verbetering van het watersysteem op Noord-Beveland. U bent van harte welkom op 30 januari om 19.30 uur in het buurthuis 'Casembroothuis' aan de Nieuwstraat 46 in Kamperland. Informatieavond peilbeheer Walcheren Het waterschap heeft in de periode 2000 tot en met 2007 een proefproject Flexibel Peilbeheer in een aantal peilgebieden op Walcheren uitgevoerd. Het betreft hier vooral het lage midden van Walcheren. Omdat het proefproject nu is beëindigd wil het waterschap dit in een nieuw peilbesluit laten overgaan. Het waterschap wil de resultaten van dit project openbaar maken en tevens aangeven hoe en waarom het waterschap voor dat gebied een nieuw peilbesluit wil opstellen. Het plangebied van het proefproject en van het nieuwe peilbesluit komen met elkaar overeen en staan op het kaartje weergegeven. Bovendien kunt u ook uw ervaringen en eventuele knelpunten met het voorgeno men peilbeheer naar voren brengen. Daarom organiseren we een informatiebijeenkomst over peilbeheer op Walcheren maandagavond 28 januari vanaf 19.30 uur in verenigingsgebouw De Zandput in Serooskerke De zaal gaat open om 19.00 uur en we beginnen met de presentatie om 19.30 uur. Omdat wij niet in gelegenheid zijn om alle betrokkenen hiervoor persoonlijk aan te schrijven, wordt iedereen die betrokken of geïnteresseerd is, hierbij van harte uitgenodigd. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 -621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Begrenzing nieuw peilbesluit 2008 Walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6