Te groot om op te eten SBS haakt af in strijd om voetbalrechten pzc Vrijdag 18 januari 2008 5 LEIDEN - Conservator Martien van Oijen van mu seum Naturalis in Leiden poseert met een pirapi- tinga, een 'achterneefje' van de piranha. Twee me dewerkers van de gemeentereiniging in Leiden redden de vis uit de snavel van een reiger. De vis zwom rond in een gracht. De reiger probeerde het beest op te eten, maar het bleek te breed om in zijn bek te glijden. De pirapitinga overleefde het avontuur niet. Het uitheemse dier, waarschijn lijk een uitgezette aquariumvis, is sinds gisteren te zien in het Leidse museum. foto Ed Oudenaarden/ANP fiinTwnders^ Loonstrook is weinig verrassend hilversum - De redacties van de ac tualiteitenrubrieken van de publie ke omroepen gaan overleggen over de film van PVV-voorman Geert Wilders. Ze willen voorkomen dat ze door Wilders tegen elkaar uitge speeld worden. „We zitten niet te wachten op een concurrentiestrijd waarbij we over elkaar heen buite len", zegt hoofdredacteur Carel Kuyl van Nova. Met de film wil Wilders aantonen dat de Koran een fascistisch boek is. Hilversum - Uit het gegeven dat ka belbedrijf Zesko en RTL stellen niets te mogen zeggen over een bieding op de tv-uitzendrechten van het eredivisievoetbal, blijkt dat zij wel hebben meegeboden. Want wie dat doet, moet 'contrac tueel zwijgen'. SBS, met de zenders SBS 6, Veroni ca en Net 5, ziet af van een bie ding, omdat het denkt geen winst te kunnen halen uit het uitzen den. Tot twaalf uur gistermiddag mochten mediabedrijven een bod uitbrengen op samenvattingen, li ve-uitzendingen en verslagen via radio en mobiele telefonie. De NOS heeft een besluit geno men, maar houdt dat nog stil. KPN zei eerder te zullen bieden, maar zwijgt nu, net als Tele2. En bij Liberty Global, de moedermaat schappij van UPC en Chello (Sportt), wordt ook al geen infor matie verstrekt. Bij een gelijkblijvend bruto salaris verandert netto ook weinig. den haag - De eerste salarisstrook van 2008 zal weinig mensen ver rassen, komende week. Wie het zelfde brutosalaris verdient als in 2007, houdt netto vrijwel evenveel over. Hooguit beloopt het verschil enke le euro's. De laagste inkomens profiteren nog het meest, zij gaan er ruim één procent op vooruit. Leaserijders krijgen een flinke te genvaller. Afhankelijk van het type auto gaan zij er tot veertig euro per maand op achteruit. De middeninkomens (tussen 2250 en 4250 euro bruto per maand) le veren iets in, variërend van 1,14 tot 2,35 euro per maand, blijkt uit be rekeningen van de grote salarisver- werkers LogicaCMG en ADP. De medewerker met 1500 euro bruto per maand, krijgt 15,32 extra in het handje. Voor de werkgevers pakken de nieuwe loonstrookjes beroerd uit. Zij moeten meer bijdragen aan de zorgverzekeringswet (staat als zvw op het loonstrookje). Alleen werknemers die een salaris verhoging hebben gehad, gaan er in koopkracht niet op achteruit. De verwachte inflatie is 2,25 pro cent. Om dat goed te maken moet ie mand er ook netto 2,25 procent op vooruit gaan, bruto komt dat neer op 2,7 tot 3 procent. Taakstraf scholieren voor stenen gooien rotterdam - De rechtbank in Rot terdam heeft gisteren drie scholie ren veroordeeld tot taakstraffen tot zestig uur. De scholieren van vijftien, zeventien en twintig jaar hadden op 26 november tijdens een scholierenactie stenen gegooid naar de politie. De scholier van twintig jaar kreeg met een werk straf van zestig uur en een voor waardelijke celstraf van een week de hoogste straf opgelegd. Evacuatie na vondst van raket in Blerick blerick - Tientallen gezinnen moesten gisteren hun huizen verla ten na de vondst van een Duitse raket uit de TWeede Wereldoorlog op een bouwterrein in Blerick bij Venlo. De ontsteking zat nog in de raket, die daardoor spontaan kon ontploffen. De directe omgeving werd ontruimd. Zo'n 150 mensen werden opgevangen in een wijk centrum en konden na enkele uren weer naar huis. Sekstheaters op de Wallen moeten dicht amsterdam - De gemeente Am sterdam is een procedure gestart om sekstheater Casa Rosso op de Wallen te sluiten. De gemeente denkt dat het gefinancierd is met geld dat via misdaad is verkregen. Behalve Casa Rosso gaat het ook om de Bananenbar, het Erotisch Museum en peepshow Sexyland, allemaal in de rosse buurt. Eerder werd luxebordeel Yab Yum om de zelfde reden gesloten. Moeder aangehouden voor Bijenkorf-drama amsterdam - De 23-jarige moeder die vorig jaar haar kind van de vierde etage van de Bijenkorf liet vallen en vervolgens zelf naar be neden sprong, is aangehouden en voorgeleid. De vrouw wordt ver dacht van moord dan wel dood slag op haar negentien maanden oude baby. Bij de val in oktober raakte de moeder ernstig gewond. Het kind overleefde de val niet. Ben jij een professional en een talent in je vak? Zoek je volop ontwikkelingsmogelijkheden? En heb je iets meer? Iets wat zich moeilijk op papier laat uitdrukken. Iets wat te maken heeft met goed in je vel zitten. Kom dan eens binnen bij Yacht. Kom kennismaken Op 23 januari kom je alles te weten over jouw carrièremogelijkheden bij Yacht. Speciaal voor professionals in de vakgebieden Bouwkunde Civiele Techniek, Finance, Human Resource Management, ICT, Legal, Logistics, Marketing Communicatie, Procurement en Technology. Meld je aan Kom op 23 januari naar de Yacht-vestiging bij jou in de buurt. Ga naar www.yacht.nl/carriere- avond en meld je aan. Upload je cv, dan laten wij weten of jouw profiel aanleiding is voor een kennismakingsgesprek op 23 januari. Meer weten? Wil je meer weten over werken bij Yacht, maar ben je op 23 januari verhinderd? We maken graag een persoonlijke afspraak met je. Neem rechtstreeks contact op met de vestiging bij jou in de buurt. Kijk op www.yacht.nl voor adressen en telefoonnummers. YACHT. MENSEN VAN BETEKENIS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5