Sport Jeugdtoernooi Sluiskil heel ruim bezet Compeer houdt vertrouwen in goede afloop Wpzc Vrijdag 18 januari 2008 45 Concurrentie is flink toegenomen voor Egyptenaar Sidhom. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Bij het jeugdtoernooi voor driebanders in Sluiskil wor den dit weekeinde de blauwe la kens alvast opgewarmd. Dat zal zonder problemen gebeuren, om dat liefst 25 spelers uit vier verschil lende continenten meedingen naar de hoofdprijs. Wat vorig jaar voorafgaand aan de wereldbeker begon als een experiment, is daar mee bij de tweede editie eigenlijk al uit z'n jasje gegroeid. Een jaar geleden zorgden twaalf jeugdige driebanders voor een aan trekkelijk toernooi dat naar meer smaakte. De deelname is nu over weldigend, met onder anderen drie Mexicanen, een Japanner, een Zuid-Koreaan en twee Egyptena- 'Je kunt die jongens toch niet laten weten dat ze niet meer mee kunnen doen?' ren die naar het Zeeuws-Vlaamse dorp komen. Onder hen is ook ti telverdediger Sameh Sidhom. De twintigjarige Egyptenaar stu deert tandheelkunde aan de uni versiteit van Cairo. Het is een pro fessie waarbij je geduldig, secuur en geconcentreerd moet zijn, net als op het biljart. Sidhom presen teerde zich een jaar geleden als een aimabele jongeman, die in de lijn van zijn karakter rustig bleef na zijn eindzege. De concurrentie voor Sidhom lijkt bij de tweede editie van het jeugdtoernooi te zijn toegenomen. De vier poules zijn gevuld met am bitieuze jonge driebanders, die de komende jaren willen toetreden tot de wereld van gearriveerde top pers als Torbjöm Blomdahl, Dick Jaspers, Daniël Sanchez en Semih Sayginer. In Sluiskil krijgen ze een podium waarop ze zelden kunnen excelleren. Vergelijkbare toernooi en zijn namelijk schaars in de mondiale biljartwereld. De organisatie in Sluiskil heeft haar nek uitgestoken en wordt daarom ook geroemd door de we Sameh Sidhom, de winnaar van vorig jaar, kan op forse tegenstand rekenen. reldbond UMB. „We willen probe ren om de andere organisaties van wereldbekers zo ver te krijgen dat ze ook een dergelijk toernooi orga niseren", verklaarde UMB-voorzit- ter Jean Claude Dupont onlangs tij dens de presentatie. „Ze zouden dit fantastische initiatief over moe ten nemen." Dupont deelt ook de mening van Meerten Dallinga. „De jeugd heeft de toekomst", verklaarde de voor zitter van de Sluiskilse organisatie. „Vorig jaar hadden we twaalf deel nemers, dit jaar mikten we op zes tien. Er staan er nu 25 op de lijst, waarvan de jongens uit Japan, Zuid-Korea en Mexico eigenlijk te laat hadden ingeschreven. Maar je kunt die jongens toch niet laten weten dat ze niet meer mee kun nen doen?" Om geen spelers te moeten teleurstellen, heeft de orga nisatie het grote aantal deelnemers Jeugdtoernooi Sluiskil maar op de koop toegenomen. Dal linga: „We nemen de verblijfskos ten voor onze rekening en laten ze Oe indeling van de poules ziet er als volgt uit: Poule A: Sameh Sidom (Egypte), Jorge Canto (Spanje), Jens van Dam (Ne derland), Yusuke Mori (Japan), Nicolas Mintjens (België), Concalo Rodri- gues (Portugal), Adam Kozak (Tsjechië). Poule B: Kim Hang-Jick (Zuid-Korea), Mathieu Vlerick (België), Alan Cam pos (Mexico), Markus Schuster (Oostenrijk), Francesco Falletta (Italië), Joao Ferreira (Portugal). Poule C: Clen Hofman (Nederland), Alan Padilla (Mexico), Rafael Cabo (Spanje), Cedric Melnytschenko (Frankrijk), Bart Tuerlinckx (België), Bryan Tempelers (Luxemburg). Poule D: Pierre Soumagne (Frankrijk), Dennis Hoogakker (Nederland), Kevin Adams (België), Mohamed Abdin (Egypte), Raymundo Vargas (Mexi co), Thomas Broux (België). foto Peter Nicolai verspreid over twee dagen alle maal zo veel mogelijk wedstrijden spelen. Enkele jongens hebben zich daarnaast ook nog ingeschre ven voor de wereldbeker. Op die manier kunnen ze nog meer erva ring opdoen." Glen Hofman, Dennis Hoogakker en Jens van Dam uit Sas van Gent zorgen voor de Nederlandse in breng. België is met vijf spelers het best vertegenwoordigd. Titelverdediger Sidhom komt mor genochtend om 11.00 uur als eer ste in actie in Het Meulengat in Sluiskil. De vier poulewinnaars spelen zondagmiddag vanaf 17.30 uur de halve finales. De finale is om 19.00 uur. Gefilmde voorbeschouwing zie www.pzc.nl Walcheren hervat competitie tegen VC Vlissingen. door Ron de Waal vlissingen - Met het duel tegen ti telkandidaat Vlissingen begint zon dag voor derdeklasser Walcheren de tweede seizoenshelft. Volgens aanvoerder Fred Compeer is er maar één manier om een positief resultaat te behalen. „Drie stappen extra zetten." Het degradatiespook waart al eni ge tijd rond op sportpark Bonedij- ke, maar desondanks gaat Walche ren onbevangen de tweede helft van de voetbalcompetitie in. „Als je dat niet doet, kun je beter stop pen", zegt Fred Compeer resoluut. „Je weet vantevoren dat het een lastig verhaal wordt, als je na pro motie naar de derde klasse vier spelers kwijtraakt. We moeten ons dan ook niet richten op de top- ploegen, maar op ploegen als Me- to, Steen en Clinge. We staan laat ste, maar ons uitgangspunt blijft onveranderd plaats negen of tien. Het gat naar die posities is te over bruggen" „We zijn dit seizoen ook nog maar één keer door Zeelandia Middel burg afgedroogd (8-0), maar ver der bleef het binnen de perken. Bo vendien is nu voor het eerst dit sei zoen iedereen weer fit." Met deze fitte selectie mag Walche ren zondag meteen aan de bak. Compeer: „Het is toch wel een spe ciale wedstrijd tegen de grote broer met ambitie. Zij willen op korte termijn naar een hoger plan, Walcheren gaat in de tweede competitiehelft proberen aan de gradatie te ontkomen. Volgens aanvoerder Fred Compeer moet dat mogelijk zijn. en hebben daarvoor veel spelers van buitenaf aangetrokken. Het is in mijn ogen nu dan ook kandi daat nummer één voor de titel. Vlissingen heeft op iedere positie dusdanig veel kwaliteit, dat er voor ons weinig anders opzit dan verschrikkelijk veel strijdlust te to nen." Compeer: „Ik denk dat tachtig pro cent van ons team een Walche- ren-verleden heeft. De betrokken heid bij de vereniging is erg groot. Veel senioren doen iets in de bege leiding bij de grote jeugdafdeling, of draaien bardienst in het club huis." Op een uitstapje van een jaar naar Zeelandia Middelburg na is Fred Compeer zelf ook al weer zo'n twintig jaar actief bij Walcheren. Van zijn terugkeer op het oude nest, twee seizoenen geleden, heeft hij nog geen moment spijt gehad. Als aanvoerder heeft Com- Fred Compeer: „De betrokkenheid is erg groot." foto Ruben Oreel peer, in de benarde positie waarin Walcheren momenteel verkeert, een niet onbelangrijke taak. „Zo wel binnen als buiten de lijnen moet de groep bij elkaar blijven. „Van enige strubbeling is nog geen sprake geweest. We hebben een hechte groep."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65