PZC Het goede gevoel overheerst r BenZeker.nl De goedkoopste autoverzekering van Nederland? 45 41 42 Wereldbeker Sluiskil gooit deuren wijd open voor jeugdbiljarters Vrijdag 18 januari 2008 Robin Haase lichtpunt in magere periode van Nederlands tennis. door Jeroen Mascini MELBOURNE - Ook al werd hij giste ren uitgeschakeld op de Australian Open, Robin Haase heeft in Mel bourne laten zien dat er in de toe komst rekening met hem gehou den mag worden. De twintigjarige Hagenaar toonde in de verloren vijfsetter tegen Sebastien Grosjean dat hij een grote stap heeft ge maakt Zijn negen jaar oudere opponent voorspelde Haase, zoals Ivan Ljubi- cic ook al had gedaan, een mooie toekomst. „Een goede speler met een sterke service en een groot sla genarsenaal. En hij durft veel risi co te nemen. Ik zie hem de top vijftig halen. Dat is goed voor jul lie land, want jullie hebben op dit moment niet veel", bleek de Frans man, nadat hij de beste tennisser van Nederland met 4-6, 6-4, 6-0, 6-7 (3) en 6-4 naar huis had ge stuurd, prima op de hoogte van de magere periode in het vaderlandse tennis. Onder het oog van veel vakantie vierende landgenoten begon Haase goed. Hij kwam een set en een break voor, maar kende daar na een geweldige dip. Die kwam hij knap te boven om in de beslis sende set alsnog ten onder te gaan tegen de geroutineerde Fransman. „Enorm balen is dit", zei Haase. „Ik had het gevoel dat ik de betere en fittere speler was in de vijfde set. Ik miste alleen een paar bal len. Ik had kunnen winnen, maar terugkijkend ben ik wel tevreden over wat ik hier heb laten zien." Haase toonde zich op Melbourne Park als een veelzijdige tennisser met veel karakter. Al kwamen er tegen de nummer 46 van de we reld ook verbeterpunten aan het licht. Hoewel de zelfverzekerde en soms wat eigenwijze Hagenaar het daar niet helemaal mee eens was. Zo is de Nederlander gek op drops hots. Een mooie slag en effectief te gen een lange vent als Ljubicic, WJ Het is Robin Haase niet gelukt de derde ronde van de Australian Open te bereiken. De Hagenaar verliest in vijf sets van Sebastian Grosjean. maar tegen de kleine en snelle Grosjean leverde de korte bal Haase weinig punten op. „Twee of drie waren onnodig en stom, maar de vier, vijf andere waren goed, so wieso voor de afwisseling in de ral- iy-" En aan het begin van de voor Haase dramatisch verlopen derde set liet hij zich afleiden door een Australische fan. Haase deed zijn beklag bij de scheidsrechter, prompt werd hij gebroken en ver loor negen games op rij. „Die vent had te veel op en riep dingen die echt nergens op sloegen." Haase, nu nog de nummer 103 van de wereld belandt na de Australi an Open rond de negentigste plek op de wereldranglijst. Houdt hij die plek vast, dan is hij verzekerd van deelname aan de grandslams. Hij heeft in Melbourne bewezen dat hij daar zeker iets te zoeken heeft. „Mijn niveau is veel hoger dan een half jaar geleden. Ik begin steeds meer mijn eigen stijl te krij gen, kom er achter hoe ik in be paalde situaties het beste kan han delen. Ik ben heel allround, kan goed verdedigen en vind het heer lijk om op adrenaline te spelen." Vijfsetter Baghdatis Marcos Baghdatis heeft zich in een prachtige vijfsetter tegen Marat Safin geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open: 6-4, 6-4, 2-6, 3-6, 6-2. De Rus Safin, voormalig num mer één van de wereld en in 2005 winnaar in Melbourne, staat nu 58e op de ATP-lijst, maar kwam knap terug van een 2-0-achterstand. Op de Australian Open is een toeschouwersrecord voor een grandslamtoernooi gevestigd. Precies 62.885 tennisfans be zochten gisteren de wedstrij den. Dat waren er 1802 meer dan vorig jaar op één dag naar de US Open in New York kwa men, het oude record. Titelverdediger Roger Federer plaatste zich voor de derde ron de tegen de Fransman Fabrice Santoro: 6-1 6-2 6-0. De 35-ja- rige Santoro werd deze week recordhouder met zijn 62e deelname aan een grandslam toernooi. In navolging van Ivan Ljubicic loofde ook Sebastien Grosjean de kwaliteiten van Robin Haase. „Ik zie hem de top vijftig halen", zei de Fransman die in vijf sets won van de Nederlander. foto Dennis m. Sabangan/EPA Volleybalsters geloven niet meer in kans na ontluisterend verlies Tip? sport@pzc.nl Kerkhove bereikt finale dubbelspel melbourne - Haar eerste toernooi in Australië levert tennisster Les ley Kerkhove meteen een finale plaats op. Met Arantxa Rus bereik te de zestienjarige Zierikzeese giste ren de eindstrijd in het dubbelspel van het ITF-toernooi in Notting- hill. Kerkhove en Rus wonnen in de halve finale met 6-3 6-3 van Boja- na Jovanovski (Ser) en Kristina Mladenovic (Fra). In de wedstrijd om de toernooizege staan ze van daag tegen het ongeplaatste Chine se koppel Ting Li/Yi-Miao Zhou. Voor Rus is het haar tweede finale plaats. In het enkelspel haalde ze de eindstrijd ook al. Krajicek ligt ook in het dubbelspel eruit melbourne - De Australian Open is voorbij voor Michaëlla Krajicek. Nederlands beste tennisster ver loor gisteren ook in de eerste ron- de van het dubbelspel. Met haar Poolse parter Agnieszka Radwanska wist ze nog wel de eer ste set te winnen van Su-Wei Hsieh en Alia Koedriavsteva (6-4), maar daar bleef het bij. De volgen de twee bedrijven gingen naar het Taiwanees/Russische koppel (4-6 4-6). Krajicek speelde in Melbourne met een polsblessure. De Bruijn vlotjes naar finalepoule haarlo - lean Paul de Bruijn is op het Inkada Grand Dutch NK pen tagon soepel doorgedrongen tot de finalepoule die vandaag wordt gespeeld. Peter Volleberg werd met indrukwekkende cijfers naar de verliezers ronde verwezen: 9-1. Opvallend op de derde dag van het NK was dat De Bruijn zijn bes te prestaties leverde in de klassieke spelsoorten. In het libre was hij bij voorbeeld in één beurt klaar en in de kaderspelen in twee en drie beurten. De Bruijn speelt vandaag tegen de Michel van Silfhout. Loek van Wely terug op vijftig procent wijk aan zee - Loek van Wely is de rustdag in het Corus-schaak- toernooi slecht bekomen. De Til- burgse grootmeester verloor giste ren in de vijfde ronde van de Azer- beidzjaan Sjachriar Mamedjarov en viel daardoor terug naar de mid denmoot met een score van vijftig procent. Het evenement in Wijk aan Zee heeft nu drie leiders. Tei- moer Radjabov voegde zich bij de Armeniër Levon Aronian en de Noor Magnus Carlsen, die beiden niet verder kwamen dan remise, door Pavel Eljanov te verslaan. vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61